sport 139 naar de zege Kerkhove grijpt naast eindzege in Enschede Overwinning Mesu in Strijd om de Geit Spannende laatste dag Gaastra Sailing Weekend Breskens Van de Ven kan titel al ruiken Achtste zege nieuweling Davy Gunst maandag 29 augustus 2011 !33£3§£ss8s85g5s^^bss3sm$sb3 hmm 'Het ging lekker, volgens mij had ik kunnen winnen, al weet ik niet zeker of ik Martijn de Kok nog had kunnen inhalen' Michel Schrier door Koen de Vries burgh-haamstede - Martijn de Kok won zaterdag de 25e editie van de halve marathon van Wes- tenschouwen. Hoewel de 28-jarige atleet uit Heinkenszand veertig se conden voorsprong had op num mer twee Huub van Noorden, was zijn zege niet geheel onomstreden. De Kok kon daar zelf overigens niets aan doen. Bij de vrouwen stond als zo vaak geen maat op An- jolie Engels. Van Noorden meldde na afloop dat hij liefst vijf keer zijn veter had moeten strikken. „Ik denk dat ik had kunnen winnen als het niet ge beurd was", keek de Yersekenaar te rug. Van Noorden moest de hand natuurlijk in eigen boezem steken, maar Michel Schrier kon dat niet. Hij werd halverwege de wedstrijd door de parkoerswacht de verkeer de kant opgestuurd en was daar door op slag kansloos. En dat ter wijl de Vlissinger net aan een op mars richting kopgroep begonnen was, die veelbelovend leek. Bij de leiders zaten naast De Kok en Van Noorden ook Alwin Ver meulen uit Kwadendamme, Arjan Beije uit Burgh-Haamstede en Mid delburger Tjitte van den Buijs, die aan de twaalf kilometer meedeed. In de slotfase sloeg De Kok een gat dat groter en groter werd. De 1.15.53 was gezien de harde regen zo slecht nog niet. Hoewel Schrier vooral naar Wes- tenschouwen was gekomen om te trainen, baalde hij van het voorval. „Ik vind het slecht van de organisa tie. Er fietste niemand voor de kop groep, er lagen geen planken op de wildroosters en dan sturen ze je ook nog de verkeerde kant op. Ik kwam vooral om te trainen, maar je wilt altijd winnen. Het ging lek ker, volgens mij had ik kunnen winnen, al weet ik niet zeker of ik Martijn de Kok nog had kunnen in halen." Schrier was met onder anderen Anjolie Engels vanaf Neeltje Jans naar Westenschouwen komen lo pen en had al veertien kilometers in de benen. Dit in het kader van de voorbereiding op de Kustmara- thon. De Vlissinger begon daarom behoudend, maar bleek te kunnen versnellen. De meeste toppers die aan de start kwamen, liepen met de Kustmarathon in het achter hoofd. Zo ook de 41-jarige Alwin Vermeulen, die ondanks de 120 trainingskilometers van afgelopen week naar de derde plaats liep. Van Noorden liep er 'slechts' zes tig, maar fietste en fitnesste ook veel. Hij ziet Schrier zoals zo velen als favoriet voor de Kustmarathon, maar vlakt zichzelf niet helemaal uit. „Bij goed weer is Schrier na tuurlijk heel snel, maar als er wind staat geef ik mezelf een kansje." Anjolie Engels is zes dagen per week met de Kustmarathon bezig, met 88 kilometers als hoogste hoe veelheid per week. Vorig jaar moest ze uitstappen, maar nu is haar voorbereiding serieuzer. Zater dag knoopte ze niet alleen veertien kilometer aan de halve marathon vast, ze probeerde ook haar mara thonvoeding uit. Alles lukte en haar tijd van 1.27 was ook nog eens een mooie meevaller. Een van de weinigen die geen Kust- marathonstress hadden, was win naar Martijn de Kok. Hij kwam op merkelijk fit over de streep. „Ik ben niet eens zo heel diep ge gaan", keek hij terug. De Bevelan der is op de weg terug van een hamstringblessure, waardoor zijn zomerseizoen in het water viel. Zijn speerpunt is het NK halve ma rathon- in Breda. Dat is op 2 okto ber, precies één dag na de Kustma rathon dus. BRESKENS - De laatste dag van het driedaagse Gaastra Sailing Weekend Breskens leverde gisteren een spannen de strijd op in de IRC 3. De Capella van Frans Maas en L'Esprit de Morbihan van Vincent de Vries Hadden na zes mijl slechts een verschil van twee meter in het voordeel van L'Esprit. Desondanks ging de eindzege in het klasse ment, het gemiddelde van drie dagen, naar de Capella. In de IRC 1 streek de Tonnere de Breskens van Piet Vroon (weer) met de eer, waardoor deze ook de overall prijs greep. Quantum Racing van Jeroen van der Velde ging met de winst aan de haal in de categorie IRC 2, zowel in de slot- race als het eindklassement. foto Ronald den Dekker middelburg - Tennisster Lesley Kerkhove is er gistermiddag niet in geslaagd het futuretoernooi van Enschede op haar naam te schrij ven. De Nederlands kampioene verloor in de eindstrijd van de Bosnische Sandra Martinovic: 2-6 6-4 6-4. De negentienjarige nummer 404 van de wereld was in Twente als eerste geplaatst. Daardoor begon ze als favoriete aan de finale. Maar de twaalf jaar oudere Martinovic, die 305 plekken lager staat, kwam na de eerste set op dreef en trok de wedstrijd naar zich toe. Het was de vijfde keer dat Kerkho ve in de finale stond van een ITF-toernooi. Voor de vierde keer verloor ze daarin. Alleen in Albu- feira schreef ze het toernooi op haar naam. door Fred Rabout waarde - Erwin Mesu uit Middel burg won zaterdag de derde editie van de Strijd om de Geit, zoals de skeelerwedstrijd in Waarde te boek staat. Deze wedstrijd was de twaalfde race uit het nationale cir cuit van de KPN Inlinecup. Het stuk met klinkers (met een lichte stijging) en een gedeelte ruw asfalt maakten het zwaar in Waarde. En dan stond er ook nog eens veel wind, waardoor het een slijtageslag werd. Bij de mannen zorgde de 22-jarige Mesu, met nog zo'n 20 van de 66 af te leggen kilometers, voor de be slissende demarrage. Zijn weg springen werd gelijk beantwoord door routinier Arjan Smit, Frank Fiers en Wim Dillen. Daarachter hield Roy Boeve, de leider in de tussenstand en ploegmaat van Me su, de benen stil. En Gary Hek man was ook niet van plan het vui le werk op te knappen en dus kon het viertal vooruit blijven. Uiteindelijk maakte Mesu het afin de sprint. „Ik wist dat ik in de spurt iedereen kon hebben, maar was toch wel een beetje bang voor de routine van Arjan", zei hij. „Ik liet Wim Dillen in de slotfase even gaan, want hij was de ideale springplank voor me. Beter kon het niet." Was het bij de mannen een stevig gevecht, bij de vrouwen lag het veld gelijk helemaal uit elkaar. Ne- le Armee en Hilde Govaerts maak ten er een show van. Armee, kort geleden verhuisd van Begijnendijk naar Antwerpen, tekende voor het slotakkoord. De Europees kam pioene versloeg Govaerts in de sprint. Naast de A-rijders kwamen ook De A-rijders maken er een stevige strijd van in Waarde, waar Erwin Mesu er met de zege vandoor gaat. foto Willem Mieras nog de beloften in actie. Hierbij werd Antwan Tolhoek uit Yerseke verdienstelijke vierde en Olivier Goud uit Waarde finishte als tien de. In de wedstrijd van het Zeeuwse Skate at Sea-circuit ging de winst naar Anthony Janse, die eveneens uit Yerseke komt. Iris Slabbekoorn uit Driewegen, die bij de jeugd dit seizoen alles al won wat er te win nen viel, zegevierde opnieuw. groesbeek - Motorcrossster Nancy van de Ven (13 jaar) uit Vlissingen kan komend weekeinde als het eer ste meisje ooit Nederlands kam pioen worden in de 85cc-klasse kleine wielen. Na haar dubbele zege zaterdag in Groesbeek heeft ze met nog vijf wedstrijden voor de boeg een straatlengte voorsprong op de con currentie. Haar broer en coach Ri- nus van de Ven was Neerlands bes te in de 85CC als twaalfjarige. opwijk - Davy Gunst heeft giste ren zijn achtste seizoenszege bij de nieuwelingen geboekt. In het Bel gische Opwijk. De Middelkamp renner uit Yerseke won de sprint van zijn nog enig overgebleven medevluchter, Boris van Renter- ghem. Gunst sprong al vroeg weg en kreeg met twee anderen een gaatje van dertig seconden. Doordat ploeggenoot Bart )an de Vink goed afstopwerk deed in het pelo ton, kon het drietal wegblijven. Van het trio bleven uiteindelijk Gunst en Van Renterghem over, waarna de Zeeuw het rapst was in de slotmeters. Zaterdag reden de nieuwelingen van Middelkamp ook al in het Bel gische Ottergem. Daar werd Frank Vermue uit Oudelande derde. Zijn ploeggenoot Bart Jan de Vink (Am stelveen) eiste de zege op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61