61 binnenland Dierentuinen alert op diefstal hoorns Met stip naar Indonesië... stipreizen.nl 50% maandag 29 augustus 2011 NEUSHOORNS Musea her en der in Europa doelwit dieven DEN HAAG - Dierentuinen met neushoorns zijn extra alert sinds de inbraak in het Nationaal Histo risch Museum van Rotterdam, waar afgelopen vrijdag twee hoorns werden gestolen. Ook di verse musea hebben maatregelen genomen na de inbraakgolf in heel Europa waarbij dieven er vandoor gingen met neushoornhooms. „Dat er nu ook al in musea wordt ingebroken, is een buitengewoon zorgelijke ontwikkeling", zegt de woordvoerder van Dierenpark Amersfoort, waar twee neus hoorns leven. „Ik kan niet geloven dat de trené zich via musea naar dierentuinen verplaatst, maar dat neemt niet weg dat we extra goed opletten", zegt directeur Alex van Hooff van Burgers' Zoo in Arn hem, dat zeven witte neushoorns bezit. De neushoorns in dierentui nen zoals in Emmen en Beekse Bergen bij Hilvarenbeek worden zowel overdag als in hun nachtver blijf beveiligd. „Een levend dier is weliswaar iets anders dan een op gezet dier, want wie het hier op de hoorn van een neushoorn heeft ge munt, loopt kans het niet te overle ven", zegt de woordvoerder in De neushoornkop was niet echt, de hoorns erop wel. Amersfoort. „Maar omdat een hoorn erg veel geld oplevert, moe ten we er helaas van uitgaan dat er altijd mensen zullen zijn die het ri sico willen lopen." Het museum Naturalis in Leiden heeft de hoorns uit voorzorg ach ter slot en grendel liggen. De hoorns die het publiek kan zien, zijn namaak. Hoe verstandig dat is, bleek in het weekeinde in het Engelse Tring, waar de hoorns van twee neushoorns werden gestolen. Een kilo echte hoorn levert op de zwarte markt ongeveer 75.000 eu ro op. De twee hoorns die in Rot terdam werden gestolen, wegen ongeveer zes kilo en zijn dus goed voor ruim vier ton. „En dat voor een mythe", zegt de woordvoerder van Dierenpark Amersfoort. „Want het is nog nooit wetenschappelijk bewezen dat dit materiaal ook maar enige medische werking heeft. De hoorn van een Indische neus hoorn is niet meer dan vastgeklit haar, dat je nog het best kunt ver gelijken met een nagel. Maar zo lang mensen blijven geloven dat het werkt, blijft de vraag bestaan. Criminelen gaan steeds verder om er aan te komen." Europol, de Europese politieorga nisatie in Den Haag, waarschuwt al geruime tijd voor bendes, die dit jaar al talloze keren hebben toegeslagen in mu sea en veilinghuizen en bij antiek handelaren en privéverzamelaars. Het stijgende aantal diefstallen gaat gelijk op met de- groeiende stroperij in met name Zuid-Afrika, waar in de eerste helft van dit jaar in het wild 193 neushoorns wer den gedood. Vorig jaar werden er 333 neus hoorns afgeschoten. zie onze website:hinnenland Interpol waarschuwde museum in Rotterdam al voor diefstal De neushoornkop van het museum na de diefstal. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excL Calamiteilenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. of bel met 020 - 66 22 222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6