door op werkvloer komt' binnenland 15 Marrea Afspraak over hoogte hypotheek al verbroken www.marrea.nl raken gedemotiveerd terwijl sfeer binnen bedrijf achteruit gaat Lichaam in woning aangetroffen Mogelijk weer auto beschoten Polen uitgebuit bij tuindersbedrijf Dief met 1500 kilo koper opgepakt Onderzoek na gevonden babylijkje 30 jaar geëist tegen joran van der Sloot hotelarrangementen Veruit de beste in reisjes dichtbij maandag 29 augustus 2011 ■BE333396aB55M8 op hebben, leidt tot onzekerheid", aldus Barends. Uit onderzoek dat Effectory deed naar de gevolgen van de vorige cri sis bleek dat werknemers in slech te economische tijden minder snel van baan veranderen, ook als ze graag weg willen. Daardoor raken ze sneller gedemotiveerd en kan de sfeer onder collega's flink ver slechteren. „Economische tegen slag kan een bedrijf daardoor extra schade berokkenen", zegt Barends. „De vorige crisis heeft aangetoond dat het voor leidinggevenden zaak is werknemers goed te informeren en hen te laten meedenken over mogelijke oplossingen." De heftige crisis in 2008 en 2009 heeft er bij veel bedrijven flink ingehakt. „Vooral voor die organisaties kan de economische onrust die nu ont staat gevolgen hebben", zegt orga nisatieadviseur Carlos Estarippa. „Mensen die bij vorige reorganisa ties hun baan konden behouden, zullen zich afvragen of zij wellicht de volgende zijn die nu toch weg moet. Onzekerheid tast onbewust het zelfvertrouwen aan en dat maakt mensen kwetsbaar." typerend voor die houding is het 'wij-zij-denken', zegt Estarippa. „'Zij' in Brussel kunnen geen op lossing bedenken voor de schul dencrisis, 'zij' in de directiekamer praten over kostenbesparingen. Het besef afhankelijk te zijn van anderen, versterkt angst en onze- kerheid." De mate waarin een werknemer zich laat beïnvloeden, hangt uiteraard af van zijn menta le weerbaarheid, zegt arbeidspsy- choloog Tosca Gort. Economische tegenwind beïnvloedt werkne mers volgens haar in hun carrière keuzes. „Mensen gaan op zoek naar veiligheid. Ze blijven op hun plaats zitten, want dat hogere sala ris bij die andere werkgever is in eens niet meer zo belangrijk." van de Tweede Wereldoorlog naar de Verenigde Staten emigreerde. „Vooral ook omdat hij Nederland se wortels heeft, hadden we snel goed contact", meent Kroon. „De uitnodiging voor de afscheids receptie van Petraeus maakt wat goed van de slechte kermis die we deze week door het slechte weer met ons café hebben gehad", aldus Kroon. Het café doet hij binnen kort van de hand. „De publiciteit rond de rechtszaak heeft het café geen goed gedaan." Kroon wil zich na de verkoop con centreren op zijn militaire activitei ten. „De mogelijkheid om volgend jaar als compagniescommandant voor de troepen te staan wordt steeds concreter." DEN HAAG - De recente afspraak tussen banken om niet meer dan 106 procent van de aankoopwaar- de van een woning te financieren, ook als er sprake is van een Natio nale Hypotheek Garantie, is al weer doorbroken. BNP Parisbas, op de Nederlandse markt een kleinere hypotheekver schaffer, rekt de norm op naar 108 procent, waardoor kopers enkele duizenden euro's extra kunnen le- nen. Vereniging Eigen Huis rea geert positief Een woordvoerder wijst erop dat dit juist voor star ters het verschil kan maken. De banken stonden de afgelopen tijd bloot aan kritiek over hun strenge re kredietbeleid. Minister Jan Kees de Jager van Financiën liet vorige week in een brief aan de Tweede Kamer weten dat ze tot 108 pro cent mogen financieren als de koop onder de Nationale Hypo theek Garantie valt omdat het huis ten hoogste 350.000 euro kost. De banken hebben die extra ruimte gekregen zolang de verlaging van de overdrachtsbelasting geldt. Die werd eerder deze zomer voor een jaar verlaagd van 6 naar 2 procent. BNP Paribas-directeur Reinier van Fulpen zegt dat zijn bank slechts tot 106 procent wil gaan als de le ner de extra 2 procent voor iets an ders dan zijn huis wil gebruiken. RHEDEN De politie heeft gisteren een stoffe lijk overschot aangetroffen in een woning in het Gelderse Rheden. De politie houdt rekening met een misdrijf, aldus een woordvoerster. In de woning huist een woongroep voor jongvolwassenen met een be perking. Het is onduidelijk of het slachtoffer een bewoner van de woongroep was. ROTTERDAM Op de A29 nabij de Heinenoordtun- nel is gisterochtend mogelijk op nieuw een auto beschoten. Rond negen uur kwam er bij de politie een melding binnen dat de achter ruit van een auto was gesneuveld. De melder had het vermoeden dat hij vanuit de berm was beschoten. Dat heeft een woordvoerder van de politie gemeld. LAARBEEK Het Openbaar Ministerie heeft don derdag een inval gedaan bij een tuindersbedrijf in het Brabantse Aarle-Rixtel, zo werd zaterdag be vestigd. Bijna 90 Oost-Europese werknemers zouden lange tijd zijn uitgebuit. De leef- en werkomstan digheden zouden erbarmelijk zijn. Het OM viel het bedrijf binnen na klachten van werknemers. SCHOONEBEEK Een 32-jarige Engelsman is vrij dagnacht in het Drentse Schoone- beek door agenten aangehouden op verdenking van koperdiefstal. De man vervoerde 1500 kilo koper in zijn bestelbus. De koperkabels zaten om een katrol van 1,50 meter hoog. De politie weet niet waar het koper vandaan komt en zoekt met spoed de eigenaar. SCHERPENZEEL De politie is een onderzoek begon nen na de vondst zaterdagochtend van een babylijkje bij een woning in het Gelderse Scherpenzeel. Het is niet duidelijk of het om een vol dragen baby gaat. Ook over de doodsoorzaak kan de politie niets zeggen, al wordt een misdrijf niet uitgesloten. De identiteit van de moeder van het kindje is bekend. LIMA Het Openbaar Ministerie in Peru heeft 30 jaar gevangenisstraf geëist tegen Joran van der Sloot. Van der Sloot wordt verdacht van de moord op de Peruaanse Stephany Flores, op zijn hotelkamer in Lima op 30 mei 2010. Justitie eist ook een schadevergoeding van onge veer 51.000 euro van de Nederland se verdachte. u. Sll ififli P; L'fWisa SI t 1d® :e Nederlandstalige stadje ligt 1 Brussel. U verblijft i HISTORISCH MECHELEN! 3 dagen Bourgondisch genieten in België! Ontdek historisch Mechelen! Dit leuke I op 25 km. afstand van Antwerpen en Brussel. U verblijft in Novotel Mechelen Centrum.Talloze winkels, cafés en musea in schilderach tige panden bevinden zich op loopafstand. Beklim de beroemde Sint-Romboutskathedraal met zijn 97 meter hoge toren. Maak een wandeling of prachtige fietstocht door de bijzondere landschappen rond Mechelen. België; heertijk Bourgondisch en gastvrij! Arrangement: 2x overnachting inclusief ontbijtbuffet 1 x Bezoek aan St. Romboutstoren inclusief Skywalk 1 x Gouden Carolus Stadsbier Belgische wafel of pannenkoek met suiker en koffie in een lokaal koffiehuis Gratis stadsplan en toeristische info bij aankomst Voor slechts 93,00 t/m 31 maart 2012, rn.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Reserveringskosten €7,50. Toeristenbelasting is inbegrepen. Toeslag alleengebruik: 35,00 p n. Kinderen onder de 16 gratis o.b.v. L/O, mits zij bij twee volwassenen op de kamer. Max. 2 kinderen per kamer Aankomst op vrijdag en zaterdag en dagelijks van 28 okt. tot 5 nov. en van 17 feb. tot 25 feb. 2012 Novotel Mechelen Centrum (3*) is centraal gelegen in het centrum van Meche len. De ruime kamers zijn voorzien van tv, telefoon, airconditioning, minibar en een badkamer met bad douche, toilet en föhn. In de brasserie kunt u heerlijk dineren .Verder is er een bar, fitnessruimte en een hamam. Boeken vi$ www.marrea.nl/WEG042 lem. Tijdens het evenement waren de beste vrouwelijke tattoo-arties- ten van de Benelux aan het werk te zien. De bedoeling van de organisa- toeëerders te laten uitgroeien tot tor, het magazine Tattoo Planet, is een van de grootste van Europa, om de conventie met vrouwelijke ta- foto Robin Utrecht/ANP boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5