Eigenaar monument 18I zeeland Waterschap start aanleg vispassage North Sea Beach Golf voor goed doel GEBOUWEN EN MUZIEK Op Schouwen-Duiveland wordt open monumentendag steevast gecombineerd met Muziek Monumentaal. In de straten van Zierikzee treden diverse artiesten op. Overvallers zijn gewaarschuwd Excursie bomen ontdekken in Slotbos Rijn ScTrijn spelen Repelsteeltje Fietstocht voor waterputten Kenia Vier mannen vast voor mishandeling Rommelmarkt van scouting op Kerkplein Redders op pad voor surfers dinsdag 30 augustus z011 itMUBnaHBH mamBSBammmammmmmmamnmiÊÊmimtmimaamimÊmiamaBmmm door Piet Kieemans renesse - Achttien holes. Maar dan op het strand. De Lions-dub Schouwen-Duiveland maakt zich op voor de editie 2011 van North Sea Beach Golf De Lions spreken zelf van een business-too-business evenement. Het breedste stuk strand is er speciaal voor omge bouwd tot een 18-holes golfbaan, inclusief afslagmatten. Aan het golfevenement kunnen maximaal 36 teams van elk vier personen meedoen. Ervaring in de golfsport is niet nodig. De opbrengst, van het evenement gaat naar de stich ting 'leer-geld'. De stichting zamelt geld in voor schoolgaande kinde ren die door hun thuissituatie niet in de gelegenheid zijn mee te doen aan schoolse- en buiten schoolse activiteiten. Dit betreft in Nederland circa vier tot zes kinde ren van een gemiddelde school klas. GOES - Het is te hopen dat het niet gebeurt, maar mocht de tabakswinkel van de 84-jarige Jo van Kalmthout aan de Voorstad in Goes nog eens wor den overvallen, dan staan de daders op beeld. Sinds gisteren hangt er name lijk een camera in de winkel, geschonken door flectrotechnisch bedrijf Pa ree uit 's-Heërenhoek. „Als signaal dat we dit niet accepteren", zegt Freek van Kol van Paree. Hij doelt op de overval van twee weken geleden. Daarbij werd Jo van Kalmthout hardhandig tegen de grond gewerkt. De vermoede lijke daders zijn inmiddels door de politie ingerekend. foto Izaak Verkeste HAAMSTEDE Bomen staan zondag 4 september centraal tijdens een excursie van Natuurmonumenten door slotbos en Zeepeduinen. De gids vertelt over de vele soorten bomen, maar ook over de historie van Slot Haam stede. Aanmelden kan via www.na- tuurmonumenten.nl. Vertrek om 10 uur bij het hek van het slot. OOSTERLAND In Studio Roodkapje aan de Brede- weg ia in Oosterland speelt theater duo Rijn 8c Trijn zondag 4 septem ber Repelsteeltje. De zomertheater- voorstelling is bedoeld voor kinde ren vanaf 4 jaar met hun ouders. 'Repelsteeltje' duurt een kleine 50 minuten. Reserveren is vanwege de berperkte ruimte gewenst: www.roodkapje.nl of 0111-413905. Uit een exploot d.d. 25-8-2011 van gerechtsdeurwaarder E.B.H. Verduit te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van F. Göbel, wonende op een geheimadres, ten laste van MOULAY HAFID LAMGHARI KOSSORI, geboren in 1957, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel bin nen als buiten Nederland, werd betekend een namens verzoekster bij de rechtbank te Middelburg d.d. 23-8-2011 ingediend ver zoekschrift tot echtscheiding c.a., met onder meer de aanzegging dat M.H. Lamghari Kossori voornoemd uiterlijk d.d. 30-11-2011 middels een advocaat een ver weerschrift kan indienen. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 2092980/ref.:1986289 mw. mr. D.R.M. de Vos, advocaat Joulehof 10 - 4622 RG Bergen op Zoom Tel. 01164-707172/ref.: 184911 RENESSE Vanaf het huis van de familie Han- se aan de Hogezoom 100 in Renes se vertrekt zondag 11 september om 11.15 uur een 'tapasfïetstocht'. De opbrengst van de tocht gaat naar de actie waterputten voor Ke nia' Deelnemers aan de tocht wor den onderweg getrakteerd op lek kere hapjes in de vorm van tapas. wie meer wil weten kan bellen met Corrie Hanse: 0111-461370. RENESSE Vier Duitsers in de leeftijd van ne gentien tot twintig jaar zijn opge pakt op verdenking van mishande ling van een 24-jarige man uit Ol- denzaal. De Zeeuwse politie pakte de Duitsers in de nacht van vrijdag op zaterdag op. De inwoner van Oldenzaal heeft door de mishandeling een gebro ken kaak opgelopen en moest voor behandeling opgenomen worden in het ziekenhuis. BRUINISSE Scouting Bruinisse houdt zaterdag 3 september de jaarlijkse rommel markt op het Kerkplein in het cen trum van het vissersdorp. De op brengst van het evenement wordt gebruikt voor de aanschaf van spel en kampeermateriaal. De rommel markt begint om 09.30 en duurt tot 12.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het verenigingsge bouw aan de Deestraat. Het zijn niet alleen stadspoorten, stad huizen en molens, maar ook particulie re woningen. „We proberen elk jaar particulieren en thousiast te masken en dit jaar is dat goed gelukt", zegt Sjanie Mate- ijsen van de werkgroep Open mo- numentnedag van de gemeente Schouwen-Duiveland. „Onder de nieuwkomers zitten opvallend veel particulieren." Het is, weet Mateijsen, een beetje dubbel. Het is haar ervaring dat de meeste bezitters van een woon huismonument daar trots op zijn, maar een beetje huiverig om de deur wijd open te zetten. Bij een aantal wint trots van aarzeling. „Soms zitten mensen er jaren te gen aan te hikken voordat ze de stap zetten. Maar uiteindelijk wordt er vaak wel enthousiast ge reageerd. Nieuwkomers onder de particulie ren in Zierikzee zijn de panden Havenpark 6, Sint Domusstraat 42 en Postraat32/Meelstraat 29. Ande re nieuwkomers zijn de gerefor meerde kerk in Bruinisse en de Geertruidkerk in Ouwerkerk. De gemeente doet er alles aan om bezoekers van de monumenten dag op Schouwen-Duiveland een zo breed mogelijk programma te bieden. De combinatie met het - door derden georganiseerde - Mu ziek Monumentaal is volgens Mate ijsen een heel goede. „De muziek maakt het levendig in Zierikzee. De belangstelling voor monumen tendag is redelijk constant. Mateij sen: „Maar vorig jaar was er meer toeloop dan de jaren daarvoor." Thema van Monumentendag 2011 is 'Nieuw gebruik voor oud ge bouw'. Op Schouwen-Duiveland wordt op tal van plaatsen een monu ment gebruikt voor een héél ander doel dan waarvoor het ooit ge bouwd werd. Het oude schooltje in Burgh is nu een museum, in het voormalige waterschapskan toor in Zierikzee huist een notaris en een van de bunkers in het bos bij Burgh-Haamstede is nu een oe- fenplek voor de brandweer. Ook de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt door de gemeente genoemd als voorbeeld van nieuw gebruik door Claudia Sondervan 'S-gravenpolder - Waterschap Scheldestromen begint deze week met de aanleg van de vispassage Maelstede in de Zwaakse Weel bij 's-Gravenpolder. Door de vispassa ge kunnen vissen vanuit de Wes- terschelde naar zoet water en an dersom. De vispassage is volgens het waterschap uniek in Neder land. De vissen worden niet over maar door de dijk geleid. Het project kost circa 500.000 eu ro. Rijkswaterstaat betaalt mee, en ook het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu via het Innovatie programma Kaderrichtlijn Water. De vispassage moet vanaf decem ber gebruikt kunnen worden door vissen. In het gemaal naast de vispassage wordt een viswering gebouwd: een installatie die door licht en ge luid vissen afschrikt, zodat die voor de passage kiezen. Zo wil het waterschap voorkomen dat uittrek kende vissen vermalen worden door het gemaal. De vispassage moet er voor zorgen dat de wate ren aan beide zijden van de dijk voorzien zijn van de vissoorten die het leefklimaat gezond hou den. De vispassage is bedoeld voor aal, spiering, brakwatergondel, driedoornige stekelbaars en bot. van een oud gebouw. Het Gods huis wordt al jarenlang gebruikt als cultureel centrum. Verderop staat de vroegere katoenweverij van de gebroeders Salomonson. Dat wordt geschikt gemaakt voor gebruik als filmhuis. Bij de travailles in Haamstede, STELLENDAM - De bemanning van de reddingboot Griend moest zon dag tweemaal in actie komen voor windsurfers in problemen. Ter hoogte van Herkingen werd een surfer aangetroffen met een gebro ken mastvoet. Later werd een tweede surfer aangetroffen met ge broken mast. Beide surfers bleken ongedeerd. Een van hen werd met een donateur van de KNRM. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 18 augustus 2011 is de heer P.M. Snouwaert, geboren op 10-04-1965, verblijvende te 4481 PM KLOETINGE, Oostmolenweg 101, onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW KLOETINGE, Koningin Julianastraat 2 tot curator. door Piet Kieemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50