sport 133 klaar voor competitie Vlissingen heeft nog een week om defensie op orde te brengen Knie van Vael wordt vandaag onderzocht maandag 29 augustus 2011 Cert-Jan Vael reist vandaag naar het ziekenhuis in het Belgische Ronse om zijn knie te laten onderzoeken. De verdediger van Zaamslag raakte dinsdag in het be kerduel met Terneuzen (3-O-zege) geblesseerdZijn rechterbeen zit in het gips. „Ik weet niet of ik licht geraakt werd of niet, het ging heel snel", vertelde hij zaterdag in Hoek. „Maar ik merkte wel meteen dat het mis was met mijn knie. Ik hoop dat uit het onderzoek blijkt dat het meevalt, zodat ik snel weer kan voetballen." door Barry van der Hooft hoek - Het leek er zaterdagmiddag lange tijd op dat Youri Bakker de grote uitblinker van de middag ging worden in Hoek. De doelman van Zaamslag verrichte in het be kerduel met de zaterdag-hoofdklas ser een aantal knappe reddingen, hield zijn ploeg ruim veertig minu ten op de been, maar was kon voor en kort na rust alsnog drie keer kansloos na een paar versnel lingen van Hoek. Het duel eindig de uiteindelijk in 4-0 en daar hoef de Zaamslag zich geenszins voor te schamen. De zaterdag-eersteklasser miste in het derde en laatste bekerduel na melijk om uiteenlopende redenen zeven spelers. David de Haan en Mare de Haas vermaakten zich op het dancefeest Mystery Land, Mar vin van der Staal was eveneens af wezig en Jordy Bakker, Gert-Jan Vael, Pepijn Rademakers en Coen Goossen moesten vanwege blessu res verstek laten gaan.. Hoek-Zaamslag werd mede daar door een spel van kat en muis, waarbij de thuisploeg constant de bovenliggende partij was. Hoek ging echter slordig met de kansen om en wanneer het er eens in slaagde de bal tussen de palen te krijgen, lag Bakker in de weg. Regi- lio Pinas kon pas drie minuten voor rust van dichtbij, scoren en zijn vervanger Lionel Lord stelde de zege na rust veilig. De linksbui ten schoof na 51 minuten de 2-0 in het lege doel, vijf minuten later snelde hij langs Lars de Voogd om daarna Jorrit D'Haeseleer zijn eer ste treffer in dienst van Hoek te la ten maken. De Belgische spits, overgekomen van Aris Limassol, liet een redelij ke indruk achter maar moest dui delijk nog wennen aan de speelst ijl van enkele ploeggenoten. Mor genavond, tegen VC Vlissingen, kan hij opnieuw ritme opdoen. Beide clubs hebben zich al ge plaatst voor de volgende ronde, waardoor het duel niet meer dan een laatste test is. Hoek begint de competitie zaterdag met een thuis wedstrijd tegen ASWH. Zaamslag start de competitie even eens met een thuiswedstrijd, te gen WC'68. Trainer Kenny Ver- hoene, die met Koen Post een Karakteristiek en opstellingen Hoek-Zaamslag 4-0 (1-0). 42. Re- gilio Pinas 1 -0, 51Lionel Lord 2-0, 56. Jorrit D'Haeseleer 3-0, 70. Fer ry Alfons 4-0 (strafschop). Scheids rechter: J.A.M. Stange (Zevenber gen). Gele kaart: Ferry Alfons (Hoek), Joris Rademakers en Koen Post (beiden Zaamslag). Aantal toe schouwers: 350. Hoek: Gilles Berckmoes; Fabian Wilson, David van Hoyweghen, Reguillo Vandepitte, Lionel Fitsch (72. Giovanni Siereveld); Sebastian Hermans, Guillaume Clinckemaillie (46. Mille Mendes), Ferry Alfons; Jari Vyaene, Jorrit D'Haeseleer, Regi- lio Pinas (46. Lionel Lord). Zaamslag: Youri Bakker (74. Mit chell Braafhart); Lars de Voogd, Tommy Tissink, Arjan Hamelink, Koen Post; Juriën Dam (64. Robbie Meeusen), Joris Rademakers, Mario de Fouw, Jorin Missu (78. Rens Wil helm); Ugur Kahveci, Peter Diele- man. Bijzonderheid: Ferry Alfons valt na 82 minuten uit, waardoor Hoek het duel met tien man beëindigt. mooi talent in huis heeft, hoopt dan wat meer keus te hebben. Za terdag had hij slechts drie wissels, van wie Mitchell Braafhart er één was. De jonge doelman maakte de ze zomer de overstap vanuit de A-junioren van Hoek en mocht te gen zijn oude club het laatste kwar tier keepen. Het stond bij zijn en tree al 4-0, omdat Ferry Alfons een strafschop had benut. Alfons is een zekerheidje voor trai ner Ruud Pennings, net als Giovan ni Siereveld. De nieuwe aanvoer der van Hoek kreeg tegen Zaam slag rust en kwam laat in de wed strijd nog als invaller binnen de lij nen. Volgens Siereveld heeft zijn ploeg een goede voorbereiding ach ter de rug. „Ik denk dat wij klaar zijn voor de competitie", zei Siere veld. „We hebben een goede selec tie staan, met een aantal spelers die me in positieve zin verrast heb ben." Hij pikte er een paar uit. „Se bastian Hermans is op het midden veld een bepalende speler en jon gens als Fabian Wilson en Reguil lo Vandepitte hebben zich moeite loos aangepast. Net als Jari Vyae ne, die misschien wel de beste traptechniek van Zeeland heeft." Volgens de aanvoerder is de selec tie in vergelijking met het afgelo pen seizoen meer in balans. „On derling gaat het ook prima. Het is gezellig en Ruud (Pennings) en John (Bentschapknook) hebben tij dens de voorbereiding ook steeds op het groepsgevoel en de bele ving gehamerd. Natuurlijk zal veel afhangen van de resultaten, maar als die goed zijn kan deze groep nog verder naar elkaar toe groeien." Het duel van morgen avond met zijn oude VC Vlissin gen ziet Siereveld niet als een oe fenpotje. „Er staat nog altijd veel prestige op het spel. Die wedstrijd willen wij ook winnen, om zater dag met een goed gevoel aan de competitie te kunnen beginnen." Erik-Jan Naudts (wit shirt) in duel met Khalid El Hattach van Vlissingen. Naudts scoorde éénmaal in het bekerduel (3-3). foto Ruben Oreel door Michiel Bouwman Goes-aanvaller Ignacio Misaine zoekt een opening in de defensie van GPC Vlissingen. Zijn ploeggenoot Wouter de Craene volgt de actie van een afstandje. foto Willem Mieras vlissingen - Toen Björn Lange- veld zondag een minuut of vijf voor tijd de bal fraai binnenvolleer- de, leek de wedstrijd tussen Vlis singen en Terneuzen gespeeld. Het betekende de 3-1, maar de opge luchte ademhaling was van korte duur. De gastenpersten er een eindsprint uit die twee goals en dus een gelijkspel opleverde: 3-3. Dat punt was genoeg voor Vlissin gen om zich te plaatsen voor de tweede ronde, maar de paar minu ten na die goal van Langeveld ver telden veel. In ieder geval meer dan de 85 minuten ervoor. Dat de Vlissingers kunnen voetbal len staat vast. En dat ze kunnen scoren ook. Maar de defensie blijft een heikel punt en zal, in de laat ste week voor de competitiestart, wat meer Spartaans moeten wor den: minder frivool en meer ge richt op taak nummer één voor een verdediger: verdedigen. Bij de 3-2 liet Thomas Ragut, toch een er varen kracht, zich te simpel verras sen door Erik-Jan Naudts, die zich zelf vrijkapte en de bal fraai over doelman Bas Rijkeboer liftte. En even later, bij de 3-3, stond het niet goed bij een hoekschop van Rem- co van Leeuwen, die binnen werd gewerkt door Bert den Hamer. Trainer Karl Vergouwen had er voor gekozen om zijn hele verdedi ging om te gooien ten opzichte van het bekerduel van vorig week. De achterste linie werd gevormd door Khalid El Hattach, Thomas Ragut, Benjamin Verwest en Yous- sef Ahrouch, maar net als tegen Zaamslag (6-2) bleek de defensie een zorgenkindje. „We moeten za kelijker worden", oordeelde aan voerder Langeveld na afloop. „Het eerste wat je moet doen, is je man uitschakelen. Misschien hebben we te veel voetballers daar, maar het moet eruit. We moeten sober der spelen achterin." In een aantrekkelijk duel kwam Vlissingen na een halfuurtje op een verdiende voorsprong. Hoes sein Bouzambou rondde goed voorbereidend werk van El Hat tach af nadat eerdere kansen niet aan Sinan Coban en Arjan Human besteed waren. Bovendien werd een doelpunt van Coban afge keurd vanwege buitenspel. Direct na rust maakte de spits als nog zijn doelpunt. In twee instan ties werkte hij een voorzet van Jo nathan Constancia tegen de tou wen. Maar omdat de tweede helft nog lang was, was het te vroeg om te spreken van een beslissing. Den nis de Kraker bracht mer de aan sluitingstreffer de spanning terug, waarna het leukste gedeelte van de wedstrijd aanbrak: de slotfase. Het begon allemaal met een flit sende actie van invaller Sylvion Uranie, die twee man passeerde en net buiten het strafschopgebied werd neergelegd. De vrije trap van Randy de Dreu werd overgetikt door Dennis Wondergem, maar de goalie was kansloos op het kunststukje van Björn Langeveld. De Dreu plaatste zijn hoekschop achterin het zestienmetergebied, waar Langeveld frank en vrij stond. Met een geplaatste volley - binnenkant voet - schoot hij de 3-1 binnen. Geen ingestudeerd kunststukje, zei Langeveld. „Maar ik heb sowieso een goede klik met Randy bij zijn corners." Het was dus niet genoeg voor de winst, al kwamen er nog wel twee kansen na de Terneuzense treffers van Naudts en Den Hamer. Sinan Coban schoot van dichtbij op Wondergem, terwijl Khalid El Hat- tachs achterwaartse kopbal vaart miste en van de lijn gehaald kon worden. Vlissingen-Terneuzen 3-3 (1-0). 33. Hoessein Bouzambou 1-0, 47. Sinan Covan 2-0, 77. Dennis de Kraker 2-1, 85. Björn Langeveld 3-1, 86. Erik-Jan Naudts 3-2, 89. Bert den Hamer 3-3. Scheidsrechter: J. van der Hurk (Til burg). Gele kaart: Sinan Coban, Benja min Verwest, Björn Langeveld (allen Vlissingen), Eric-Jan Naudts, Dennis de Kraker, Bert den Hamer (allen Terneu zen). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55