Mathijs van Iwaarden succesvol met duivin 261 sport Wielrenner De Beer zwaargewond na valpartij in Ronde Midden-Nederland Kyle Matthijssen doet goede zaken Motorcrosser Boot raakt koppositie kwijt Theo Rabout tweede in wedstrijd België Vrouwen acht stelt teleur bij' WK dinsdag 30 augustus 2011 LELYSTAD Supermoto-coureur Kyle Matthijs sen uit Poortvliet deed goede za ken op het kletsnatte circuit van Le lystad tijdens de achtste wedstrijd meetellend voor het Nederlands kampioenschap in de klasse Euro. Niet alleen won hij deze wedstrijd maar wist ook zijn koppositie in de stand uit te breiden. Komend weekend staat de negende wed strijd op de agenda in Joure. ORP-LE-GRAND Mark Boot uit Burgh-Haamstede begon aan de zesde wedstrijd om het Open Belgisch kampioenschap motorcross in de MX 2 klasse in Orp-le-Grand als leider in de tus senstand. Zijn voorsprong kon hij echter niet vasthouden. In de eer ste manche kon Boot nog goed mee en werd zesde. In de tweede manche was het bij de start eigen lijk al over. ERWETEGEM Atleet Theo Rabout uit Aarden burg liep adgelopen weekeinde in het Belgische Erwetegem naar een tweede plaats in een 15 kilometer wegwedstrijd. Zijn tijd op het heu velachtige traject was 55 minuten en 1 seconde. De winst was voor Nid Rumphakwaen uit Pakistan die 54 minuten en 30 seconden no dig had. SBW BLED - De Nederlandse vrouwen acht heeft het gisteren bij het WK roeien in Bied niet gered in de voorronde. Oranje eindigde in de eerste serie op de teleurstellende derde plaats in een tijd van 6.12,71. Canada (6.07,20) en Roemenië (6.10,52) waren aanzienlijk sneller. Alleen de winnende boot plaatste zich direct voor de A-finale. Nederland moet morgenochtend in de herkansing alsnog een plaats in de eindstrijd afdwingen. Een plaats bij de eerste vier (van de zes) is daarvoor genoeg. De ploeg van bondscoach Susannah Chayqs behoorde vooraf in Slo venië tot de medaillekandidaten. foto Darko Bandic door Fred Rabout OOSTBURC - Mathijs van Iwaarden uit Kruiningen en Danny de Voogd uit Yerseke waren de win naars van het laatste duivensport weekend van augustus. Van Iwaar den pakte met een blauw duivin- netje de provinciale winst op het concours vanuit Orleans, terwijl De Voogd met een éénjarige kras se doffer de snelste van Zeeland had op het concours voor oude en jonge duiven vanuit MorlincourL „Het werd weer eens tijd", was de eerste reactie van de 63-jarige Van Iwaarden die aan de rand van de Kruiningse Den Inkel woont. „Het was immers al sinds 1992 geleden toen ik nog eens provinciaal suc ces had. Dit ook op Orleans, toen nog de derby voor jonge duiven, waarop ik één en twee pakte." Van Iwaarden had er voor Orleans 64 ingekorfd. Het was zijn 64e ge tekende die als eerste de antenne passeerde. „Ik stop ze nog willekeu rig in de mand. Diegene die ik het eerst in mijn handen krijg, staat eerste op mijn lijst. Dit duivinnet- je was de laatste die ik te pakken kreeg." Van Iwaarden zelf heeft ze niet zien komen. „We zaten met een man of drie in de serre te praten. Ik heb zo mijn contacten in Zeeuws-Vlaanderen. Als ze daar vallen, krijg ik dat telefonisch door dus weet ik dat ze te verwachten zijn. Een supporter van me, Dave van Bommel, stond buiten op de uitkijk. Die zag hem komen. Recht uit 't gat zoals dat in duivenkrin- gen heet. Het was dus na 19 jaar weer een keer een grote prijs." Dat goede gevoel had Danny de Voogd ook met de 'eerste van Zee land' op de natoer vanuit Morlin- court, maar zo zei hij gelijk na de felicitaties: „Ik had hem zo willen inruilen voor de winst op Orleans. Op die Orleans kwam hij een paar centimeter, in de wielersport een banddikte, in de duivensport een vleugel tekort om de provinciale winst te pakken. Zijn blauwe dui- vinnetje eindigde daar als derde. Zijn winnende duif op Morlin- court is een zoon van de duif die hem in 2003 de provinciale winst vanuit Chateauroux bezorgde. 'Een prijsvlieger', noemt De Voogd het. Het was één van de 18 (10 doffers en 8 duivinnen) die de 34-jarige duivenliefhebber voor de ze natoer in de mand had gestopt. Het was trouwens wel het week end van de duivenliefhebbers van de 'Nishoek'. Een duivencentrum waar een viertal verenigingen uit Reimerswaal dit jaar de krachten gebundeld hebben en een schitte rende accommodatie hebben neer gezet. Op Orleans pakten ze met Van Iwaarden, Van Wallenburg en De Voogd het volledige provincia le podium. Komend weekend staat de laatste overnacht vanuit Limo- gers en de voorlaatste natoer van uit Breuil le Vert op de kalender. DUIVENSPORT Morlincourt met 5897 oude en jonge dui ven: Samenspel 1 (1676 m/m): 1,3. J. Ver- meere, 2,7,8,9. H. Calon, 4,6,10. E. de Wever, 5. P. de Poorter. Samenspel 2 (1687 m/m): 1,2,3. Gebr. Schee- Ie, 4. R. de Schoolmeester, 5. Gebr. Dekker, 6. J. Verschuren, 7. PP. De Poorter, 8. J. Moes, 9,10. Comb. Derycke/Schieman. Samenspel 3 (1677 m/m): 1,4. C. Koene, 2.6.9. W. Bogaart, 3. J. Voet, 5. R. van Hijfte, 7. Comb. E&M. Kint, 8. A. Thijs&Zn, 10. A. Schu ren. Samenspel 4 (1691 m/m): 1,6,7. H. Koks, 2,3. J. van Belzen, 4,5. Jaap de Vos, 8.9.10. L. Goedegebure. Samenspel 5 (1702 m/m): 1,9. D. de Voogd, 2. Jo Dekker, 3,5,10. M. Hengsdijk, 4. S. v.d. Jagt, 6. M. Oudeman, 7. P. Neels, 8. JF. Neels. Samenspel 6 (1671 m/m): 1. Comb. F&D. Bal, 2. H. v.d. Maas, 3,4. JJ. Bolier, 5. R. Reijngoudt, 6. A. Havermans, 7. W. Blom, 8,10. J. de Graaf, 9. O. Coolbergen. Samenspel 7 (1680 m/m): 1,2,6. Comb. J&K. "an Belzen, 3,4,5,9. K. Kwekkeboom, 7,10. C. Schroevers, 8. H. van Belzen. Orleans met 4743 jonge duiven: Samenspel 1 (1504 m/m): 1,2,9. B. Provoost, 3,4,10. H. Calon, 5,8. J. Vermeere, 6. F. v.d. Vlies, 7. H. Mookhoek&Zn. Samenspel 2 (1545 m/m): 1,8,10. Gebr. Scheele, 2,3,5. PP. de Poorter, 4. J. Buijze, 6. Gebr. Dekker, 7. Comb, de Mul/Vermeirssen, 9. S. Pieters. Samenspel 3 (1537 m/m): 1,7. J. Verheyden, 2,10. Joh. Van Spaandonck, 3,4,6. Gebr. Van Beveren, 5. E. van Acker&Zn, 8. J. Pardon, 9. A. Thijs&Zn. Samenspel 4 (1523 m/m): 1,2,3,6,9. Fr. Fran se, 4,5. H. Koks, 7,8. Mattie de Witte, 10. M. Verwei-Filius. Samenspel 5 (1552 m/m): 1,7,8. M. van Iwaarden, 2,10. L. van Wallenburg, 3,6. D. de Voogd, 4,5. P. Neels, 9. J. Bras. Samenspel 6 (1496 m/m): 1. Comb. F&D. Bal, 2. W. Blom, 3. C. Filius, 4,9. D. Noom, 5,6,8. D. Vaders, 7. A. Scherpenisse, 10. M. de Graaf. Samenspel 7 (1453 m/m): 1,5,6,8. Comb. J&K. van Belzen, 2,3. K. Minderhoud, 4. G. Baan, 7. D. Beekman, 9,10. C. Schroevers. Provinciaal Orleans: 1. M. van Iwaarden, 2. L. van Wallenburg, 3. D. de Voogd, 4. Gebr. Scheele, 5,6. PP. De Poorter. 7. J. Buijze, 8. J. Verheyden, 9. Joh. Van Spaandonck, 10. Gebr. van Beveren. WIELRENNEN Puurs. Juniorenwedstrijd. 6e: Peter Blok, Yer seke. Melsele. 6e: Elroy Schut (Clinge), 13e: Peter Blok, Yerseke UTRECHT - Wielrenner Pim de Beer ligt nog altijd in het Universi tair Medisch Centrum in Utrecht, maar zijn situatie is redelijk sta biel. De 24-jarige coureur van Cy- clingteam Jo Piels kwam zondag middag in het Binnenveld bij Ach terberg zwaar ten val tijdens de Ronde van Midden-Nederland. De Beer, studerend in Wagenin- gen, werd met een traumahelikop ter afgevoerd naar het ziekenhuis in Utrecht. Volgens ploegleider Rijk Vink was de situatie op dat moment levensbedreigend. De Beer liep een breuk in zijn schouderblad, enkele gebroken rib ben en rugwervels, een geperfo reerde long en een longbloeding op. De geboren Brabander werd maandagochtend van de beade ming gehaald. Hij is bij kennis, maar blijft voorlopig nog wel op de intensive care. Vink: „Pim raakte van de weg, knalde vol op een boom en beland de daarna in een sloot. Of het door de felle wind kwam of dat hij voor een andere renner moest uit wijken, is nog onduidelijk. Pim kan zich er niets van herinneren. Wij hebben het ook niet gezien en hoorden pas twintig minuten na de valpartij dat een renner van on ze ploeg met de trauma-heli zou worden afgevoerd." „Ik heb begre pen dat de broeders van de snel ge arriveerde ambulance, nadat Pim met zware onderkoelingsverschijn- selen uit de sloot was gehaald, voor zijn leven moesten knokken. Met name zijn hart had het zwaar te verduren. Er kwam bij alle long problemen wel zuurstof binnen, maar de afvoer stokte." Vink fun geert al zo'n twintig jaar als ploeg leider, maar heeft het niet eerder meegemaakt dat een renner uit zijn ploeg zo zwaar gewond raak te. „Dit heeft een enorme impact op de ploeg en uiteraard op Pims familie en vriendin." De gezondheidstoestand van De Beer is een dag na de val 'stabiel'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26