41 binnenland TO©S Twee doden op de A15 ITALIE-TOPPERS! NU EXTRA VOORDELIG! Connexxion opent strijd om maag treinreiziger Automobilist op de A2 waande zich heel even Dagobert Duck Viertal gepakt na vondst van dode vrouw KRA5.NL dinsdag 30 augustus 2011 RIJSWIJK - Een verkeersongeval bij het Gelderse Dodewaard heeft maandagmiddag een flinke ver keersopstopping veroorzaakt op de snelweg A15 (Ewijk-Rotter- dam). Door het ongeval kwamen de twee bestuurders om het leven. Een vrachtwagen met oplegger schoot rond half een door nog on bekende oorzaak door de midden berm, waar hij op een busje op de andere weghelft botste. Door het ongeluk was de snelweg in beide richtingen urenlang afge sloten. Dit veroorzaakte flinke fi les. Om zeven uur 's avonds werd de rijbaan richting Rotterdamvrij gegeven. Een half uur later werd ook de rijbaan richting Nijmegen weer geopend. ENSCHEDE - Een bekertje koffie met croissant kost er slechts 1 eu ro. Tijdelijk, want het is feest in 's lands eerste Breaxx. De gemaks winkel van streekvervoerder Con nexxion opende vorige maand zijn deuren aan het Stationsplein in Enschede en beleefde gistermid dag zijn officiële aftrap. Met Breaxx gaat Connexxion de strijd aan met het spoorbedrijf, dat via exploitant Servex al langer de reizi ger op stations bedient van een snelle hap en boodschappen waar mee de laatkomer thuis een maal tijd kan bereiden. Met name de mi- ni-supermarkt AH to Go (sinds 2002) is een succesvol voorbeeld van dit concept. Je vraagt je dus af hoe Connexxion het aandurft 50 meter verderop Breaxx te openen, met een assortiment dat zowel met buren AH to go (eten en drin ken) als Bruna (lectuur en ansicht kaarten) moet concurreren. Com mercieel directeur Marco Rine van Connexxion: „We gaan niet in de stations zitten, maar richten ons op de busreiziger. Het is een ma nier om een nieuwe, commercieel interessante invulling te geven aan het informeren van de reiziger." PAUL KUSTERS Voorbijgangers hebben hun auto's verlaten en rennen achter bankbiljetten aan die over de snelweg A2 dwarrelen. videostill ANP Heel even waande Rudy Bouma zich gisteren Da gobert Duck toen hij op de Ai richting Maastricht reed. De verslagggever van NOS Nieuwsuur was met cameraman Jo ris Hentenaar op weg voor een item over buitenlandse studenten in de Limburgse hoofdstad toen net na knooppunt Kerensheide honder den bankbiljetten over de weg dwar relden. „Het waren echt bakken met geld. Heel bizar." Toen het duo vervolgens allerlei au tomobilisten zag stoppen en graaien en verderop een geldtrans portwagen van G4S zag staan, be sloot het te gaan filmen. „Die man van G4S verklaarde dat een koffer uit de auto was gevallen. Je merkte dat hij zich echt voor paal voelde staan. Hij mompelde iets over een rotdag." Opvallend was dat het geld niet be smeurd was met inkt of verf. „De koffer leek wel ontploft", zegt Bou ma, afgaande op de kruiducht die hij rook. „Maar het geld, hoofdzake lijk briefjes van vijftig en twintig eu ro, was ongeschonden." Devlet Kar vel was op weg naar Maastricht Aachen Airport. En ook hij wist niet wat hij zag. „Ik reed met mijn auto over en door geld en dacht: stop maar effe." De 26-jarige Getronicsmedewerker was een van de weinigen die stop ten om het geldtransportbedrijf te helpen. Al had Karvel dat aanvanke lijk niet door. „Ik dacht dat die au to's stopten om mee te helpen de boel op te ruimen zodat de weg weer snel vrij was, maar het bleek dat ze het geld mee wilden smokke len." Bij Karvel kwam het naar eigen zeg gen niet in zijn hoofd op om het geld in eigen zak te stoppen. Wat hij in korte tijd opraapte was vol gens hem minimaal een jaarsalaris. „Op de rijbaan viel het nog wel mee, maar met name langs de vang rails lag een fortuin." Karvel lijkt een uitzondering te zijn geweest. Het graaitafereel dat zich gisteroch tend op de Ai voltrok, is voer voor psychologen. Ilja van Beest, hoogle raar sociale psychologie aan de Uni versiteit van Tilburg, keek dan ook met veel belangstelling naar de beel den van het 'live psychologisch ex periment'. „Of we hier het slechtste in de mens zien? Dat is een oer- vraag die je niet zomaar kunt beant woorden. Het lijkt mij meer een kwestie van 'als het eerste schaap over de dam is...' Ik sluit niet uit dat ik in een dergelijke bijzondere situa tie ook in eerste instantie het geld zou pakken", aldus de hoogleraar. „De eerste die stopt, zal vooral in verwarring zijn en niet eens besef fen wat hij op de weg ziet liggen. De volgende is cruciaal. Als die stopt en biljetten in z'n zak stopt, denken anderen: als iedereen hier geld van het wegdek grist en mee neemt, waarom zou ik dan 'malle Eppie' zijn? Noem het gretigheid of noem het impulsgedrag, maar in dat soort omstandigheden verdwij nen even alle geldende normen. De nieuwe norm wordt daar ter plekke gecreëerd." RHEDEN - De politie heeft drie man nen en een vrouw aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de dood van een vrouw uit een zorginstelling in Rheden. TWee mannen en de vrouw komen uit Alkmaar. De derde man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats. Het viertal is in Arnhem aangehou den, aldus de politie gisteren. De vrouw woonde in een complex van Siza Zorggroep voor jonge mensen met een fysieke, mentale of dubbele beperking. Daar werd ze ook dood gevonden. Het be stuur van de zorggroep, medebe woners en begeleiders zijn 'zeer ge schokt' door de gebeurtenissen, al dus een verklaring. Volgens de po litie is een van de arrestanten, die tussen de 21 en 25 jaar zijn, vrijwel zeker een bekende van de vrouw. Het staat vast dat de vrouw door geweld om het leven is gekomen. ROME TOTAAL Vertrek: van 11/9/11 t/m 31/3/12 100% vertrekgarantie en prijs verlagingen in sept. en okt.! stedenreis met o.a. het Vaticaan, het Forum Romanum, het Capitool, het Colosseum, de Trevifontein en de Spaanse Trappen incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/rometotaal BELLA ITALIA Vertrek: 3/10 nog slechts 1 vertrek, 0P=0P! rondreis met o.a. Perugia, Assisi, het indrukwekkende Florence, Pisa, het sfeervolle Lucca, Siena, klassiek Rome en vrije dagen in het schilderachtige Sorrento incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, N.L-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35607 VENETIË, FLORENCE CINQUE TERRE Vertrek: 7/10 en 21/10 laatste 2 vertrekdata! rondreis met o.a. romantisch Venetië, Padua, Florence, Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona 3 nachten verlenging aan het levendige Gardameer mogelijk! incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies j|| 1 Zie www.kras.nl/38306 HIGHLIGHTS VAN SICILIË Vertrek: 5/10 19/10 19/10 in prijs verlaagd! altijd 100% vertrekgarantie! rondreis met o.a. Marsala, Cefalü, Syracuse, Tindari, de 'gelukkige stad' Palermo, Taormina en optioneel de Etna vulkaan incl. vlucht, verblijf, div. maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35610 ROME, SORRENTO CAPRI Vertrek: 7/9 t/m 19/10,17/3 en 31/3 laatste plaatsen sept. okt.! rondreis met o.a. Napels, klas siek Rome, Sorrento, Pompei en (optioneel) het eiland Capri 3 nachten verlenging in het schilderachtige Sorrento mogelijk! incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38305 ITALIA GRANDIOSA Vertrek: van 28/9 en 12/10 gegarandeerd vertrek 28/9! rondreis met o.a. Venetië, Verona, het Gardameer, Lucca, Cmque Terre, de eeuwige stad Rome, Napels, opgravingen van Pompei, Assisi en Florence incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38307 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5ec™ of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Arke of Us-reizen Prijzen zijn per persoon 'tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4