Tropische storm spaart New York buitenland 19 [=1 Ontdek de natuur in NEDERLAND Brazilië protesteert tegen boek VS Strandtoeristen gewond door explosie BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Tientallen doden door aanslag in Bagdad Nieuw-Zeeland zwaait Happy Feet uit Nieuwe golf klachten dreigt voor BP Al Qaeda pleegt aanslag in Algerije DRENTHE maandag 29 augustus 2011 RIO DE JANEIRO Het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gaat bij de Amerikaanse regering protesteren tegen de roman Seven days in Rio. In het boek van schrijver Francis Levy wordt Rio de Janeiro niet al leen beschreven als 'wereldhoofd stad van de seks'. De auteur stelt te vens dat 'het aantal prostituees in Rio gelijk is aan het aantal ratten in de metro van New York'. ISTANBUL Zeker tien vakantiegangers zijn gis terochtend lichtgewond geraakt door een explosie op een strand bij het Turkse toeristenoord Kemer, in de provincie Antalya. De explosie ven zouden in het zand zijn begra ven en de meeste mensen zouden gewond zijn geraakt door rondvlie gende stenen.Wie erachter zit is on bekend. Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserverihgskosten. BAGDAD Bij een zelfmoordaanslag met een bom op een soennitische moskee in het westen van Bagdad zijn giste ren 28 doden en 37 gewonden ge vallen. Dit meldde een officiële bron bij het ministerie van Binnen landse Zaken van de Iraakse hoofd stad. De dader liep de Umm al-Qu- ramoskee in en blies zichzelf op, al dus de bron. WELLINGTON Duizenden Nieuw-Zeelanders heb ben gisteren in de dierentuin van Wellington afscheid genomen van Happy Feet, de keizerspinguïn die in juni werd aangetroffen op een strand duizenden kilometers van de Zuidpool. De inmiddels aange sterkte Happy Feet keert per schip huiswaarts. De pinguïn heeft een chip geïmplanteerd om zijn verde re levenspad te kunnen volgen. LONDEN Olieconcern BP dreigt een grote hoeveelheid nieuwe klachten over zich heen te krijgen naar aanlei ding van de olieramp vorig jaar in de Golf van Mexico. Volgens de Britse krant The Sunday Telegraph heeft een Amerikaanse rechter dui zenden gedupeerden het recht ge geven om schadeclaims te eisen te gen BP en de eigenaar van het olie platform in de Golf, Transocean. ALGIERS Terreurnetwerk Al Qaeda in de Isla mitische Maghreb heeft gisteren in een verklaring de dubbele zelf moordaanslag op een kazerne in Al gerije opgeëist, waardoor vrijdaga vond achttien doden zijn gevallen. Twee extremisten bliezen zichzelf op bij de militaire basis in de stad Cherchell. De Verenigde Staten heb ben gisteren verklaard dat de num mer twee van Al-Qaeda, Atiyah Abd al-Rahman, enkele dagen gele den in Pakistan is gedood. ze in kracht af tot niet meer dan een 'tropische storm'. Op de zuid punt van Manhattan, pal aan het water, zwiepten verkeersborden vervaarlijk op en neer. In het noor den van Manhattan, elf kilometer verderop, hingen de blaadjes stil aan de bomen, er stond geen zuchtje wind. Dat was bijna een desillusie, na een kleine week van waarschuwingen voor dagen zón der elektriciteit en water. Uit angst voor een herhaling van de slechte voorbereiding op de enorme sneeuwstorm van kerst vo rig jaar en met orkaan Katrina uit 2005 nog in het achterhoofd, druk ten autoriteiten en nieuwszenders inwoners van New York op het hart om water, ingeblikt voedsel, zaklampen en extra batterijen in te slaan. Inwoners van de laaggele gen gebieden moesten hun huis verlaten. Het stadsbestuur richtte negentig opvangcentra in met een capaciteit van 70.000 mensen. De. meeste evacués vonden onderdak bij familie en vrienden, slechts ne genduizend mensen maakten van de centra gebruik. Op het hek bij de Louis Brandeis- school hangt een wit plastic span doek waar met blauwe letters 'shel ter', schuilplaats, op staat. Dertig mensen zijn er zaterdag met gele 'We hebben ons erop voorbereid om hier drie dagen te blijven' schoolbussen naartoe gebracht. Het openbaar vervoer lag toen al stil. In de gymzaal van de middel bare school staan 88 veldbedden, zegt vrijwilligster Micky. Ze werkt normaal gesproken bij de afdeling onderwijs van het gemeentebe stuur en zet zich nu in voor de slachtoffers van de orkaan. Voor de ontheemden is er genoeg water en voedsel en voor de kinde ren is er speelgoed. Een vrouw komt vragen om een boek, want anders duurt de tijd zo lang, maar daar heeft het stadsbestuur niet aan gedacht. „We zijn hier geen bi bliotheek", lacht vrijwilligster Vale rie. Haar man vindt het vervelend dat ze niet bij hem is tijdens de or kaan. „Maar het is niet anders. We hebben ons er op voorbereid om hier drie dagen te blijven." Zo lang hoeven ze niet te blijven. Gister middag gingen de eerste evacués al weer naar huis. Anderen wachten tot de metro en bussen weer rij den. Irene bracht niet alleen wind en veel regen. Het dwong de 'city that never sleeps' tot algehele stilstand. Zelfs koffieketen Starbucks sloot de deuren van alle bijna tweehon derd vestigingen in de stad. Ook veel andere winkels gingen dicht, net als de drie luchthavens. Perso neel kon weliswaar wel naar het werk, maar omdat het openbaar vervoer voor het eerst in de ge schiedenis werd stilgelegd, konden het niet meer terug naar huis. zie onze website:buitenland New York haalt opgelucht adem na afgezwakte orkaan Het voelt bijna als een des illusie: na dagen van voorbe reiding op de storm die New York zou geselen, blijkt er slechts hier en daar een boom omgewaaid. door onze correspondent Hanneke Keultjes Eén voor één gaan de deu ren van gebouwen weer open. Na een periode van veilige opsluiting in hun appartementen, nemen New Yor kers na het passeren van orkaan Irene voorzichtig een kijkje in hun stad. Een grote tak die in een zij straat van Central Park op twee au to's is gevallen, is een dankbaar fo to-onderwerp. „Voor op Face- book", jubelt een vrouw in een paarse regenjas, terwijl ze met haar telefoon een foto neemt. Hét bewijs dat Irene in New York geen echte ramp heeft veroorzaakt. Er staan een paar straten blank in het laagliggende deel van Manhat tan en in wijk Battery Park City heeft een enkel appartement op de begane grond lichte waterscha de. In het park met uitzicht op het Vrijheidsbeeld liepen gisteren te gen het middaguur alweer toeris ten. Sommigen in regenjas en dito laarzen, anderen in korte broek, T-shirt en teenslippers. Luttele minuten voordat de or kaan bij Coney Island in New York aan land zou komen, zwakte HIERDEN 3 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 6/9 t/m 31/12 verblijf in het 3-sterren Parkhotel Hierden, middenin de bossen met o.a. een restaurant en tennisbaan •tips: bezoek de Zuiderzeestadjes Elburg, Harderwijk of Spakenburg Zie www.kras.nl/51741 Zie www.kras.nl/26124 Zie www.kras.nl/51742 DOORN 2/3/4 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 9/9 t/m 30/10 verblijf in het 3-sterren Hotel Zonheuvel, op een landgoed van 48 ha. met o.a. een lift, restaurant en terras tip: fiets of wandel door het veelzijdige landschap van de Utrechtse Heuvelrug BERGEN ■2/3/4 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 11/9 t/m 18/12 •verblijf in het 4-sterren Blooming Hotel, nabij het strand en het kunste naarsdorp Bergen met o.a. een binnenzwembad en sauna tip: maak een uitstapje naar Alkmaar WESTERBORK 5 dagen inclusief ontbijtbuffet Aankomstdata: van 18/9 t/m 24/10 verblijf in het 4-sterren Golden Tulip Mid- den-Drenthe, aan de rand van het bos met o.a. een restaurant en grote tuin •tip: ontdek de prachtige natuur van de Drentse Hondsrug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9