Zeeland PZC L Nog geen duidelijkheid tweede AH PZC BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 SUPERMARKT Bij bouw parkeergarage bedongen nieuwe hoofdvestiging in Goes laat op zich wachten Hieperdepiep; wij willen de bieb! DVD CD box The best of John Denver pzc.nl/webwinkel almanak Toon Dinsdag 30 augustus 20'11 Protech schenkt de heilige koe een nieuwe jeugd Caissons als treffend voorbeeld van hergebruik Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Het is nog altijd onduide lijk of en zo ja waar supermarkt Al- bert Heijn een nieuwe winkel in Goes begint. De grootgrutter heeft nu één vesti ging in de stad, aan het Kolveniers- hof Ten tijde van de bouw van de parkeergarage aan de Westwal had AH bedongen dat er een tweede vestiging mocht komen, omdat er omzetderving werd voorzien door dat klanten niet meer voor de deur konden parkeren maar ver plicht werden om hun auto in de garage te stallen. Die tweede (hoofd)vestiging was voorzien in woningbouwproject Goese Schans en tot die tijd wilde AH (en slijte rij Gall Gall) een tijdelijke, vol waardige winkel openen in een deel van het pand van Autoteam Goes op bedrijventerrein Klein Frankrijk.De huidige winkel aan de Kolveniershof zou dan worden omgevormd tot een zogeheten 'mandjeswinkel' voor fietsers en voetgangers. Albert Heijn wilde de tijdelijke vestiging maximaal tien jaar in stand houden, maar concur rent Agrimarkt geloofde dat niet en spande een rechtszaak aan. Die werd uiteindelijk gewonnen, want ook de Raad van State betwijfelde of de tijdelijke winkel na tien jaar zou sluiten. Ook omdat het maar de vraag is of AH ooit in Goese Schans terecht kan. Enerzijds om dat de locatie moet worden aanbe steed, anderzijds omdat het wo ningbouwproject tot nader order op de handrem staat. Goes heeft nog bekeken of de procedure voor Klein Frankrijk kon worden gere pareerd, maar dat bleek bij nader inzien toch niet zo eenvoudig, liet een woordvoerster van de gemeen te gisteren weten. Ook een woordvoerster van Albert Heijn kon gisteren geen uitsluitsel geven over eventuele verdere stap pen. Ook is niet duidelijk of de ge vreesde omzetderving uiteindelijk bewaarheid is geworden. Inmiddels lijkt Albert Heijn in Goes wel enigszins achterop te ra ken in de vaart der supermarkten. Andere grootgrutters in Goes zijn grondig verbouwd (Dirk van den Broek) of gaan dat doen (Lidl), of varen wel bij het feit dat ze op zon dag open zijn (Jumbo en Dirk van den Broek). Het pand van Autoteam, dat eind dit jaar verkast naar een nieuwe vleugel van Car Village aan de Pea- ryweg, staat inmiddels te huur bij makelaar Faasse en Fermont. sèmsBmmmmsmsmm mmmzmm&mxzmmsm tf I F- «EST O <0 JOHN DENVEJl TAttC ME HOVE "C -, ■yr-S.'BSfe1- - John Denver begon zijn muzikale loopbaan als zanger in de folkgroep 'The Mitchel Trio', die hij in 1969 verliet om een solo carrière na te streven. Niet zonder succes. Hij schreef de hit "Leaving on a Jet Plane' in 1966 dat werd vertolkt door de folkgroep 'Peter, Paul and Mary'. Hij brak zelf door als zanger toen hij de meezinger "Take Me Home Coun try Roads" en het schitterende "Rocky Mountain High" vertolkte. Andere grote hits zijn Calypso, Annie's Song en Sunshine on MyShoulders. Op de DVD ziet u een concertregistratie. Inclusief de bonus CD: The Best of John Denver. Een visueel en muzikaal genot! Speeldu ur DVD 122 minuten, CD 57 minuten. Adviesprijs 16,99 LezersprijsC 11,95* exclusie/verzendkosten categorie dvd's en games KRUININGEN - Duizend handtekeningen zeggen veel, maar de kinderen van de Kruiningse basisscholen Voorhoute en De Welle waren gistermorgen nog veel welsprekender. Luidkeels demonstreerden zij op het plein voor het gemeentehuis hun verontwaardiging over de voorgenomen sluiting van de bibliotheek in Kruiningen. Het verweer van wethouder Hans de Kunder - gemeenteraadsbesluit vanwege de bezuinigingen - maakte geen indruk. Hij ried de scholen aan in overleg met dorpsraad, ouderenraad en WMO-raad tot een oplossing te komen. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl Omdat hij 'oud' Zeeland wel eens wilde zien, was de jonge Nieuw-Zee- lander een paar dagen te gast bij een Middelburgs gezin. In de gesprekken kwam ook het gebrek aan kennis van vreemde talen bij mensen uit En gelstalige landen aan de orde. Zelf sprak hij buiten zijn moedertaal slechts een paar woorden Maori, de taal van de oorspronkelijke bewo ners van Nieuw-Zeeland. Tijdens zijn verblijf in Europa wilde hij in elk geval wat kennis van ande re talen opdoen. Hij maakte er een spelletje van om te raden of iemand Nederlands of Duits sprak. Dat ging hem redelijk goed af. „Zon der te weten wat ze zeggen, hoor je aan de toon of het Nederlands of Duits is", stelde hij tevreden vast. „Luister maar, dat is een Duitse vrouw." Helaas,fout. Het was een Nederlandse moeder die boos was op haar kind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33