Schumacher sport 131 Pechduivel krijgt boot van roeier Roeland Lievens niet klein Jasper Iwema net buiten de punten Open Week trekt 650 golfers naar Woeste Kop Lewis Hamilton kansloos voor titel maandag 29 augustus 2011 Voor de Brit Lewis Hamilton eindigde de race op Spa in een deceptie. De coureur van McLaren crashte in ronde 13 na een botsing met de Japanner Kobayashi. De wereldkampioen van 2008 kan een nieuwe titel wel verge ten. Hij zakte naar de vijfde plaats in de WK-stand. door Hans Leber FRANCORCHAMPS - Sebastian Vettel en Michael Schumacher groeiden beiden op nog geen 100 kilometer van Spa/Francorchamps op als cou reur. Een kartbaan in het Duitse Kerpen lag aan de basis van hun carrières. Gisteren won Vettel de Grand Prix van België en maakte zevenvoudig wereldkampioen Schumacher met een jubileum-in haalrace (van de 24e naar de vijfde plaats) duidelijk dat hij het na twintig jaar nog kan. Vóór de race klonken ze bij McLa ren-Mercedes nog krijgshaftig. De hegemonie van Red Bull was voor bij, heette het daar. En zelfs Red-Bull-coureur Mark Webber, Vettels teamgenoot die zijn con tract verlengde tot en met 2012, zei vorige week te verwachten dat het gebeurd was met Sebastian Vettel. Maar Vettel zou Vettel niet zijn als hij na drie races zonder overwin ning in de Ardennen de échte snel heid van zijn auto niet had terug gevonden. „Thank you boys!", juichte hij na zijn zege vanuit de auto. En wéér ging die wijsvinger in de lucht, voor de zevende keer dit jaar. Vet tels maniertjes hebben niet de sympathie van iedereen. Maar de koele manier waarop hij zijn zeges behaalt, doen denken aan zijn gro te voorbeeld op de kartbaan van Kerpen. Ook Schumacher maakte in en om de paddock niet altijd vrienden. Eerder deze week gaf hij toe dat hij als jonge coureur wel wat 'losser' had kunnen zijn, in plaats van altijd maar gespannen, veeleisend. Dus toen Schumacher zaterdag bij de kwalificatie na een paar hon derd meter door zijn eigen achter wiel werd ingehaald, werd er op Spa/Francorchamps wel wat geg niffeld. Was het niet wat potsier lijk, zo met een goudkleurige jubi leumhelm de baan op? En dan in de railing eindigen? Nee, vond de veteraan, en reageerde zeer rustig en waardig, anders dan vroeger: „Ach, er vloog een wielmoer af. Dat kan gebeuren, iedereen staat onder hoogspanning, fouten wor den gemaakt. Ik heb wel vaker een inhaalrace moeten rijden." En dus was er die interessante wedstrijd in een wedstrijd, waarin Schumacher zeer overtuigde. De Duitser mocht, hoewel dus niet ge kwalificeerd, van de stewards rij den omdat hij in de vrije training al goede tijden had gereden. Die zelfde coulantie hanteerden de ste wards voor de coureurs van Virgin (waaronder de Belg Jerome d'Am- brosio, 17e), die eigenlijk uitgeslo ten moesten worden omdat zij meer dan 107 procent langzamer waren dan Vettels negende po- Ie-tijd van het jaar. Vettel feliciteerde Schumacher za terdag op diens paddock-party met zijn jubileum. Veel bier hoort nu eenmaal niet bij Vettels ideale racevoorbereiding, dus was het een kort bezoek. Als de 24-jarige Duitser de komende drie races wint, kan hij het de laatste vier Grands Prix als wereldkampioen rustig aan doen. En om dat te vieren zal dan Schu macher ook op Vettels feestje ver schijnen. De twee zijn nu eenmaal onlosmakelijk met elkaar verbon den en zullen elkaar sowieso altijd blijven zien in Kerpen, zoals enke le dagen vóór de GP van België. Vettel en Schumacher reden er een kartwedstrijd bij het vijftigja rig jubileum van hun oude club. Dié race won Schumacher. Vettels teamgenoot Mark Webber arriveerde als tweede op een klei ne vier seconden. Jenson Button (McLaren) werd fraaie derde. BLED - Je zou toch onderhand den ken dat de markante roeitweeling Tycho en Vincent Muda met hun teamgenoten Roeland Lievens (af komstig uit IJzendijke) en Tim He- ijbrock dit seizoen hun portie on geluk wel hadden gehad. Maar gis teren, op de eerste dag van de we reldkampioenschappen op het idyl lische bergmeer van Bied in Slove nië, sloeg de pechduivel in de vorm van hinderlijke golfslag op nieuw toe bij de lichte vier-zon- der. „Hopelijk voor de laatste keer", ver zuchtte Vincent Muda, de enige van het kwartet die blessurevrij is gebleven in het pre-olympische jaar. „Hoe zal ik het netjes zeggen? Het is hier een vervelende baan", trachtte Tycho Muda (23) diploma tiek te blijven. „Ach wat, het is gewoon een klote- baan om te roeien", vulde zijn broer Vincent onverbloemd aan. Met de derde plaats in hun serie, kort achter Italië en Zwitserland, werd het Nederlandse viertal te leurstellend doorverwezen naar de herkansing. „We willen dinsdag die verdomde race gewoon winnen en daarna met vertrouwen de halve eind strijd ingaan. Want een plaats in de A-finale en daarmee een olym pische nominatie zijn nog steeds ons doel in Bied", benadrukte Vin cent Muda, die pas zes weken weer gezamenlijk traint met zijn onfortuinlijke teamgenoten. „En nee, dat is op dit moment hele maal nipt te hoog gegrepen voor ons. We moeten alleen ervoor zor gen dat we al het ongeluk uitslui ten en het geluk niet nodig heb ben." De Muda's hadden in milde om standigheden met Lievens en Heij- brock een prima start, maar kon den hun gebruikelijke versnelling halverwege de race niet plaatsen. „We hadden de grootste moeite om normaal te blijven roeien", foe terde Tycho Muda. „We lagen in de buitenste baan 6 waar enkele motorbootjes met dommerikken langs kwamen stui ven. Het leek plotseling wel of we op zee aan het roeien waren. Daar door konden we de eerste plaats wel vergeten. Maar over ons roeien op zich mogen we best te vreden zijn. Dat gevoel moeten we hier in Bied vasthouden en verster ken, om te beginnen in de herkan singsrace." De lichte vier eindigde vorig jaar bij de WK in Nieuw-Zeeland op een keurige vijfde plaats. Dit sei zoen zou het viertal onder leiding van bondscoach John Faulkner de sprong naar het internationale po dium gaan maken. Door een reeks van blessures kwam er van alle am bitieuze plannen niets terecht. „Maar beter alle ellende nu dan in het olympische jaar 2012", blijven de tweelingbroers Muda opvallend- positief Van de vijf olympische boten die op het water kwamen, wist alleen de mannen-acht zich direct te plaatsen voor de halve finale. Op het lastige, onrustige roeiwater werden naast de lichte vier zonder ook de vier-zonder en de twee-zonder naar de herkansing verwezen. De lichte dubbeltwee vaart later deze week kwartfinales. Om de deining op het water te ver minderen, besloot de organisatie gisteravond om vandaag de tijd tussen de starts te vergroten. Dan komen de vrouwen-acht en de lichte vrouwen dubbel-twee in ac- DEN HAAG - Jasper Iwema had de weg naar Indianapolis geplaveid met goede voornemens, geïnspi reerd als hij was door de nieuwe toplaag die op het circuit Indiana polis Motor Speedway was aange bracht en de elfde plaats die hij er een jaar geleden had behaald. De jonge motorracer kreeg giste ren het ritme op de baan nooit te pakken. Een zestiende klassering, net buiten bereik van de WK-pun- ten, was het resultaat. De race in de 125CC werd gewonnen door Ni colas Terol. De Spaanse leider in het WK-klassement boekte hier mee na een reeks van tegenvallen de resultaten eindelijk weer ter reinwinst ten opzichte van zijn be langrijkste rivaal, de Fransman Jo- hann Zarco die in Indianapolis slechts vijfde werd. Zowel in de tweede als in de derde vrije trai ning maakte Iwema schuivers, die het vertrouwen zware tikken ga ven. „Er was weinig tot geen grip op dat nieuwe asfalt. Als lichtste coureur van het hele veld was ik daarmee extra benadeeld. Ik was het gevoel na die valpartijen hele maal kwijt en het duurde lang voor ik het terug had. In de koningsklasse, de MotoGP, stevent Casey Stoner resoluut op de wereldtitel af De Australiër won gisteren op overtuigende wij ze de Grote Prijs van Indianapolis. Het was al zijn zevende zege van dit seizoen. De Spanjaard Dani Pe- drosa, teamgenoot van Stoner bij Honda, reed naar de tweede plaats. De Amerikaan Ben Spies (Yamaha) eindigde als derde. Stoner liep in de stand van het we reldkampioenschap verder uit op de Spaanse titelverdediger Jorge Lo renzo, die als vierde finishte. De Spanjaard Mare Marquez schreef de race in de Moto2-klasse op zijn naam. Het was zijn vijfde seizoenszege. Na zeven ronden nam hij de lei ding in de race en stond deze niet meer af Het podium was volledig Spaans met Pol Espargaro op de tweede en Esteve Rabat op de der de plaats. Marquez liep de nodige punten in op de Duitse kampioen schapsleider Stefan Bradl, die pas als zesde finishte. Henk Grol (wit pak) in actie tijdens zijn verloren partij tegen Levan Zhorzjoliani uit Georgië. foto Robert Vos/ANP AXEL - Golfvereniging De Woeste Kop uit Axel hield de negende Open Week. Op de banen bij Axel kwamen 650 spelers uit binnen- en buitenland in actie. Het weer werkte op sommige da gen niet bepaald mee. Enkele ke ren moest het programma worden ingekort. Maandag werd onder goede om standigheden gespeeld. Een mooie prestatie werd geleverd door de veertienjarige Zino Meesen uit Axel. Hij won de single-stable- fordwedstrijd met 43 stableford punten. De talantvolle Meesen heeft dankzij die prestatie nu een handicap van 4.3. Dinsdag waren onweer en regen spelbreker en werd de mannen- wedstrijd ingekort en over slechts negen holes afgewerkt. In de cate gorie tot handicap 24 gingen Auk Rottier en David van Bockel met de overwinning naar huis. In de ca tegorie vanaf handicap 24 waren Ed Bobelyn en Luc Kerckaert het sterkst. Donderdag konden de vrouwen onder goede weersomstandighe den een volledige wedstrijd spe len. Hier gingen de overwinnin gen naar Trees Fassaert en Anne Paris (handicap tot 24) en Jacolien de Graaf en Annelies Verdunnen (handicap vanaf 24). Op vrijdag liet het weer het op nieuw afweten. Noodgedwongen werd de seniorenwedstrijd terugge bracht naar een negen-holeswed strijd. Manfred Loechtér en Albert De Cock wonnen, respectievelijk in de klassen handicap tot 24 en handicap vanaf 24. De mixed 4bbb-wedstrijd was za terdag de afsluiter. De organisatie kan terugzien op een geslaagd eve nement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53