x~ Vettel wint bij jubileumrace Deceptie voor Henk Grol op WK 301 sport m0 GROTE PRIjS VAN BELGiE Formule i-coureur Vettel schrijft na drie mislukte pogingen weer een Grand Prix op zijn naam. Hij wint op het circuit van Spa/Francorchamps. Schweertman met Oranje tiende op WK Zijspancrosser verongelukt in Oss Laatste operatie coureur Kubica Elco van der Geest vijfde op WK Judoka Teddy Riner schrijft geschiedenis De Duitser Sebastian Vettel heeft nog drie overwinningen nodig om zijn wereldtitel te prolongeren. Michael Schumacher (links) en Sebastian Vettel tijdens een onderonsje aan de vooravond van de GP van België. foto Geert Vanden Wijngaert/AP maandag 29 augustus 2011 PADERBORN De Nederlandse squashers zijn op het WK voor landenteams in Pader- born als tiende geëindigd. Het duel om de negende plaats werd zater dag met 2-0 verloren van Duits land. Piëdro Schweertman uit Koudeker- ke kwam tijdens dat duel niet in ac tie. Hij zou als derde Nederlander de baan op komen, maar alleen als het op dat moment 1-1 stond. Nederland was op het WK als veer tiende geplaatst en heeft met een tien plek boven verwachting ge presteerd. Schweertman kwam vier keer in actie. Hij won twee keer. OSS De Belgische zijspancrosser Steven Peeters is gisteren om het leven ge komen door een ongeval tijdens de races om het Open Nederlands kampioenschap zijspancross in Oss. Peeters (39) sloeg tijdens de ope ningsfase van de wedstrijd over de kop op circuit De Witte Ruysheu- vel en overleed ter plaatse. Zijn Nederlandse bakkenist John Michielsen raakte zwaar gewond. Hij ligt met diverse botbreuken in het ziekenhuis. Na het tragische on geval werden alle verdere wedstrij den in Oss afgelast. RIJSWIJK De Poolse formule i-coureur Ro bert Kubica heeft in een Italiaans ziekenhuis eendaatste operatie on dergaan, De chirurgen herstelden de mobiliteit van zijn elleboog en noemden de ingreep een succes. Kubica raakte voor aanvang van het seizoen in de Formule 1 zwaar gewond tijdens een rally. Hij onder ging diverse operaties en is al maanden aan het revalideren. PARIJS Judoka Elco van der Geest is als vijf de geëindigd op de WK. De gebo ren Haarlemmer, uitkomend voor België, verraste in de kwartfinale Irakli Tsjirekidze, de olympisch kampioen uit Georgië. In de halve finale verloor hij van de Rus Khai- boelajev. In de strijd om brons was de Tsjech Krpalek te sterk. Van der Geest komt uit voor België omdat ieder land maar een judoka per ge wichtsklasse naar de Spelen mag sturen. Hij verloor in Nederland de concurrentiestrijd met Henk Grol. PARIJS Judoka Teddy Riner heeft voor de vierde keer de wereldtitel in de klasse boven too kilogram gewon nen. De reusachtige Fransman kreeg de 17.000 toeschouwers in sportpaleis Bercy van Parijs op de banken door een zege in de finale op de Duitser Andreas Tölzer. Riner (2.04 meter, 136 kilo) heeft ook al een wereldtitel in de open klasse op zijn naam staan. De pas 22-jarige Fransman is dé eerste ju doka met vijf mondiale titels in het bezit door Arnold Aarts - parijs - Ooit gaat hij wereldkampi oen worden, is zijn stellige overtui ging. Maar in Parijs liet judoka Henk Grol voor de derde keer op rij de kans liggen. Grol bleef nooit eerder zo ver ver wijderd van het verwezenlijken van zijn droom. Sterker nog: tij dens de twee vorige edities werd hem pas in de eindstrijd het goud uit handen genomen. Na finales in Rotterdam (2009) en Tokio (2010) volgde in Parijs een ontluisterend snelle uitschakeling. De Georgiër Zhorzholiani rekende in het twee de gevecht af met de 26-jarige Haarlemmer. Volledig onnodig, vond zijn coach Maarten Arens. Die foeterde dat het 'gewoon bagger' was. „Hij moet zich de ogen uit z'n kop scha men. Hij was met alles bezig, be halve met judo." Het waren vooral de tactische fouten van Grol die zijn coach zwaar irriteerden. „Het leek wel alsof ik naar de Grol van vijfjaar geleden zat te kijken." Harde woorden voor een coach, maar juist daarom past Arens zo goed bij Grol. Die houdt niet van gezwets in de ruimte, verafschuwt zalvende teksten. Recht voor de raap, zoals ze in z'n geboorteplaats Veendam gewend zijn. Grol zocht evenmin naar excuses om zijn ver lies te verklaren. „Het ging niet. Ik had hier iets heel anders van ver wacht. Ik had een heel goede voor bereiding, maar dat zegt dus geen reet. Nee, ik kan geen oorzaak noe men. Alles ging moeilijk vandaag." Het roept de vraag op of Grol het verwachtingspatroon voor zichzelf niet te veel heeft opgeschroefd. Wellicht ingegeven door de furieu ze start van zijn carrière. Tijdens zijn eerste eindronde (april 2008) werd hij direct Europees kam pioen. Vier maanden later stond hij met een olympische bronzen medaille om z'n nek. Dit jaar ein digde zowel het EK (april) als het WK in een zware deceptie. De twee Nederlandse zwaarge wichten deden heel aardig mee tij dens de laatste dag van het WK ju do in Parijs. Maar als Grim Vuijs- ters en Luuk Verbij willen doorsto ten naar de wereldtop zullen ze an dere keuzes moeten maken in het leven. Aldus technisch bondsdirec- teur Cor van der Geest en bonds coach Maarten Arens. Vuijsters (28, Goirle) en Verbij (25, Alphen aan den Rijn) zorgden voor een verrassing door twee fa vorieten voor de gouden medaille te verslaan. Maar het Nederlandse duo bleef evengoed ver verwijderd van de ereplaatsen. Vuijsters ging even la ter onderuit tegen de Koreaan Kim, Verbij tegen de Tunesiër Ja- ballah. En da's geen toeval, von den de heren die verantwoordelijk zijn voor het technische beleid. Sportdirecteur Cor van der Geest en bondscoach Maarten Arens mis sen de volledige opofferingsgezind heid bij het tweetal. De onvoor waardelijke keuze voor topsport. Zo zou Verbij wegmoeten bij sportschool Arashi in zijn woon plaats Alphen aan den Rijn. Een gebrek aan concurrentie, veel te weinig sparringpartners die het ui terste van hem vergen. Die zijn er veertig kilometer noordelijker wel, bij het Haarlemse Kenamju. Voor Vuijsters ligt de situatie an ders. De gemoedelijke Brabander gedijt waarschijnlijk slecht in het harde milieu van Kenamju. Maar ook hij zou volgens Van der Geest uit zijn comfortzone moeten wor den gehaald. „Als je in een Goir- le-achtige omgeving denkt de we reld te kunnen verslaan, gaat het niet lukken. Hij moet veel meer naar het buitenland, hij zou bij voorbeeld vier, vijf weken in Japan S moeten gaan trainen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52