Historisch voetbalhekje is verdwenen Zeeland PZC t PZC Overname drukkerij ADZ rond Molukkers herdenken lief en leed The best of John Denver pzc.nl/webwinkel almanak Toon 20 WALCHEREN 19 VOETBALMUSEUM Eigenaar draaihekje in conflict met Stichting Voetbal Totaal door Maurlts Sep middelburg - Een oud draaihekje uit een Engels voetbalstadion dat aan de Stichting Voetbal Totaal was geschonken, is kwijt. Eigenaar Han van Eijden heeft het naar eigen zeggen in 2004 aan de stichting gegeven. Mede-initiatief nemer Matty Verkamman van het Nationaal Voetbalmuseum in Mid delburg bevestigt dat. Maar direc teur )os Kouwer van de stichting bestrijdt dat hij het ooit heeft ont vangen. En nu is het spoorloos verdwenen. Van Eijden kreeg het draaihekje tij dens de sloop van een tribune in Preston North End. Hij mocht het hebben na een financiële donatie aan een lokaal ziekenhuis en nam het mee naar huis. Door zijn emigratie van Neder land naar Egypte kon hij het ech ter niet bewaren. Hij hoorde van de plannen voor de Voetbal Expe rience in Middelburg en schonk het aan de stichting, die toen bezig was met de oprichting van het Na tionaal Voetbalmuseum. De stich ting is de intermediair tussen men sen die bijzondere voetbalobjecten willen afstaan of uitlenen en Zee land Attracties, dat het museum exploiteert. De conservator bij het Voetbalmuseum, Paul Martens, be nadrukt dat hij het hekje nooit heeft gehad. „Spullen gaan niet naar ons, maar naar de stichting. Daarna krijgen wij er de beschik king over." Van Eijden neemt het verdwijnen van zijn hekje hoog op en hoopt dat na publiciteit bij iemand een belletje gaat rinkelen en het hekje alsnog wordt teruggevonden. pagina 22/23: schimmig steek spel rond draaihekje door Maurits Sep mmmtnam John Denver begon zijn muzikale loopbaan als zanger in de folkgroep 'The Mitchel Trio', die hij in 1969 verliet om een solo carrière na te streven. Niet zonder succes. Hij schreef de hit "Leaving on a Jet Plane' in 1966 dat werd vertolkt door de folkgroep 'Peter, Paul and Mary'. Hij brak zelf door als zanger toen hij de meezinger "Take Me Home Coun try Roads" en het schitterende "Rocky Mountain High" vertolkte. Andere grote hits zijn Calypso, Annie's Song en Sunshine on MyShoulders. Op de DVD ziet u een concertregistratie. Inclusief de bonus CD: The Best of John Denver. Een visueel en muzikaal genot! Speelduur DVD 122 minuten, CD 57 minuten. Adviesprijs 16,99 Lezersprijs€ 11,95* exclusief verzendkosten categorie dvd's en games middelburg - Drukkerij Meulen- berg uit Middelburg neemt de drukkerij van ADZ in Vlissingen 'over. De overname wordt aanstaan de donderdag beklonken. In april werd al een intentie-over eenkomst ondertekend tussen bei de bedrijven. Het streven was toen de overname op 1 juli af te ronden. Dat is september geworden. Meulenberg neemt de drukkerij, printservice en uitgeverij over van ADZ (onderdeel van Lété). De an dere activiteiten, zoals de mailing en verpakkingswerkzaamheden, blijven bij Lété/ADZ. Meulenberg koopt ook de machines, maar nog niet het gebouw. Dat wordt voorlo pig gehuurd. Het is de bedoeling dat de Middelburgse drukkerij het op termijn wel overneemt, zegt di recteur Jos Rijk van Lété. Bij de drukkerij van ADZ werken onge veer veertig mensen. Die blijven in dienst van ADZ, maar worden allemaal gedetacheerd bij Meulen- berg. pagina 18/19: nieuw gebouw so ciale dienst en Lété Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Tip? redactie@pzc.n1 Omdat hij 'oud' Zeeland wel eens wilde zien, was de jonge Nieuw-Zee- lander een paar dagen te gast bij een Middelburgs gezin. In de gesprekken kwam ook het gebrek aan kennis van vreemde talen bij mensen uit En gelstalige landen aan de orde. Zelf sprak hij buiten zijn moedertaal slechts een paar woorden Maori, de taal van de oorspronkelijke bewo ners van Nieuw-Zeeland. Tijdens zijn verblijf in Europa wilde hij in elk geval wat kennis van ande re talen opdoen. Hij maakte er een spelletje van om te raden of iemand Nederlands of Duits sprak. Dat ging hem redelijk goed af. „Zon der te weten wat ze zeggen, hoor je aan de toon of het Nederlands of Duits is", stelde hij tevreden vast. „Luister maar, dat is een Duitse vrouw." Helaas,fout. Het was een Nederlandse moeder die boos was op haar kind. Tip? walcheren@pzc.nl Overvallen Goese tabakswinkel voorzien van bewakingscamera Dinsdag 30 augustus 2011 Drogisterijketen opent in Middelburg en Vlissingen OOST-SOUBURG - Lief en leed deelden de Moluk- in het dorp vijftig jaar bestond - tijd voor bezin- kers in de halve eeuw die ze in Oost-Souburg wo- ning en herdenking. In de Beth Cherem-kerk en nen. Na het grote feest van afgelopen weekeinde op de begraafplaats werden de familieleden her was er gisteren - op de dag dat de Molukse wijk dacht die het feest niet meer konden bijwonen. De aanwezigen verzamelden zich in de kerk, gin gen vervolgens naar de begraafplaats om bloe men te leggen en sloten de herdenking af in Mae Uku. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17