voorbeeld van hergebruik zeeland 121 Waterschap gaat verkeer tellen 'Hergebruik op de Oudelandsedijk in Tholen ^"vnssIngeA Expositie cursisten Atelier Jos Boogaard Nazomerwandeltocht langs Oosterschelde Fanfare koenckelt weer door dorp Advendo-EMM speelt in Manhuistuinconcert Met Fruitteeltmuseum mee door de bogerd Garnalen en mossels bij Watersportfeesten Strandhuisjes dinsdag 30 augustus 2011 B SINT-ANNALAND Alle cursisten van atelier Jos Boog aard in Sint-Annalland exposeren vanaf zaterdag 3 september tot en met oktober hun werk in de koffie kamer van streekmuseum De Mees- toof in Sint-Annaland. Alle groe pen: kinderen, jongeren en volwas senen werkten het thema 'sporen' uit. De tentoonstelling is gratis te bezoeken. In het museum zelf is een expositie over thee. SINT-MAARTENSDIJK De wandelvereniging Oosterschel- destappers houdt zaterdag 3 sep tember een nazomerwandeltocht langs de Oosterschelde en door na tuurgebieden op Tholen. Deelne mers kunnen kiezen uit afstanden van 5,10,15,20, 30 en 40 kilometer. Lange afstanden starten tussen 7.30 en 11 uur, de kortere tussen 8.30 en 14 uur. Start en finish zijn bij Hae- stinge in Sint-Maartensdijk. YERSEKE De Eerste Koenckelpot Fanfare gaat het opnieuw proberen: een rond gang door Yerseke. De laatste keer dat die op het programma stond, re gende het te hard. Nu gebeurt het zaterdag 3 september. Om 14 uur vertrekt de fanfare bij het Multi functioneel Centrum om na een tocht langs de havens nog even goed te koenckelen bij het Koen- ckelmonument op het Kerkplein. GOES In de reeks Manhuistuinconcerten speelt zondag 4 september de mu ziekvereniging Advendo-EMM uit Wolphaartsdijk en Kortgene. Het koffieconcert in de tuin achter het poortje naast Zusterstraat 11 in Goes is gratis toegankelijk en duurt van 12 tot 13 uur. De tuin is ook te bereiken via het Schutters hof. Bij slecht weer gaat het con cert door in de Grote Kerk. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt zaterdag september een wan deling door de boomgaarden. Een gids zal alles vertellen over de mo derne fruitteelt. De wandeling be gint om 13.30 uur bij het museum aan de Annie M. G. Schmidtsingel 1 in Kapelle. In het museum zelf is te zien hoe de fruitteelt vroeger in zijn werk ging. Entree 4,50 euro. De wandeling is gratis. ELLEWOUTSDIJK De watersportvereniging Elle- woutsdijk houdt komend weekein de, 3 en 4 september, de water sportfeesten. Zaterdag en zondag zijn er kraampjes, spelletjes en mu ziek. Op zaterdag kunnen mensen meevaren, garnalen vangen en de redders van Hansweert aan het werk zien. Zondag worden er tradi tiegetrouw vanaf 14.00 uur mosse len geserveerd. door Rob Paardekam THOLEN - Waterschap Scheldestro- men gaat verkeerstellingen hou den aan de Oudelandsedijk bij Tholen. Afhankelijk van de resulta ten wordt beslist of er maatregelen genomen moeten worden. Bewoners van de weg trokken on langs aan de bel over de gevaarlijke situatie. Volgens hen wordt er ont zettend hard gereden. 80 kilome ter per uur zou geen uitzondering zijn. Bovendien wordt de weg vaak gebruikt als sluiproute rich ting de Oesterdam, terwijl hij ei genlijk alleen bedoeld is voor be stemmingsverkeer. „Op zich vin den we dat niet zo erg", stelde woordvoerder Walter Stoutjesdijk onlangs. „Als de mensen zich maar aan de snelheid houden. Er wonen hier veel kinderen." De be woners hebben zelf borden ge plaatst waarop de maximum snel heid van dertig kilometer per uur staat aangegeven. Chris Koopman, lid van het alge meen bestuur van het waterschap, is onlangs poolshoogte gaan ne men. „Ik was daar tussen vijf en zes uur, dus in de spits, en toen re den er inderdaad erg veel auto's", stelt hij. „Ik heb daarna voorge steld om het verkeer te gaan tellen. Aan die wens is gehoor gegeven." Afhankelijk van de resultaten zal volgens Koopman worden beke ken welke maatregelen nodig zijn. Drempels of bloembakken ziet hij zelf niet zitten, omdat deze het landbouwverkeer zullen hinderen. „Misschien kunnen we een huil en lachmonitor plaatsen", oppert hij. „Zodat automobilisten in elk geval worden gewezen op het feit dat ze te hard rijden." Koopman zegt zich in het alge meen bijzonder te ergeren aan het sluipverkeer op Tholen. „Je hebt ook nog die sluiproute van de Oes terdam richting Poortvliet", stelt hij. „De wegen worden daar hele maal kapot gereden." VLISSINGEN - De marinekazerne aan het buitenhavencomplex in Vlissingen moet een nieuwe mili taire bestemming krijgen, vindt Mark Weug van de Lokale Partij Vlissingen. In een brief aan het da gelijks bestuur van zijn gemeente verwijst hij naar de plannen van Defensie die afgelopen weekeinde uitlekten. Daarin staat dat Zeeland genoemd wordt als mogelijke vesti gingsplaats voor een nieuwe mili taire kazerne. Volgens de LPV is dit een 'uitgele zen kans voor Vlissingen om deze kazerne, met unieke ligging aan open zee, een herbestemming te geven'. Architectuurfotograaf Rien Lous uit Goes bracht de ontwikkeling in vormge ving van strandhuisjes in beeld. „De eerste strandhuisjes waren vaak niet veel meer dan kubusvormige bouwsels als praktisch en simpel onderkomen. Tegen woordig komt er soms een architectonisch ontwerp aan te pas, zoals het mid delste huisje op de foto", aldus Lous. bout in het Watersnoodmuseum zijn project met landschappelijk in gepaste recreatie. Herrebout was eerder als auto-ontwerper werk- I zaam voor onder meer Alfa Ro- L' meo in Milaan maar is zich meer I gaan toeleggen op vormgeving van interieur. „Als collectief krijgen wij meer op drachten dan we individueel zou den kunnen binnen halen", zegt Jan Paul Mioulet, DAPh-lid uit Rot terdam. Het idee naast commer ciële opdrachten zich als groep ook eens met een gezamenlijke ex positie te presenteren, sprak hem zeer aan. „Hij presenteert in Use- full Places zijn Urban Spaces ofwel Testruimten in woonwijken die in gericht kunnen worden voor een prettiger leefomgeving. „Werk maken voor zo'n expositie is erg leuk. Je kunt er meer de tijd voor nemen en natuurlijk volledig je eigen creativiteit volgen, zonder rekening te hoeven houden met wensen van een opdrachtgever", zegt Thea van den Heuvel uit Nij megen. Zij presenteert in het Wa tersnoodmuseum fraaie foto's van oude gebouwen net voordat ze werden gesloopt. „Die gebouwen moesten plaatsmaken voor de aan leg van de nieuwe Nijmeegse stads brug. Dit bestaat nu dus niet meer", verwijst Van den Heuvel naar een foto van een oude fa- brieksruimte. Naast foto's zijn er ook doorlopend films van het werk van de DAPh-leden te zien. De tentoonstelling Usefull Places, Het onbelichte belicht wordt van middag om 15.30 uur officieel geo pend door professor Jan Brouwer, adviseur Rijksbouwmeester. De expositie is tot en met 2 novem ber te zien van dinsdag t/m zon dag van 11.00-17.00 uur. foto Izaak Verkeste Jan Paul Mioulet (I) samen met Rien Lous bezig met de inrichting van de foto-expositie in het Watersnoodmuseum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37