Ontstressen met trainer Van Geffen sport 141 Marco Pennings niet te stuiten Wilma Salm rijdt op Schelde-circuit in Rilland-Bath Coltraine SP naar zege TJOBA Nieuwe trainer brengt rust bij korfbalclub in 's-Heer Hendrikskinderen maandag 29 augustus 2011 ■HiMiHi'i'iwniHiBW ui i'MUMWIMIHIHwmi'ii BnwTT»M^«i«MiHMaMtwr«'isCTiiiHi-vf<Mv»wMwg»rrr^'°°T*iwHwminTTni»iiiMi i IM 1 »MHBHrnr'TmTiiTnrT'ïïrrTnTwrTiOTMr»nrnMBWTBirTi^vfliTanT»W!g^^"«^aw«w"^af«a^»iHW8^^^^^ door Roeland van Vliet 's-heer hendrikskinderen - Het wordt bij Tjoba niet met zoveel woorden gezegd, maar men is blij dat Chris van Put uit 's-Heer Hendrikskinderen vertrokken is. De Belgische trainer werd niet meer zo gepruimd. „Toen ik hier kwam, merkte ik dat er veel stress in de ploeg zat", zei Bram van Gef fen, zijn opvolger, zaterdag tijdens de jaarlijkse oefendag. „Ik zal pro beren rust te brengen en geef de spelers meer vrijheden." Van Put, die drie jaar bij Tjoba zat, boekte wel succes met de club. Al in zijn eerste zaalseizoen zorgde hij voor promotie naar de overgangsklasse. Toen was men nog lovend over hem, maar later liepen de spelers en speelsters niet meer zo met hem weg. Hij wisselde veel te veel - iemand wist pas op donderdag of-ie zaterdag in Tjoba 1 of 2 speelde - en hield de teugels nogal strak. Van Geffen: „In een gesprek met het team vroeg ik: wat hebben jullie de afgelopen drie jaar ge leerd? Tekenend was dat er eerst allemaal ergernissen over Chris werden genoemd. En toen ik het nog een keer vroeg, zeiden ze wel dat ze iets geleerd hadden, maar ze wisten niet eens te benoe men." Van Geffen (60) is van een andere school dan Van Put, zegt hij. „Ne derlandse trainers zijn heel an ders dan Belgische trainers." De Dordtenaar speelde tot dertig jaar geleden in de top van Nederland bij Deetos en begon al vroeg (op z'n 21e) als trainer, [an Wals en Ben Crum rekent hij tot zijn leer meesters. „Van hen heb ik iets meegepikt. En daarna ontwikkel de ik mezelf." Voor hij naar Zeeland kwam, zat Van Geffen bij PSV in Eindhoven. En daarvoor was hij hoofdtrainer bij onder meer Deetos en Fortu- na. „Ik heb de laatste jaren in elk geval genoeg updates van het mo derne korfbal gehad", zegt hij. De Zuid-Hollander wil Tjoba heel „dynamisch" laten spelen. „Er moet veel beweging zijn, zowel onder de korf als in de ruimte. En we zullen veel meer moeten wer ken met een steun in die ruimte dan met eentje onder de korf Ik wil ervan af dat alle ogen con stant zijn gericht op de korf" Die koerswijziging was zaterdag al zichtbaar in de duels met Avanti uit Pijnacker en Albatros uit Zwijndrecht. De overgangsklas sen werden met respectievelijk 27-14 en 15-12 verslagen, waardoor Tjoba het eigen toernooi won. Wat opviel was dat de groen-wit- ten zo ongeremd speelden. „Het is geen vrijheid blijheid bij mij", vertelde Van Geffen, „maar bin nen bepaalde kaders hebben ze wel meer vrijheden dan ze had den. Bij mij mogen ze laten zien dat ze plezier in hun sport heb ben." Tjoba speelde beide duels met de zelfde basisacht: aanvoerder Dirk-Jan Westmaas, Dennis Broer- se, Esmee Walraven en Katrien Volleman in het ene vak en Niels Westmaas, Patrick de Bruine, An ouk Braam en Carina Westmaas in het andere vak. Met dat team zal hij zaterdag ook aan de compe titie beginnen en de weken èrna het veldseizoen vervolgen. „Veel trainers zeggen: met een gro te selectie heb ik een luxepro bleem. Ik zeg: met een grote selec tie heb je een probleem. Al dat ge wissel als iemand één of twee keer achter elkaar niet goed speelt, zorgt voor onrust. Spelers worden er alleen maar onzeker van. Ik heb nu acht mensen geko zen en die laat ik voorlopig staan. Die geef ik vertrouwen, ook als ze een keer falen. Van een wissel wordt een team namelijk niet in eens veel beter, vind ik. Eén man maakt niet de wedstrijd." Met het dynamische spel én de rust binnen de selectie moet Tjo ba hoog kunnen reiken, denkt Van Geffen. Hij gaat op het veld voor niets anders dan de titel. „Als je in de zaal overgangsklasse kunt spelen, dan moet dat öp het veld ook kunnen. Tjoba is in de laatste jaren al steeds tweede of derde geworden in de eerste klas se. Nu moeten we een keer kam pioen worden." door Herman Heuvink rilland-BATH - Op het Schelde-cir- cuit in Rilland-Bath werd zaterdag de zesde clubcross van dit seizoen verreden bij de Motorclub Rilland. Of het kwam door het voorspelde' weer of door de concurrentie van de RES-cross Axel, de opkomst kon niet overweldigend worden ge noemd. Een kleine zeventig cou reurs hadden zich aangemeld. Di verse klassen werden samenge voegd. Bij de senioren en junioren die in één groep reden was Marco Pen nings in beide manches de sterk ste. De KTM-coureur uit Tholen werd in de eerste manche gevolgd door Stephan Schrik en Wesley Vergouwen. Er ontstond een leuk gevecht met Pennings. In de tweede bijna hetzelfde scena rio. Pennings leek de buit al bin nen te hebben toen het even fout ging. Een kleine schuiver zorgde er voor dat Vergouwen nog terug in het wiel kon komen van de Zeeuw en zich vast bleef bijten. Pas tegen het eind wist Pennings weer een kleine voorsprong te nemen. Dce-Jay Bijvank werd knap derde. De Zeeuws-Vlaming voelde zich blijkbaar beter thuis op het circuit van Rilland dan van Axel. Even kwam Lucas de Ruiter door een foutje van Bijvank nog dichtbij maar verloor daarna weer terrein en moest daarna ook Schrik - die een slechte start kende - voor la ten gaan. Een blije winnaar was Guido de Ridder bij de samengevoegde club klasse en veteranen. De 32-jarige KTM-rijder boekte zijn eerste over winning in Rilland. „Sinds ik mijn tweetakt heb omgeruild voor een viertakt boek ik progressie. Deze overwinning geeft een geweldig ge voel." In de eerste manche werd Björn Oreel tweede net voor de eerste ve teraan Ad Geldof. In de tweede manche werd Ron Bos die uitein delijk de veteranenklasse won tweede. Leo van der Cingel pakte bij de veteranen in de eerste man che kopstart, raakte door een con current in de problemen en kwam ten val. Met een flinke bloeduit storting haakte hij af De 850c werd gedomineerd door Jochem van den Dorpel terwijl Brian Ver meulen de 65CC op zijn naam schreef Bij de mini's ging de zege naar larno Acke. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - On danks het slechte weer werd er in de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren zaterdag in Nieuw- en Sint loosland goed gepresteerd. Met een overwinning en een twee de plaats reed Wilma Salm in Ll zich in deze groep, met haar nieu we aanwinst Coltraine SP, bij Stal de Kroo in de kijker. Salm vormt met de hoogbenige Coltraine een fraaie combinatie. De vosmerrie kan geweldig bewe gen en stal met haar fraaie uitge strekte gangen de show. In de warmloopronde stuurde de amazo ne uit Yerseke de Vilvaldi-dochter met 65,33 procent naar de zege. Zij bleef Nicole Versteeg uit Goes met de Painted Black-dochter Zaloete zestiende procent voor. In de her kansing toonde Jacqueline van We zel uit Kruiningen zich met de Unaniem-dochter met Brston (66 procent) de beste. Met 65,33 pro cent stuurde Wilma Salm Coltrai ne naar de tweede plaats. Samant- ha Miltenberg pakt na de blessure van Menz Z met de ruin de draad weer goed op. De amazone uit Rit- them reed de Balou de Rouet-zoon in de eerste proef met 63,33 procent naar de overwin ning. „Menz gaf mij een goed ge voel. We moeten nu kilometers maken, want Benz komt conditie tekort", vertelde ze. Met twee zeges in B was Anne van Hese mer Bijoux spekkoper. De amazone uit Ritthem eiste met de Indorado-dochter met 66 procent ook het overall klassement op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63