'Laat schoolprofiel intact' mam. Infobijeenkomst over moord Haven in Zicht o PZC 'Blade Runner' steelt de show Geld voor het oprapen op A2 www.schoenenreus.nl - www.celtlcs.nl zeeland seaports Overwegend droog Rechter verplicht Bleker verbindingszones hamster te herstellen Spitsen van Oranje op dit moment twee uitersten 24 en 25 Vanaf vandaag weer wekelijks als bijlage DINSDAG 30 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 207 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN BOVENBOUW Onderwijsraad ziet niets in plan van minister om natuur- en maatschappijprofiel havo/vwo te bundelen DEN HAAG - Er moet voorlopig niets veranderen aan de vaste com binaties van vakken zoals leerlin gen die kiezen in de bovenbouw van het havo en vwo. De Onderwijsraad vindt dat minis ter Marja van Bijsterveldt de zoge heten profielen intact moet laten. Dat schrijft de raad in een advies. Nu maken leerlingen in de boven bouw een keuze tussen twee na- tuurprofielen (natuur en techniek, natuur en gezondheid) en/of twee maatschappijprofielen (economie en maatschappij, cultuur en maat schappij). Van Bijsterveldt wil de vier natuur- en maatschappijprofie len samenvoegen tot twee brede profielen zodat scholen meer ruim te hebben om bijvoorbeeld extra uren aan bepaalde kernvakken te besteden. Ook zouden scholen dan flexibeler in hun roosters zijn en ef ficiënter kunnen werken. De Onderwijsraad bestrijdt dit. Het terugbrengen van het aantal profielen levert geen inhoudelijke verbetering op. Bovendien lopen leerlingen zelfs risico te weinig ken nis te bezitten als zij naar het ho ger onderwijs gaan, vooral bij de bètatechnische studierichtingen waar bepaalde vakkencombinaties belangrijk zijn. Ook zouden scho len nauwelijks organisatorisch voordeel behalen door het samen voegen van vakken omdat de klas sen niet groter mogen zijn dan 25 leerlingen en docenten dan nog aan verschillende klassen moeten lesgeven. Scholen die de vier profie len willen samenvoegen tot twee brede profielen kunnen dat nu al doen, staat in het advies. Daarom vindt de Onderwijsraad het niet verstandig dit nu voor alle scholen dwingend op te leggen. Het minis terie zou hoogstens meer informa tie kunnen geven aan scholen die dat willen invoeren. BEEK - Een geldtransportwagen ver loor gisteren op de Ai bij Beek een kistje met geld. Het kistje brak open en het wegdek raakte weldra bezaaid met briefjes van 50, 20 en 10 euro. Door zoekende automobi listen kwam het verkeer tot stil stand. De politie kon niet zeggen hoeveel geld er in de cassette zat. Wel wees een woordvoerster erop dat het meenemen van het geld strafbaar is. pagina 4: heel even Dagobert Duck Altijd actueel, altijd de laagste prijsl CELTICS Zwart mt 30-36. Navy mt 31-36. ES^BaBSa..iMIWi 1«MWHC8ca«tt I Ml BRESKENS - De gemeente Sluis houdt morgenavond een bijeen komst voor ouders van leerlingen van obs Breskens en peuterspeel zaal De Kreukeltjes in Breskens. Ze krijgen voorlichting over hoe de school en peuterspeelzaal omgaan met de moord op Bianca Nieuwen- burg. Haar kinderen zitten op de school en peuterspeelzaal. De bij eenkomst in verenigingsgebouw De Uitkomst begint om 20 uur. Op de obs Breskens is gisteren door de leerkrachten met leerlingen ge praat over de gebeurtenis. Het schoolteam werd daarbij begeleid door hulpdiensten en gemeente. Bij groep 3, de klas van de oudste zoon van het slachtoffer, was ook ie mand van slachtofferhulp aanwe zig. Op de school wordt vandaag een condoleanceregister geopend. De verdachte van de moord, de 47-jarige partner van het slachtof fer, wordt vanmiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die be sluit of de man in voorarrest blijft. ®zie pagina 2 en 3: Prins op witte paard ontpopt zich als huistiran Meenemen geld van snelweg is diefstal reageer op www.pzc.nl 'J|5 MENING reacties: 306 Moord binnen het gezin is niet te voorkomen 71% [oneens 29% Zie achterzijde 'Buiten'-katern: Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 "T11688 555530 ITZTZZL DAEGU - De snelste man ter wereld op kupstbe- in de halve finale van de 400 meter. Toch ging al- pies, debuteerde in Daegu op een toernooi van nen, de Zuid-Afrikaan Oscar Pistorius, is bij de Ie aandacht uit naar Pistorius, bijgenaamd Blade valide sporters. Pistorius loopt op twee carbonbe- wereldkampioenschappen atletiek uitgeschakeld Runner. De viervoudig kampioen op de Paralym- nen. foto Lee Jin-man en Anja Niedringhaus (inzet)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1