Ie andere zwijgt sport 125 Vroege aftocht voor Kvitova Bauke Mollema beperkt de schade Pistorius kan niet verrassen op WK Eindelijk hoofdprijs voor Jeter dinsdag 30 augustus 2011 'De resultaten van de laatste weken hebben veel met vertrouwen te maken' Klaas-Jan Huntelaar door Roel Wiche katwijk - Het contrast was groot op de eerste dag van Kamp Oran je. Waar de ene spits (Robin van Persie) een radiostilte inlaste na de inktzwarte dag van Arsenal, vertel de zijn concurrent (Klaas-]an Hun telaar) breed lachend over zijn op gebloeide Torinstinct. Soms zegt één beeld meer dan dui zend woorden. De zon daalt lang zaam richting de duinen van Katwijk als de twee kandidaten voor de spitspositie van Oranje een meter of vijftig van elkaar staan, na de eerste training op weg naar de EK-kwalificatieduels tegen San Marino en Finland. Aan de voet van de Quick Boys-tribune heeft Klaas-Jan Huntelaar zicht baar lol met een knaap met Haags matje en honkbalpet, die zijn jeans op half zeven heeft hangen. Interviewer Johnny de Mol - wel kom bij Oranje - ziet wat anderen ook zien: „Je bent scherp, Klaas-Jan." In de middencirkel staat intussen een ander duo, en dat gesprek is een stuk zwaarder van toon. Robin van Persie zoekt even een schouder bij de bonds coach, Bert van Marwijk. Hij kan het wel gebruiken, zo lijkt het. Nee, het kunstenaarskind uit Rot terdam heeft even geen trek in een batterij camera's. Van Persie is be paald geen wegloper, maar hij is bang dat zijn woorden de volgen de dag verdraaid in de Engelse ta bloids terecht komen. En dat kan hij er niet bij hebben, na een ramp zalige dag die hij niet voor moge lijk had gehouden. Zondag werd zijn Arsenal, de club waarmee hij een levenslang verbond lijkt te hebben afgesloten, verpletterd en vernederd als zelden tevoren. Man chester United-Arsenal 8-2. Het was 116 jaar geleden dat zoveel ga ten in het roemruchte voetbalfort uit Londen waren geschoten. Het is vermoedelijk niet alleen die af gang die Van Persie pijn deed, maar ook de ontreddering van zijn leermeester, Arsène Wenger. Een man die een diep verankerd geloof heeft in de schoonheid van het spel, een apostel van de kunst. Net als Robin van Persie,' die hij aan voerder had gemaakt van zijn ta- lentenfabriek. En nu zien beiden de muren van het fort instorten, zonder dat de generaal wil weten van een wisseling van de wacht. Hoe anders is het in het voetbal bastion van zijn grote concurrent binnen Oranje, Klaas-Jan Huntel aar. Na een uiterst moeizaam sei zoen in de Bundesliga is Schalke uitstekend uit de startblokken ge schoten, met een tweede plaats achter Bayern München. En The Hunter lijkt nu ook in Duitsland een Torjager te worden. De 28-jari- ge aanvalsleider scoort dit seizoen aan de lopende band. Vier doel punten in drie competitiewedstrij den, vier doelpunten in de return tegen HJK Helsinki (Europa Lea gue), vier in de DFB-Pokal. Waar Gelsenkirchen vorig seizoen nog onder een grauwsluier lag, ziet Huntelaar nu het hemelsblauw. „De resultaten van de laatste we ken hebben veel met vertrouwen te maken. Vorig seizoen begonnen we slecht en stonden we laag in de Bundesliga, nu is dat gevoel heel anders. Misschien speelt voor me zelf ook mee dat ik nu de hele voorbereiding meegemaakt heb." Nee, zegt hij resoluut, hij heeft niet nadrukkelijk de sores van die andere Oranje-spits gevolgd, Ro bin van Persie. Goed, ook Huntel aar heeft zondag Match of the Day gezien. Maar hij is toch vooral met zijn eigen prestaties bezig. En daar mee hoopt hij het de bondscoach zo moeilijk mogelijk te maken. door Patrick Delait salamanca - Dat hij de rode lei derstrui die hij zondag mocht aan trekken in de Vuelta al na een dag kon verliezen, had Bauke Mollema al voor de 47 kilometer lange tijdrit in Salamanca ingecalcu leerd. In een discipline die niet de zijne is, had de Rabo-renner slechts één missie: de schade op zijn directe concurrenten zoveel mogelijk be perken. Na zijn eenzame race over kaarsrechte wegen zal Mollema met verbazing, maar zeker niet on tevreden naar de uitslag hebben ge keken. Zijn rode leiderstrui moest de Groninger inderdaad afstaan. Echter niet Bradley Wiggins of Vi- cenzo Nibali, vooraf beschouwd als de voornaamste kandidaten om de trui over te nemen, grepen de macht, maar wel de verrassen de Chris Froome. De Brit van Team Sky, zondag nog luxeknecht van Wiggins, reed de tweede tijd en verloor als enige minder dan een minuut op de Duitser Tony Martin, de ongenaak bare winnaar. De in Nairobi gebo ren Froome, tot 2008 rijdend met de Keniaanse nationaliteit, is al de zesde renner in deze Vuelta die de rode leiderstrui mag dragen. De als laatste gestarte Mollema reed na een gelijkmatige race de 25e tijd op 3,09 minuten van Mar tin. Op zijn directe concurrenten voor het klassement moest de klimmer beduidend minder prijs geven. Alleen Bradley Wiggins (1,47 minuut) en Jacob Fuglsang (1,32) sloegen een betekenisvolle kloofj waardoor een podiumplaats in Madrid voor Mollema nog lang niet uit het zicht is. Hoewel hij in het algemeen klassement zakt naar de zevende plaats op 1.09 mi nuut van nieuwe leider Froome, zijn de verschillen in de top tien zo gering dat de Vuelta na de rust dag van vandaag nagenoeg op nieuw begint. Met nog vier aan komsten bergop, waaronder de ge vreesde Angliru, heeft Mollema zijn lot volledig in eigen hand, vond ook Rabobank-ploegleider Erik Dekker. „Vergeleken met zijn concurrenten heeft Bauke een goede tijdrit gere den. Het kan uiteraard altijd beter, maar ik ben hier zeker niet onge lukkig mee." In Salamanca bewees Mollema dat hij zich zondagavond niet van grootspraak bediende toen hij zich liet ontvallen dat hij nog nooit zo goed heeft gereden als in deze Vue lta. Dat hij zich gisteren als niet-specialist goed staande hield tussen de overige favorieten, moet de Rabobank-troef extra moraal ge ven voor het tweede luik van de Ronde van Spanje. Mollema kreeg tevens de bevesti ging dat hij afgelopen winter niet voor niks veel energie heeft gesto ken in het verbeteren van zijn tijdrit. Samen met Robert Gesink en Lars Boom schaafde hij in de windtunnel van McLaren aan zijn positie op de fiets. Dat dit soort in spanningen niet bij iedereen vruchten afwerpt, ervoer Jurgen van den Broek. De Belg, ooit nog wereldkampioen tijdrijden bij de junioren, verloor in Salamanca zo veel terrein dat hij moet vrezen voor een podiumplaats. De enige individuele tijdrit in deze Vuelta zal evenmin een plekje krij gen in de plakboeken van Joaquin Rodriguez. De Spanjaard kon ook dit keer niet verbloemen dat hij schrijnend tekort komt als brute kracht wordt gevraagd. De Katoes- ha-renner verloor ruim vijf minu ten op Martin en 2,15 op Mollema. Beste Nederlander in de tijdrit werd Rabobank-renner Steven Kruijswijk. Hij reed de 20ste tijd op 2,57 minuten van winnaar Mar tin. Vacansoleil-renner Wout Poels stelde enigszins teleur. new york - Na de triomftocht volgde een aftocht. Petra Kvitova, de glorieuze winnares van Wim bledon, overleefde gisteravond tij dens de US Open de eerste schif ting niet. De Roemeense Alexan dra Dulgheru wierp zich als kwel geest op: 6-7,3-6. De uitschakeling van de Tsjechi sche nummer zeven van de wereld past in het beeld van 2011. Ook Kim Clijsters, die bij de Australian Open de titel voor zich opeiste, en Li Na, die furore maakte op Ro land Garros, lieten in hun volgen de grandslamoptreden opzichtige steken vallen. Clijsters vergalop peerde zich op Roland Garros in de tweede ronde tegen Aranxta Rus, terwijl Li Na op Wimbledon in de tweede omloop het niet red de tegen Sabine Lisicki. Sowieso is het maar de vraag wel ke vrouw de US Open aangrijpt om zich te doen gelden. Zekerhe den zijn er nauwelijks, aangezien wereldanglijstaanvoerster Caroline Wozniacki haar status in grands- lamverband niet heeft weten waar te maken en de achtervolgsters zich eveneens geregeld van hun grillige kant laten zien. Op de openingsdag moesten ver der liefst drie Japanse tennissers ge blesseerd opgeven. Kei Nishikori, Misaki Doi en Ayumi Morita kwa men ongetwijfeld met hoge ver wachtingen naar New York, maar de drie spelers dropen met een kwetsuur vroegtijdig af. Nishikori stond tegen de Italiaan Flavio Ci- polla met 2-0 in sets achter, waar na hij met een rugblessure de strijd staakte. Doi haakte bij een 2-5-achterstand tegen Laura Pous af en haar landgenote Morita volg de dat voorbeeld. Zij werd in het duel met de Laura Robson ge kweld met een schouderblessure. Bij de mannen plaatste de Ameri kaanse tennisser Mardy Fish zich probleemloos voor de tweede ron de. De als achtste geplaatste speler gunde zijn Duitse tegenstander To bias Kamke slechts vijf games: 6-2 6-2 6-1. Fish speelt in de tweede schifting mogelijk tegen Thiemo de Bakker, maar dan moet de Ne derlander zich wel ontdoen van de Tunesiër Malek Jaziri. nii ïiwiim ijw.iïiniii'i door Wilko Voordouw daegu - Blade Runner loopt van avond in Daegu niet de 400 meter- finale. Oscar Pistorius, de 'fastest man with no legs' kon gisteren op de WK in Zuid-Korea niet voor een tweede verrassing zorgen. Hij werd achtste en laatste in zijn hal ve finale in een tijd van 46,19 se conden. Aan de steun van het publiek lag het niet. De 24-jarige Pistorius, bij wie op de leeftijd van elf maanden beide onderbenen werden geam puteerd, groeide zondag uit tot de grote sensatie op de WK door zich als paralympiër te mengen in de strijd met de valide sporters. De wereldrecordhouder op de pa ralympische 100, 200 en 400 me ter en viervoudig paralympisch kampioen, droomde er van jongs af aan om ook geschiedenis te schrijven bij de valide sporters. Hij probeerde zich te kwalificeren voor de Spelen van 2008 en wilde Oscar Pistorius zich in 2007 daarvoor kwalificeren. Immers, voor hem was er als inva lide sporter nauwelijks nog eer te behalen. Maar de IAAF, de Interna tionale Atletiekfederatie, weer hield hem daarvan door de regels te wijzigen. 'Technische hulpmid delen' werden specifiek verboden. Dat gold dus ook voor de carbonfi- ber 'blades', waarop Pistorius loopt. Via een procedure bij het CAS, het Hof van Arbitrage voor de Sport, vocht Pistorius het be sluit aan. Hij won, maar slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de Spelen van 2008, en ook niet voor de WK atletiek in 2009. Op 19 juli kwalificeerde Pistorius zich in het Italiaanse Lignano voor de WK met een tijd van 45,07 se conden. Het was zijn snelste tijd ooit op de 400 meter. Eenmaal in Daegu verliep de eerste ronde van de 400 meter - zondag - prima voor de Zuid-Afrikaan. Vanuit baan 8 snelde hij naar een tijd van 45,39 seconden. Zijn tweede tijd ooit. Maar gisteravond zat een tweede stunt er niet in. De ver moeidheid, en zeker ook de span ning rond zijn eerste optreden tij dens een WK voor valide sporters eisten hun tol. Het was niet de laatste keer dat Pis torius dit kampioenschap in actie kwam. Hij is ook startloper in het 4 x 400-meterteam, dat donderdag voor het eerst in actie komt. daegu - Carmelita Jeter (links) heeft eindelijk een hoofdprijs binnen. De Amerikaanse veroverde in Daegu de wereldtitel op de 100 meter. Ze ver sloeg de Jamaicaanse Veronica Campbell-Brown en Kelly-Ann Baptiste uit Trinidad. Jeter won in 10,90 seconden. Ze veroverde eerder twee keer brons tijdens de WK's van 2007 en 2009. foto Jeon Heon-Kyun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25