cultuur 113 Alles is gedaan en de vogel is vrij gelaten m Middelburg Goede raad en gezellige babbels zeeland nazomer festival Cultuurmarkt LADIESNICHT Optredens van Esther Groenenberg en Krystl luidt seizoen in 00 agenda HUIS - Het Filiaal dinsdag 30 augustus 2011 sgsasts^^S^S^StagSSSS MIDDELBURG - De traditionele cul turele informatiemarkt in en rond de Zeeuwse Bibliotheek wordt dit jaar uitgebreid tot de binnenstad van Middelburg. Onder de noe mer 'Uit! Cultuurmarkt Zeeland' presenteren allerlei Zeeuwse cultu rele organisaties en verenigingen zaterdag 10 september hun pro gramma voor het komend seizoen. De markt valt samen met de lande lijke Open Monumentendag. Het programma duurt van 10.00 tot 16.00 uur en omvat behalve een informatiemarkt onder meer een cultuurkaravaan (optocht van kunsten door de binnenstad), mu zikale rondvaarten, een podium met optredens, een talkshow waar in vooruit wordt geblikt op het sei zoen en presentaties van Kunst bende, DanZee en Dance Center Dazzle. Tussen 17.00 en. 19.00 uur zijn er kleine akoestische concer ten op de terrassen. De uitmarkt wordt georganiseerd door de Zeeuwse Bibliotheek in sa menwerking met Scoop. Voor meer informatie, zie: www.zeeuwsebibfiotheek.nl Meer agendanieuws en het bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Goes e Vleermuizenavond. Informatie/aanmel den: 06-23514578 of ivn@zeelandnet.nl. MEC De Bevelanden, 20.30 uur PODIUM Goes Orgelconcert door Joletta Bok. RK Maria Magdalenakerk, 11.00 uur Zeeland NazomerfestivaO 'Trojaanse Vrouwen', veerplein Perkpol- der, vertrek 20.00 uur bij De Linde, Kloos- terzande 'Am Ziel', Badpaviljoen Domburg, 19.15 uur (uitverkocht) 'Toreadors', Heros-terrein, Sluiskil, 20.15 uur o 'Oom Wanja', hofstede Hongersdijk, Wilhelminadorp, 20.15 uur 9 'Mathilde', vertrek 19.00 uur, Abdij plein, Middelburg 9 'Lust', vertrek 17:00 en 20.00 uur, Ab dijplein, Middelburg (nog kaarten beschik baar) 9 'Droomtijd', doorlopend vanaf 16.00 uur, Koorkerkhof, Middelburg Muziekprogramma Abdijplein: Concer ten studenten Rasa (19.30 uur), Dotan (21.00 uur) en Handsome Poets NAZOMERFESTIVAL Videoreportages en meer over het Zeeland Nazomerfestival is te vinden op www.pzc.nl/nazomerfestival. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie Esther Groenenberg: 'Lik je wonden, plak je banden'. foto Lex de Meester Krystl bewees het wachten waard te zijn. foto Lex de Meester door Ali Pankow Na elke ramp ontstaat er een tsunami aan woor den, maar ik wil dat het stil is", verzuchtte Es ther Groenenberg gisteravond op het Abdijplein in een van haar pit tige liedjes. Zij manifesteerde zich in het eerste deel van deze 'Ladies- night' van het ZNF als een meid met haar op haar tanden. Is de vriendschap over? Niet getreurd: 'zak maar in de stront', zingt ze met een ferme uithaal in Slingers en Balonnen, de titelsong van haar eerste CD. Van heel ander kaliber 23 aug t/m 3 sept 2011 blijkt een lied als Overstroom, dat verschijnt op het nieuwe album dat in november uitkomt. Groe nenberg draagt in haar liedjes zo wel haar lol in het leven als haar af keur voor 'gezeur' uit. 'Wees je ei gen therapeut' adviseert ze een goed gevuld Abdijplein. Krystl stelde het geduld van het publiek vervolgens wat lang op de proef Toch haakten slechts weini gen af toen tijdens een gedegen soundcheck zelfs een pesterig bui tje ging vallen. Blond, slank, goed gekleed en met een overrompe lend volume maakte Krystl uitein delijk het wachten goed. De zange res brengt niet alleen lekker in het gehoor liggende popsongs en wat rauwere varianten daarop, maar ge tuigt ook van gevoel voor perfor mance en een gezellige babbel. Vanavond, Abdijplein 21 uur: Daton (singer-songwriter) en aansluitend de band Handsome Poets. FAMILIEVOORSTELLING Zeeland Nazomerfestival Tekst: Magne van den Berg/ Spel: Ron Lente/Regie: Jellie Schippers Vormgeving: Myriam van Gucht Gezien: zaterdag 27 augustus door AH Pankow Ik heb de vogel haar vrijheid te rug gegeven. Eerst wilde ze niet, maar ik zei: 'Je moet' en toen is ze weg gevlogen." Met die paar simpele zinnetjes weet de Oude Man in het HUIS direct te ontroeren. Bezoekers bij de familievoorstel ling HUIS van Theatergezelschap Het Filiaal zitten als ware in de muur van het huis van de Oude Man geplakt. Deze kleinschalige fa milievoorstelling wordt opgevoerd in een verrassend vormgegeven container, die tijdens het ZNF op het Koorkerkhof in Middelburg staat. De toeschouwers mogen on gegeneerd voyeurs zijn. Zij kijken mee tijdens de laatste dag in het le ven van de Oude Man. Hij heeft een prachtig leven gehad, maar nu is het voltooid, vindt hij zelf Hij Scène uit HUIS met Ron Lente (r) als de Oude Man. foto Lex de Meester heeft alles wat er gedaan moest worden gedaan. Nog iets nieuws beginnen? Nee, daar heeft: hij geen zin meer in. „Ik moet eens plaats gaan maken, er moeten nog zoveel baby's geboren worden", conclu deert hij zonder bitterheid. De Oude Man is een vrolijke babbe laar. Hij kijkt met plezier terug op een leuk leven, waarin hij hard heeft gewerkt bij de spoorwegen. Hij is ook weieens ondeugend ge weest en hij heeft af en toe ook on aardig gedaan. Maar daarvoor heeft hij altijd zijn excuses ge maakt en beterschap beloofd. „Dat moet je altijd doen: sorry zeg gen!", houdt hij de toeschouwers voor. Doodgaan is niet zo eenvoudig moet de Oude Man ervaren. Ten minste niet als je de zaakjes alle maal goed geregeld wilt hebben en je ook nog een beetje stijlvol wilt vertrekken. De vogel heeft hij dus vrij gelaten. En hij heeft de kat van de buren streng toegesproken dat hij het diertje niet mag pakken. Wat hem nu nog rest is een paar afscheidsbrieven schrijven en een mooi gedicht misschien als afslui ting. Het blijkt allemaal nog best veel werk voor een Oude Man, die wat stram is geworden. Gelukkig heeft hij verrassende hulpmidde len om zich soepel in zijn huis te kunnen verplaatsen. De acteur Ron Lente geeft zowel fysiek als in tekstbehandeling en mimiek een prachtige vertolking van de Oude Man. Het meebeleven van iemands laat ste dag is geen hip en swingend thema, maar dat hoeft ook niet al tijd vinden de makers Het HUIS biedt zoveel lollige verrassingen, dat het publiek niet somber wordt, hooguit een beetje melan choliek en dat voelt bést prettig. Een pareltje in de ZNF-program- mering. HUIS, familievoorstelling voor volwasse nen en kinderen vanaf 8 jaar, t/m 3 sept. 16.00 en 19.00 uur, wo. ook 14.00 uur; gratis, kaarten afhalen bij in fobalie ZNF op Abdijplein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13