Spaarlamp jaar nog toekomst in Terneuzen SU zeeland 121 Dive Film Productions verder onder naam 3Steps Mediaproductions Vier mannen vast voor mishandeling Drankrijdster moet rijbewijs inleveren Zeeuwse strijd om plek voor NK ploegen Met Fruitteeltmuseum mee door de bogerd Yumama opent winkel met feestkleding www. pzc.nl 3» dinsdag 30 augustus 2011 RENESSE Vier Duitsers in de leeftijd van ne gentien tot twintig jaar zijn opge pakt op verdenking van mishande ling van een 24-jarige man uit Ol- denzaal. De Zeeuwse politie pakte de Duitsers in de nacht van vrijdag op zaterdag op. De inwoner van Oldenzaal heeft door de mishandeling een gebro ken kaak opgelopen en moest voor behandeling opgenomen worden in het ziekenhuis. CROEDE Op de Provincialeweg bij Groede is gisterochtend rond kwart voor zes een 43-jarige Duitse automobiliste aangehouden voor rijden onder in vloed van alcohol. Uit de ademanalyse bleek dat ze bijna viermaal de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Ze kreeg een schikking van 1500 eu ro aangeboden. Omdat ze die niet kon betalen, werd haar rijbewijs in genomen. WILHELMINADORP De Zeeuwse Ploegkampioenschap- pen 2011 worden komende zater dag bij Wilhelminadorp gehouden. De strijd bepaalt wie in 2012 naar de nationale kampioenschappen in Numansdorp gaat. Acht kandidaten ploegen met mo derne tractoren, zestien deelne mers gebruiken antiek materieel en drie gebruiken paarden. Vanaf 9.30 uur wordt geoefend, de wedstrijden beginnen om 12.30 uur. KAPELLE Flip Vereecken, directeur van Philips Lighting in Terneuzen. foto's Peter Nicolai Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt zaterdag september een wan deling door de boomgaarden. Een gids zal alles vertellen over de mo derne fruitteelt. De wandeling be gint om 13.30 uur bij het museum aan de Annie M. G. Schmidtsingel 1 in Kapelle. In het Fruitteeltmuseum zelf is te zien hoe de fruitteelt vroeger in zijn werk ging. De entree bedraagt 4,50 euro. Deelname aan de wande ling is gratis. De wieg van de spaarlamp stond in Terneuzen. In de jaren negentig besloot Philips de productie naar Polen te verplaatsen, waardoor in Terneuzen veel werkgelegenheid verloren ging. Het personeel voerde tevergeefs actie. I VLISSINGEN - Het Vlissingse media bedrijf Dive Film Productions ver andert per 1 september zijn naam in 3Steps Mediaproductions. Het bedrijf wil daarmee aangeven dat het inmiddels veel meer doet dan het filmen onder water. In de wereld van de duikers werd vijftien jaar geleden de kiem ge legd voor het bedrijf. „Veel tv-sta- tions en filmmakers hebben ons de afgelopen jaren weten te berei ken. Door de steeds groeiende vraag hebben wij ons gebied in middels kunnen uitbreiden", al dus Kees Vermeer. Op de website staan referenties van opdrachtgevers die uiteenlo pen van TV Walcheren tot de BBC. Verder maakt 3 Stepsmedia- productions bedrijfsfilms en com mercials. Onderwateropnamen zijn nog steeds een specialiteit van de on derneming. Het bedrijf maakf ook multicamera-opnamen van concer ten, festivals en andere evenemen ten. Bij 3Steps werken twee mensen in vaste dienst. Het Vlissingse bedrijf werkt verder met freelancekrach ten, zoals camera- en geluidsmen sen. Binnenkort gaat de nieuwe website online: www.3stepsmedia.nl Filmopnamen bij de firma Hoon- dert. VLISSINGEN - In Vlissingen heeft Cindy Wondergem onder de naam Yumama een winkel geo pend met onder meer feestelijke kinderkleding. In de zaak zijn ook bijzondere haaraccessoires, leuke cadeaus voor alle leeftijden en cupcake-de- coraties te vinden. De twintigjarige Wondergem had al een eigen webwinkel (www.yu- mama.nl) maar heeft nu ook een 'echte' winkel in de Sint )a- cobsstraat. De winkel in het centrum van Vlis singen kan ook dienen als afhaal- punt voor spullen die via de web winkel zijn gekocht. fe- i '0F UIT Avondje naar het theater, film of naar een concert? Kijk op www.pzc.nl/uit. Z2 Vanaf deze week weer drie maal daags een vers Z2-journaal met nieuws uit Zeeland: www.z2.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21