Aanvoerder Siereveld: Hoek is Goes geeft na rust pas echt gas 321 sport Veenstra beslissend Hoek plaatst zich voor de volgende ronde van de districtsbeker. Een gehavend Zaamslag wordt na een moeizame eerste helft met 4-0 verslagen. Constancia voor twee weken geschorst door VC Vlissingen maandag 29 augustus 2011 DISTRICTSBEKER In twee bekerduels maakte Hoek acht goals. Eerder werd Terneuzen ook al met 4-0 verslagen. Hoek-speler Reguillo Vandepitte (met bal) probeert zich Mario de Fouw (links) van Zaamslag van het lijf te houden. foto Peter Nicolai door Jan Dagevos HALSTEREN - Kloetinge moest zater dag diep gaan voor de overwin ning in het bekertoernooi. De hoofdklasser stelde pas in de 89e minuut de zege veilig bij eersteklas ser WC'68: 2-3. Kloetinge kende een dramatisch begin in Halsteren. Binnen de kort ste keren keek de ploeg tegen een 2-0-achterstand aan. TVvee keer ging de defensie niet vrijuit. Dat was even schrikken, maar Kloetin-, ge toonde hierna veerkracht en kwam voor rust terug in de wed strijd. John Schot benutte een penalty. In de tweede helft was het eenrich tingsverkeer. Kloetinge draaide de thuisploeg de duimschroeven aan en creëerde de nodige kansen. In de 67e minuut viel de gelijkmaker. Rogier Veenstra, na 25 minuten in gevallen voor de geblesseerd ge raakte Ingmar Quist, kopte raak. De 2-2 bleef lang op het scorebord, maar in de voorlaatste minuut stond Veenstra andermaal op de goede plaats en liet hij zijn tweede doelpunt van de middag aanteke nen: 2-3. Kloetinge kwam door dit resultaat op zes punten in de poule, maar is nog niet zeker van de tweede ron de in het districtsbekertoernooi. De ploeg is afhankelijk van het re sultaat van de wedstrijd tussen Goes en WC'68. „We gaan ervan uit dat Goes zijn sportieve plicht doet", zegt trainer Cees Houtepen van Kloetinge. Bij winst van Goes gaat ook Kloetinge over naar de volgende ronde. Bij Kloetinge ontbraken zaterdag de nodige spelers. Josimar Pattina- ma is nog altijd niet wedstrijdfit, Corné Schilperoort was ziek, Maar ten van Rosevelt is herstellende van een hersenschudding, terwijl Björn Quartel met een blessure kampte. „Ik heb in de voorberei ding niet één keer met het elftal kunnen spelen dat ik in gedachten heb", zegt Houtepen. „Het is behel pen geweest, maar ik heb er toch vertrouwen in." Kloetinge begint zaterdag met een uitwedstrijd tegen Heerjansdam in de hoofdklasse B. VLISSINGEN - Jonathan Constancia is gisteren na de bekerwedstrijd te gen Terneuzen (3-3) voor twee we ken geschorst door zijn club VC Vlissingen. Trainer Karl Vergou wen wilde niet reageren op de schorsing van zijn aanvaller. Constancia was woedend, nadat VC Vlissingen tegen zijn ex-club Terneuzen een 3-1-voorsprong in de slotfase, nog uit handen had ge geven. Na afloop kwam het in de kleedkamer tot een woordenwisse ling, waarna hij te horen kreeg de komende twee weken niet te hoe ven verschijnen. Constancia mist daardoor sowieso het bekerduel met Hoek (morgen) en de eerste competitiewedstrijd van aanstaande zondag, opnieuw tegen Terneuzen. door Ron de Waal GOES - Het kostte Goes zaterdag weinig moeite om ook de tweede poulewedstrijd in de districtsbeker winnend af te sluiten. In de eerste helft kon GPC Vlissingen de thuis ploeg nog aardig bijbenen, maar toen Goes een tempo hoger ging spelen, was het snel gedaan met de zaterdag-eersteklasser: 4-1. Of de teams een week voor aan vang van de competitie daadwerke lijk klaar waren voor de seizoens ouverture, werd zowel door Goes-trainer Gérard de Nooijer als door GPC-trainer Jurriaan van Poelje na afloop van het bekertref- fen nog even in het midden gela ten. „Gezien de resultaten in het bekertoernooi zou je zeggen van niet, maar ik denk zeker dat we er volgende week thuis tegen Oranje Wit zullen staan", aldus Van Poel je. Ook De Nooijer, die dinsdag te gen WC'68 zijn laatste wedstrijd schorsing uitzit, hield zich nog even op de vlakte. „We zullen het zien volgende week als IFC op be zoek komt. Meteen een pittige te genstander." De ontmoeting met GPC was voor Goes een mooie gelegenheid, om de tik die Zwaluwen in het lande lijke bekertoernooi had uitgedeeld (5-1-nederlaag), weg te poetsen. Toch had de thuisploeg al in de eerste minuut tegen een achter stand aan kunnen kijken. Oog in oog met keeper Sven Wolkenhau- er zag GPC-spitS Mahoud Osma- nie echter geen kans om de goalie te passeren. Goes creëerde daarna een nadrukkelijk overwicht, maar het tempo waarin dat gebeurde was veel te laag om GPC in de pro blemen te brengen. „We hadden veel te weinig diepgang in ons spel in de eerste helft", constateerde De Nooijer vanaf de tribune. Pas na een halfuur tekende Yves Nyemb voor de eerste Bevelandse kans, maar de spits krulde de bal over het doel. Toch kwam Goes op slag van rust verdiend op voor sprong, toen Thijs van den Dries via de handen van keeper Steven Manz de verre hoek vond: 1-0. Na de hervatting schakelde Goes een tempo hoger en werden bij GPC de eerste gevolgen van een pittig trainingsweekeinde pijnlijk zichtbaar. Een aantal spelers zat er al behoorlijk snel doorheen, waar door Goes binnen een mum van tijd het duel besliste. „We werken een zwaar trainingskamp af in Renesse en dat vergt zijn tol", ver klaarde Jurriaan van Poelje na af loop. Nadat Thijs van den Dries eerst nog een grote kans op zijn tweede treffer om zeep had gehol pen, was het kort daarna wel raak toen Robin de Pagter een vloeien de aanval met een hard schot af rondde: 2-0. Na goed voorberei dend werk van Ignacio Misaine zorgde Yannick van As met het hoofd een minuut later al voor de 3-0. Ondanks alle pijntjes en ver moeidheid bleef GPC Vlissingen wel op zoek naar een tegentreffer. Na een vloeiende aanval via Kyle Doesburg en Yannick van As, afge rond door Yves Nyemb (4-0), liet Goes de touwtjes vieren. De ploeg werd meteen ook slordiger en dat kwam de ploeg prompt ook nog op een tegentreffer te staan. Met een geplaatst schot redde Mahoud Osmanie kort voor tijd de eer. Goes-GPC Vlissingen 4-1 (1-0). 43. Thijs van den Dries 1-0, 54. Robin de Pagter 2-0, 55. Yannick van As 3-0, 68. Yves Nyemb 4-0, 88. Mahoud Osmanie 4-1. Scheidsrechter: M. Jobse (Middel burg). Gele kaart: Jesper Poortvliet (Goes), Jord Vermeer en Najim Boughmari (GPC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54