Een schimmig 221 zeeland Lifetime Achievement Award: Terence Davies %kpn brieven Een tweehonderd kilo zwaar stalen draaihekje dat was bedoeld voor het Voetbalmuseum, is kwijt. kpnw'Ln.kel kpn.com/tv 0800 0115 dinsdag 30 augustus 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De Watertoren Strandpaviljoen de Watertoren Bommeljé snapt niet dat Dombur gers tegen nieuwbouw van strand paviljoen de Watertoren blijven. Hij vindt niet dat het een groot pa viljoen wordt, slechts 19 meter bre der, 4 meter dieper en 0,5 meter hoger. Wat er bij Bommeljé en de beleidsmakers maar niet in wil, is dat menig Domburger het allemaal wel genoeg vindt. Bijna iedere op knapbeurt in Domburg gaat ge paard met een enorme uitbreiding. We profiteren er allemaal van, wordt vaak gezegd. Alleen; niet al tijd in positieve zin. Domburg wordt maandenlang overspoeld door toeristen, voor de gewone Domburger is eigenlijk geen plaats. Toeristen leveren meer op! Als Bommeljé zo graag iets wil op knappen cq. bouwen, kan hij beter eens kijken naar zijn huisjes in de Weverijstraat en de Singel, waar zijn personeel woont. Het strand paviljoen, daar ben ik van over tuigd, zal prachtig worden. Maar wat mij, en menig ander betreft, toch een 'paar' maten te groot. José van Noort Weverijstraat 5a, Domburg Oranjeplaat In de krant van 26 augustus stond te lezen dat de toetsingscommissie het plan van Libéma voor de bouw van 65 vakantievilla's op het ter rein van het Zilveren Schor, groten deels verborgen achter bestaande begroeiing, had afgewezen. Diezelf de 'onafhankelijke?' toetsingscom missie heeft het plan van Bogor om op de Oranjeplaat aan de oever van het Veerse Meer een 12 meter hoog hotel en een 12 meter hoog appartementencomplex en zestien vakantiebungalows te bouwen goedgekeurd. Green Real Estate van grootaandeelhouder Zeeman- textiel Super en opdrachtgever van Bogor is onder meer eigenaar van Winkelcentrum Veesche Poort in Middelburg en van het Badhotel op de Oranjeplaat. Libéma heeft voor zover bekend geen zakelijke belangen in Middelburg. De ZMf, fel tegenstander van ver- rommeling van het landschap heeft geen bezwaar tegen deze ho rizonvervuiling. O ja, de dagrecre anten moeten in de toekomst maar naar De Piet gaan. J.W. den Engelsman Korenbloemlaan 59, Arnemuiden Racen Enkele Terneuzense macho's wil len in hun rubberboot met 95 kilo meter per uur over de Westerschel- de racen (krant 27 augustus). De heren willen hun jongens droom verwezenlijken, maar ze to nen geen enkel respect voor na tuurwaarden, milieu, dierenleed en zelfs niet voor medewaterspor ters (geluidsoverlast, hoge hekgol- ven, veiligheid). Als recreatieonder nemer en -zeiler denk ik: we pro moten toch rust en ruimte. Als na tuurliefhebber en milieubescher mer wijs ik op afkalving van zand platen en als dierenvriend vrees ik voor veel dode (en nog erger zwaar gewonde) zeehonden en bruinvissen. Net nu deze prachtige dieren onze Zeeuwse wateren weer hebben teruggevonden, komt er een nieuwe dreiging van een paar onverlaten met te veel adrena line in hun bloed. Ribs worden de boten genoemd, volgens mij staat dat voor Rust is Bedorven, voor mens en dier. Kapitein en loods van een te snel varend container schip worden zwaar beboet, deze mannen mogen hun gang gaan? Mede-ondernemers en waterspor ters boycot deze onzin; Overheid: onmiddellijk verbieden en handha vend optreden. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Meldplicht VOETBALGESCHIEDENIS door Maurits Sep Dr. Coutinho's verbazing en zijn 'ik dacht dat' zijn wat vreemd. De microbiologen van het Maasstad ziekenhuis waren volgens bericht geving door externe collega's al maanden eerder gewaarschuwd over de besmetting. De verant woordelijke microbiologen infor meerden pas toen het te laat was de directie. Hadden zij dit niet als een soort misplaatste eigen verant woordelijkheid onder de pet ge houden dan was veel leed voorko men. Als dit werkelijk zo is, een tuchtraadzaak. Dit 'onder de pet houden' is vaker een soort een sys- teemfout. Prof Van Vollenhoven heeft vanwege ook 'ik dacht dat' de patiëntveiligheid als een project op de agenda gezet. Micro-organismen verplaatsen zich niet alleen via mens en dier, maar vanuit de Sahara via stofstor men zelfs naar Europa en de Vere nigde Staten. Door symptoombestrijding zijn veel resistente soorten ontstaan door misbruik van antibiotica in de bio-industrie. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Een uniek stukje Engelse voetbalhistorie is spoor loos verdwenen: een draaihekje uit het sta dion van de eerste kam pioen van Engeland, Preston North End. Het zou in 2004 bij de gemeente Middelburg in bewaring zijn gegeven voor het Nationaal Voetbalmuseum. Maar de gemeen te heeft het niet. „We hebben het zelfs nooit gekre gen", corrigeert Jos Kouwer, pro jectleider van het voetbalmuseum bij de gemeente en directeur van de Stichting Voetbal Totaal. Vanuit die functies was hij nauw betrok ken bij de oprichting van het voet balmuseum. „De gemeente, heeft het wél gekre gen en Jos Kouwer was er zélf bij toen het draaihek met een speciaal transport in Middelburg aankwam en werd uitgeladen", beweert Mat ty Verkamman uit Kats. Dat weet de voetbaljournalist en me de-grondlegger van het Nationaal Voetbalmuseum zeker, want Ver kamman was er zelf ook bij. Dat was in 2004. Onzin, reageert Kouwer op zijn beurt. „Het is een stalen draaihek van pakweg tweehonderd kilo. Dat zou ik me echt wel weten te - herinneren hoor. Maar goed, ik kan ook wel eens iets vergeten. Daarom heb ik het mijn collega's van de gemeente die bij de opslag plaatsen werken nog gevraagd. Maar ook zij kunnen zich dat hek niet herinneren. Wij hebben dat ding gewoon nooit gekregen." Han van Eijden, de eigenaar en schenker van het histo rische hekje, is intussen de wanhoop nabij. Want terwijl Kouwer en Verkamman elkaar de bal toespelen, staat Van Eijden - die het draaihek begin jaren negen tig bemachtigde tijdens de sloop van een tribune van het stadion van Preston North End - al bijna een jaar machteloos aan de zijlijn. „Het vermoeden van een schim- m Naam: The Continentals Opgericht: 1978 Aantal leden: 14 Uitgave: H en toe een Nieuwsbrief - Engels voetbal draait, Mij gaat kathedralen van stadions.' Vijf zi stadion geknutseld- 'Allemaal h< Als The Continentals niet samenl neer naar Engeland. "Wij zijn heli het bemachtigen van onmogelijk Maar verder mig steekspel voor twee heren en/of een brouillage achter de schermen wordt met jouw teleur stellende antwoord helaas beves tigd", schrijft hij op 9 maart van dit jaar in een mail aan Matty Ver kamman. Die neemt het in een antwoord een dag later volledig op voor Van Eijden. „Ik heb Jos (Kouwer - red) er vorige week op gewezen dat het nogal slordig is wanneer een voor werp dat ik schat op een waarde VLISSINCEN - De Engelse regisseur en scenarioschrijver Terence Da- vies ontvangt dit jaar de Lifetime Achievement Award van Film by the Sea. Davies neemt de oeuvre- prijs vrijdag 16 september in Vlis- singen in ontvangst. De Award wordt hem toegekend vanwege zijn compromisloze wij ze van film maken buiten studio systemen om. De 65-jarige regisseur en scenario schrijver kan bogen op een in om vang bescheiden, maar kwalitatief hoogstaand en sterk persoonlijk ge tint oeuvre. Zijn bekendste speel films zijn 'Distant voices, still lives' (1988)'The long day closes'(i992) en de documentaire 'Of Time and the City' (2008). Ook heeft Davies twee boekverfilmingen op zijn naam staan: 'The neon bible' (1995) gebaseerd op een roman van John Kennedy Toole en 'The house of mirth'(2000) naar een boek van Edith Wharton. Zijn kor te (autobiografische) films zijn sa mengebracht onder de titel 'The Terrence Davies Trilogy' (1983). Bo vengenoemde films zijn te zien tij dens Film by the Sea. Onlangs rea liseerde Davies zijn vijfde lange speelfilm: 'The Deep Blue Sea'. Da vies kenmerkt zich onder meer met symmetrische composities pn een structuur als een symfonie. sluit je aan •De eerste 3 maanden is Interactieve TV gratis, daarna betaal je voor het Altes-in-één Pakket Basis inclusief 2 tv-ontvangers 45r /mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of kijk op kpn.com/tv Met Interactieve TV, Internet en Bellen Standaard 55 tv-zenders, nu ook BBC 1 en 2 Interactieve TV standaard op 2 tv's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54