341 sport Excuus Wenger na 8-2-nederlaag Vijfde plaats S ntn colaas WK ATLETIEK Volop speculaties over reden valse start maandag 29 augustus 2011 VOETBAL BUITENLANDS door Wilber Hack den haag - Manchester United heeft Arsenal gisteren vernederd in de Engelse voetbalcompetitie. De formatie van coach Alex Fer guson won op Old Trafford met liefst 8-2 van de Gunners, die als kanonnenvoer fungeerden. Wayne Rooney scoorde drie keer voor de thuisploeg. Coach Arsene Wenger excuseerde zich bij de fans voor de grote ne derlaag. „Dit doet natuurlijk onge looflijk veel pijn. In die verschrik kelijke laatste twintig minuten stortten we helemaal in elkaar. We verdedigden naïef en hadden de in spanningen van de wedstrijd afge lopen woensdag bij Udinese nog niet helemaal verwerkt." Over de eerste helft was Wenger niet eens ontevreden. Arsenal, waarvoor Robin van Persie trefze ker was, miste in de eerste helft bij een i-o-achterstand een straf schop. „Maar dat doe je zelf en mag je natuurlijk niet als excuus aanvoeren voor de grote neder laag", zei Wenger. De bezoekers eindigden het duel met tien man na de tweede gele Wayne Rooney kaart voor Carl Jenkinson. Het was al de derde keer rood voor Ar senal dit seizoen, terwijl midden velder Song achteraf wegens ge meen spel geschorst werd. United maakte er een ware gala voorstelling van tegen het geplaag de elftal van Wenger. Ashley Young krulde de bal twee keer prachtig in de bovenhoek. Het stift je van Nani was eveneens genie ten voor de voetbalfans in Man chester. Ook [i-Sung Park en Dan ny Wellbeck kwamen tot scoren. Theo Walcott deed nog iets terug voor Arsenal. Wenger heeft het moeilijk in Lon den. Zijn ploeg staat na het vertrek van de topspelers Cesc Fabregas en Samir Nasri op een dramatische ze ventiende plaats in de Premier Lea gue met slecht één puntje uit drie wedstrijden. Wenger kondigde de komst van nieuwe spelers aan. „We werken hard om voor woens dag nog nieuwe spelers te contrac teren", zei hij. De Fransman kon later op de avond de Zuid-Koreaan Park-Chu Young als afweergeschut inzetten. Arsenal kondigde de komst van de 26-jarige voetballer van AS Mona co aan. Die leek naar Lille te ver kassen, maar kwam niet opdagen voor deel twee van zijn medische keuring. Park-Chu Young, die in het verle den voor Fulham speelde, kost Ar senal tussen de drie en vijf mil joen pond. Voor Wenger-begrip- pen is dat een heel forse uitgave. De Fransman investeert doorgaans in tieners, maar beseft dat hij nu met ervaren krachten aan moet ko men. Het is nog maar de vraag of hij met een speler van het kaliber Park-Chu Young zijn geloofwaar digheid kan redden. Behalve Arsenal ging ook Totten- ham Hotspur met grote cijfers on deruit. Het verloor thuis met 1-5 van Manchester City. Edin Dzeko bezorgde Spurs-coach Harry Red- knapp met zijn vier doelpunten de slechtste seizoenstart ooit. door Wilko Voordouw Met de Jamaicaanse sprinter Usain Bolt verveel je je nooit. De man die een sprintlegende wil worden - en het eigenlijk al is - blameerde zichzelf gisteren met een diskwalificatie op de 100 me ter vanwege een valse start. De ti tel die voor hem leek te zijn wegge legd ging naar zijn land- en trai- ningsgenoot Yohan Blake in een van de langzaamste 100 meterfma- les van de afgelopen jaren: 9,92 se conden. De Amerikaan Walter Dix greep het zilver met 10,08, de inmiddels ervaren vos Kim Collins (Saint-Kitts 8c Nevis, wereldkampi oen in 2003) legde beslag op het brons. De Fransman Christophe Lemaïtre strandde net naast het podium, terwijl Nederlander Chu- randy Martina in de halve finales werd uitgeschakeld. Direct nadat Bolt te vroeg uit de startblokken was geschoten smeet hij zijn shirt op het blauwe mon- dokunststof van het Daegu Blue Are Stadium. Zijn reactietijd was -0.104 seconden: hij was dus al weg voordat de starter had gescho ten. Volgens de huidige regels staat daar maar één sanctie op: diskwali ficatie. Woedend was de 25-jarige Bolt, maar ook diep teleurgesteld. „Wacht je op tranen? Dat gaat niet gebeuren. Het gaat goed met mij", was zijn reactie toen hij door Kore aanse officials werd weggeleid. Na dat het complete stadion van de verbijstering was bijgekomen en de race was gelopen, begon direct het grote speculeren. Immers, Bolt had eerder deze week al verklaard dat hij niet in de topvorm was waarmee hij twee jaar geleden in Berlijn de wereldtitels op de 100 en 200 meter in wereldrecordtij den had veroverd. Dus het verhaal ging al snel dat hij expres fout zou zijn gestart om een blamage op een wereldkampioenschap te voor komen. Toch was er niemand te vinden die deze theorie wilde be vestigen. Bolt is ook maar een mens, was de andere mogelijkheid die open werd gehouden. Immers, iedereen kan wel eens te snel van start gaan. En Bolt, die zich dus wat minder sterk voelt dan bij andere wedstrijden en niet zo'n snelle starter is, had met een pikstart al vast een voorsprong willen pak ken. Feit is dat hij in de voorronde en de halve finale met kop en schou ders boven de anderen had uit gestoken. Weliswaar had de latere goudenmedaillewinnaar Yohan Blake ook de snelste tijd in de halve finales gelopen, Usain Bolt had de meeste indruk gemaakt door al na 50 meter uit te bollen. Hij controleerde de situatie, keek rustig om zich heen waar de concurrentie bleef Ook in de eerste ronde was hij de dominante sprinter, niet Blake, Dix of Col lins. De 21-jarige Blake, de jong ste wereldkampioen op dit nummer ooit, zei na af loop dat hij wilde huilen van ge luk, maar dat hij ook medelijden voelde voor zijn trainingsgenoot Bolt. „Usain is er altijd voor mij ge weest, ik heb deze wedstrijd voor hem gewonnen." En bronzenmedaillewinnaar Kim Collins vond dat de 1AAF nog eens Zorgvuldig moet kijken naar de valse-startregel, die is ingevoerd bij het begin van het seizoen 2010. „Je moet mensen een kans geven", zo brak hij een lans voor de oude valsestartregel, waar bij één atleet vals mocht starten, waarna ieder een op scherp kwam te staan. Hij genoot echter van het winnen van een medaille op zijn negende WK: „Als de kampioen er niet is, moet je van de gelegenheid gebruik ma ken." De Amerikaan Walter Dix, die zich een dag eerder nogal laatdun kend had uitgelaten over de show die Usain Bolt altijd moest opvoe ren, was met het zilver om de nek minder streng: „Het is jammer. Maar dit soort dingen gebeurt nu eenmaal." Bolt heeft deze week overigens nog alle kans om zich te revanche ren. Hij gaat nog van start op dé 200 meter en bij de 4x100 meteres tafette. Usain Bolt is veel te vroeg weg in de finale i Koreaanse official. BELGIE RC Genk-KV Mechelen 0-0, AA Gent-Lierse SK 1-0, SC Lokeren-OH Leuven 0-1, KV Kortrijk- Sint Truiden 4-0, RAEC Bergen-Zulte-Ware- gem 3-1, Westerlo-Cercle-Brugge 1-3, Club Brugge-Anderlecht 1-1, Germinal Beerschot- Standard Luik 1-1. AA Gent 5-10 RC Genk 5- 6 Cercle Brugge 5-10 Zulte-W. 5-6 KV Mechelen 5-10 OH Leuven 5-6 5 - 9 Germinal B. 5-6 5 - 9 SC Lokeren 5 - 4 5- 8 LierseSK 5- 3 5- 8 Sint Truiden 5- 1 5 - 8 Westerlo 5 - 1 Club B RAEC Bergen KV Kortrijk Anderlecht Standard Luik DUITSLAND Hamburger SV-FC Koln 3-4, FC Nurnberg-FC Augsburg 1 -0, SC Freiburg-VFL Wolfsburg 3-0, FC Kaiserslautern-Bayern München 0-3, 1899 Hoffenheim-W. Bremen 1-2, Bayer Leverku- sen-Borussia Dortmund 0-0, Hannover 96-FSV Mainz 05 1-1, FC Schalke 04-Borussia Mon- chengladbach 1-0. 4-9 FC Nurnberg 4- 9 Hertha BSC 4 - 9 VfB Stuttgart 4 - 8 SC Freiburg Bayern M. FC Schalke 04 Werder Br. Hannover 96 Borussia MG Bor. Dortmund FSV Mainz 05 B. Leverkusen Hoffenheim FC Koln VFL Wolfsburg FC Augsburg FC Kaisersl. Hamburger SV 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4- 2 4- 1 Blackburn Rovers-Everton 0-1, Chelsea-Nor wich City 3-1, Swansea City-Sunderland 0-0, Li- verpool-Bolton Wanderers 3-1, Newcastle Uni- ted-Fulham 2-1, Tottenham Hotspur-Manches ter City 1-5, West Bromwich Albion-Stoke City 0-1, Manchester United-Arsenal 8-2. Man Utd Man City Liverpool Chelsea W. Wanderers Newcastle Utd Aston Villa Wigan Athletic 3 - Stoke City 3 - Everton 2 - Bolton W. QPR Sunderland Norwich City Swansea City Fulham Arsenal Tottenham H. WB Albion Blackburn R. SPANJE Sporting de Gijon-Real Sociedad 1-2, Valen cia-Racing Santander 4-3, Granada CdF-Real Be- tis Sevilla 0-1, Atletico Madrid-Osasuna 0-0, Athletic de Bilbao-Rayo Vallecano 1-1, Real Mallorca-Espanyol 1-0, Getafe-Levante 1-1, Real Zaragoza-Real Madrid 0-6. ENGELAND Aston Villa-Wolverhampton Wanderers 0-0, Wigan Athletic-Queens Park Rangers 2-0, Real Madrid 1 - 3 Osasuna 1- 1 Valencia 1 - 3 FC Barcelona 0- Real Sociedad 1 - 3 Malaga 0- 0 Betis Sevilla 1 - 3 Sevilla 0- 0 Real Mallorca 1 - 1 Villarréal 0- 0 Athl. Bilbao 1 - 1 R. Santander 1 - 0 Rayo Vallecano 1 - 1 Sp. de Gijon 1- 0 Levante 1 - 1 Espanyol 1- 0 Getafe 1 - 1 Granada CdF 1 - 0 Atletico M. 1 - 1 Real Zaragoza 1 - 0 Oké, het is misschien niet wat Eelco Sint- nicolaas ervan gehoopt had, maar vijfde wor den op zijn eerste tienkamp tijdens een we reldkampioenschap, menigeen zou ervoor hebben ge tekend. Sterker, geen enkele Nederlandse meer- kamper deed het ooit beter op een WK. De andere Nederlandse tienkamper in Daegu, Ingmar Vos, moest met een liesblessure na twee onderdelen al op geven. Winnaar in Daegu werd de Amerikaan Trey Hardee. Hij kwam tot een puntentotaal van 8607. Het zilver was voor zijn landgenoot Ashton Eaton (8505 pun ten) en het brons voor ging naar de Cubaan Leonel Suarez (8501 punten). Vorig jaar was er voor de atleet uit Vaassen het zilver op het Europees kampioenschap in Barcelona. Toen kwam hij achter de Fransman Romain Barras tot zijn beste tienkamp ooit, 8436 punten. Met een puntento taal van 8298 vestigde Sintnicolaas in Daegu geen nieuw persoonlijk record, maar dat deerde hem niet. „Dit was een moeilijke tienkamp. Het was heet in het stadion, de luchtvochtigheid hoog. ledereen presteert hier minder dan gebruikelijk." Geen enkele van de tien onderdelen leverde een pr op. Maar daar staat tegenover dat hij voor het eerst een tienkamp op een wereldkampioenschap kon af maken. In Berlijn, twee jaar geleden, moest hij na het hoogspringen opgeven. Het echte doel voor de pas 24-jarige atleet ligt over een jaar, in Londen. Daar wil hij gaan voor een po diumplaats. „En deze tienkamp is een goede stap op weg naar Londen", analyseerde de atleet. „Het po dium was weliswaar buiten bereik, maar ik heb weer grote stappen gezet." Zelf is Sintnicolaas het meest tevreden over zijn 100 meter, die hij in 10,76 seconden afraffelde. Tijdens het verspringen kreeg Sintnicolaas wat last van zijn rech- terenkel. „Niet ernstigs, maar het is wat irritatie bij het kapsel. Uit voorzorg heb ik er een spuit in laten zetten voor het hoogspringen. Maar verder heb ik er eigenlijk geen last meer van gehad." Bij zijn sterkste onderdeel, het polsstokhoogspringen, maakte hij indruk door bij zijn tweede poging over 5.20 meter ongeveer 40 centimeter ruimte over te la ten. Maar op 5.40 meter sprong hij drie keer af „Dat is jammer, maar het is niet anders. Iedere tienkamp is hard werken, maar deze kan je misschien wel type ren als een echte werk-tienkamp."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56