41 binnenland Crisis dreunt Moeder doodt twee zoontjes in België Snelrecht scheelt justitie tijd en geld Herder met uitsterven bedreigd Agent moet toch vechten in Kunduz ONZEKERHEID Slecht geïnformeerde werknemers Vrouwelijke touch TO©S PAULKUSTERS Petraeus: 'Ik wil dat Marco maandag 29 augustus 2011 AALST - Een Nederlandse moeder van Angolese afkomst heeft in het Belgische Aalst haar twee zoontjes van zeven en acht jaar gedood. De 30-jarige vrouw is aangehouden op verdenking van dubbele moord, zo meldden Belgische me dia zaterdag. De twee kinderen waren vrijdag dood aangetroffen in een apparte ment in de Oost-Vlaamse stad. Zij waren overleden door zware sla gen, mogelijk met een voorwerp. De kinderen kwamen zeer waar schijnlijk tussen donderdagoch tend en vrijdagochtend om het le ven, aldus justitie in Dendermon- de. De kinderen zouden zich he vig hebben verzet. De vrouw heeft waanvoorstellingen. Justitie gaat er vooralsnog van uit dat zij alleen handelde. De moeder en haar partner ver huisden anderhalf jaar geleden vanuit Rotterdam naar Aalst. De vader van de kinderen zou nog in Nederland wonen. De moeder wordt opgenomen in de psychiatrische afdeling van een gevangenis. alkmaar - Lichte vergrijpen waar van het verloop klip en klaar is en waarbij de dader onomstotelijk vast staat, kan het Openbaar Minis terie (OM) straks snel en zonder tussenkomst van de rechter afban- delden. Uit proeven in Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, Utrecht en Den, Bosch blijkt dat deze zo meer dan de helft van de kleinere zaken ver sneld kan afgehandeld. Het aantal mislukte taakstraffen is gedaald. Een officier die zitting houdt op het politiebureau kan direct een geld- of werkstraf opleggen. „Je krijgt op donderdag straf en je kunt op maandag met je taakstraf beginnen. Zo snel moet het gaan", zegt hoofdofficier van justitie Jeroen Steenbrink van het arron dissement Alkmaar. „De recht bank komt er pas aan te pas als je in beroep gaat, maar in de proefge bieden blijkt dat dat maar heel wei nig gebeurt. Als je op het bureau zaken kunt doen, hoef je niet meer de hele papierwinkel in te vullen en komt er tijd en ruimte bij politie en justitie om andere diijgen te doen", zegt Steenbrink. „Dat is nodig, want van zaken te gen de georganiseerde criminali teit kunnen we in Nederland maar één op de vijf oppakken. Meer tijd en geld is er niet." Bij de nieuwe aanpak werken OM, politie, advocatuur, rechtspraak, re classering, Slachtofferhulp en de Raad voor de Kinderbescherming nauw samen. Dank zij de digitalise ring is het mogelijk om zeer snel al le relevante informatie beschik baar te hebben, waarna de officier van justitie een straf kan bepalen. Deze nieuwe werkwijze wordt ZSM genoemd: Zo spoedig/- slim/simpel/samen mogelijk. De precieze inrichting is afhankelijk van de ervaringen in de proefgebie den, maar voorjaar 2012 moet de werkwijze ingevoerd zijn. amsterdam - Door Nederland op geleide agenten in Kunduz gaan mogelijk toch vechten tegen de Ta liban. De grens tussen zelfverdediging en wat als een offensieve actie kan worden aangemerkt, is erg dun, zo blijkt uit een interview van RTL Nieuws met de hoogste politie- commandant in de Afghaanse pro vincie. De 1\veede Kamer stemde dit voor jaar in met de politietrainingsmis- sie onder de uitdrukkelijke voor waarde dat de agenten alleen civie le taken zouden uitvoeren. Daar toe is een overeenkomst gesloten met de Afghaanse autoriteiten. den haag - Bijna twintig van de ruim dertig schaapherders die Ne derland nog telt, staan op het punt te stoppen. Enkele andere herders zijn al bezig hun kudde in te krim pen en medewerkers te ontslaan. Dat zegt voorzitter Erich Rhöse. van de Landelijke werkgroep pro fessionele schapenhouders (LWPS). Veel herders verliezen volgend jaar de subsidie voor hun werk, die kan oplopen tot 28.000 euro en kunnen daardoor niet meer rond komen. „Deze mensen verliezen een gezinsinkomen. Sommigen heb ben wat reserve opgebouwd waar door ze het nog even kunnen uit zingen, maar als er niets veran dert, blijven er nog maar enkele herders over", zegt Rhöse. Hij is zelf ook herder en heeft een van zijn twee kuddes afgestoten en een medewerker ontslagen. Rhöse heeft weinig hoop dat er nog iets zal veranderen. „Staatsse cretaris Henk Bleker van Economi sche Zaken en Landbouw heeft weken geleden weliswaar toege zegd met ons in gesprek te willen, maar hij komt zijn beloften niet na. Hij is al tijden onbereikbaar voor ons. Ik vrees dat hij niet be reid is de herders te helpen. Onbe grijpelijk, want schaapskuddes zijn een voortreffelijke manier van na tuurbeheer en hebben een grote cultuur-hisförische waarde", zegt Rhöse. De schaapherders kregen tot nu toe per kudde een vergoeding van het Rijk, maar vanaf volgend jaar zijn ze afhankelijk van provincies, gemeenten, stichtingen of instellin gen als Staatsbosbeheer en Natuur monumenten. Die moeten echter fors bezuinigen en hebben niet of nauwelijks geld over voor het be heer van een schaapskudde. Met name Staatsbosbeheer moet 60 procent bezuinigen. Het is vrij wel zeker dat herders die van Staatsbosbeheer afhankelijk zijn hun subsidie volgend jaar zien ver dwijnen. Naar verwachting kunnen de her ders alleen overleven met commer ciële activiteiten zoals het verko pen van wol, ham en salami van lamsvlees en het geven van excur sies. Nederland gaat weer mas saal aan het werk. Soms be zorgd en ongemotiveerd vanwege onzekerheid bij het bedrijf over de economi sche situatie. door Berrit de Lange ten ten prooi aan hevig noodweer. De eurocrisis en de kwakkelende beurzen zullen niet hét gespreks onderwerp zijn bij het koffieappa raat, maar door alle onrust is de grondhouding van werknemers toch wat negatiever, zegt Arne Ba- rends, directeur van Effectory, bu reau voor medewerkersonderzoek. „We gingen op vakantie met het idee dat het economisch allemaal weer begon aan te trekken en nu gaat het wéér mis. De vorige crisis ligt nog zeer vers in het geheugen en we zien de bui alweer hangen. Vooral het gevoel dat ons iets over komt waar we zelf geen invloed de Dutch Ladies Tattoo Conventie. Die werd afgelopen weekeinde ge houden in de Lichtfabriek in Haar- erwijl werkend Neder land de afgelopen weken massaal vakantie vierde, vielen de financiële mark- HAARLEM - Een klant ondergaat on bekommerd het fijne naaldwerk van een vrouwelijke tatoeëerder tijdens 50 SEMEENTEN HEEFT SLECHTE SASLEIWNSEN destijds in Eindhoven ontmoet waar hij een lezing gaf op de uni versiteit. Dat was vrij kort nadat ik tot ridder in de Militaire Wil lemsorde was benoemd. We heb ben toen wat staan praten, een contact dat per mail is voortgezet. Hij was ook op de hoogte van de rechtszaak tegen mij en heeft me gefeliciteerd toen ik vrijgesproken werd van de drugsaanklacht. Ik voel me zeer vereerd met de uitno diging. Zoveel Nederlanders wor den er niet uitgenodigd door een Amerikaanse viersterrengeneraal", aldus Kroon. „In Washington krijg ik rondlei dingen. Het is ook de bedoeling dat ik nog met generaal Petraeus een gesprek heb. Ik wil met hem den bosch - De opperbevelhebber van het Amerikaanse leger in Irak en Afghanistan, generaal David Pe traeus, stond erop dat de gelauwer de Nederlandse kapitein Marco Kroon komende woensdag bij zijn afscheidsreceptie bij Washington aanwezig is. Petraeus liet Neder land weten: „Ik wil dat Marco komt." Dus reist Kroon deze week naar Fort Myers, nabij de Amerikaanse hoofdstad Washington. Woensdag neemt de voormalig opperbevel hebber afscheid. President Barack Obama heeft hem benoemd tot chef van Amerikaanse inlichtingen dienst CIA. Kroon heeft sinds september 2009 contact met Petraeus. „Ik heb hem Marco Kroon nog wat militaire dingetjes over Af ghanistan bespreken." Petraeus (58) is de zoon van een Nederlandse zeekapitein uit het Friese Franeker, die aan het begin VOLSEMS M N SPS WAS WT ONZE STRAAT...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4