PZC Moilema grijpt de macht in Vuelta 34 en 35 2S 28 en 29 RONDE VAN SPANJE Bonificaties helpen Rabo-renner in rode leiderstrui Van der Vaart valt af bij Oranje Erwin Nuytinck maakt debuut in eredivisie Club Brugge en Anderlecht remiseren Met sprintlegende Usain Bolt verveel je je nooit Maandag 29 augustus 2011 Goud voor hockeysters, mannen moeten het doen met zilver Tip? sport@pzc.nl Bauke Moilema staat wat onwennig op het podium tijdens de huldiging in de Vuelta. door Patrick Delait LA COVATILLA - Zijn debuut in de Tour de France, waar hij deze zo mer zoveel van had verwacht, draaide uit op een sof Door een infectie aan de luchtwegen vond Bauke Moilema pas zijn draai toen het algemeen klassement voor hem al om zeep was. Lang heeft de Rabobank-renner niet nodig ge had om zich te herstellen van deze teleurstelling. De sterke prestaties van Moilema in de Vuelta werden gisteren beloond met de rode lei derstrui. De Groninger-moest in de sprint op La Covatilla weliswaar buigen voor de Ier Daniel Martin (Gar- min-Cervélo), maar dat was slechts bijzaak. De twaalf secon den bonificatie die hij mee graai de, volstonden om de leiderstrui met een seconde over te nemen van loaquin Rodriguez. Moilema baalde vooral van zijn gemiste rit- zege toen hij bij de dopingcontrole werd weggeplukt voor de podium ceremonie. „Ik was geen moment bezig met de leiderstrui. Ik dacht alleen aan de ritzege. Het was stom dat ik die Martin niet beter in de gaten heb gehouden. Ik had in zijn wiel moe ten zitten toen hij versnelde", zei Moilema. Voornaamste slachtoffer op La Covatilla was loaquin Rodriguez. De lange, maar niet al te steile klim lag de Katoesha-renner bedui dend minder goed dan de steile ZEIST Rafael van der Vaart heeft zich gis teren afgemeld bij bondscoach Bert van Marwijk voor de inter lands van Oranje tegen San Marino en Finland. De speler van Tottenham Hotspur raakte geblesseerd in het verloren duel met Manchester City. Van der Vaart heeft last van de hamstring. Ook Nigel de Jong, Ibrahim Afellay en Arjen Robben hebben afgezegd wegens blessures. Van Marwijk heeft Stijn Schaars opgeroepen als vervanger. Erwin Nuytinck aankomst in San Lorenzo de el Es- corial waarop hij zaterdag triom feerde. Rodriguez haalde het toen vóór Michele Scarponi en Moile ma, die knap derde werd. Van de leiderstrui die hij eveneens over nam, heeft Rodriguez nauwelijks kunnen genieten. Niet opgewassen tegen het beuk- werk van Bradley Wiggins en Vi- cenzo Nibali verloor de Spanjaard gisteren 50 seconden. Van de favo rieten liepen ook Scarponi, Jacob Fuglsang en Jurgen van den Broeck schade op. Moilema was een van de weinigen die niet plooide. Integendeel. Toen Daniel Martin de sprint aanging, dook de Groninger als enige naar zijn wiel. De Ier passeren zat er niet meer in, maar de leiderstrui EINDHOVEN Erwin Nuytinck uit Goes heeft gis teren zijn debuut gemaakt in de eredivisie. De zeventienjarige spe ler van Excelsior mocht in de 73e minuut invallen in de uitwedstrijd tegen PSV. De Rotterdamse forma tie keek op dat moment al tegen een 5-1-achterstand aan. Niet veel latér werd het ook nog 6-1 voor de Eindhovenaren. Erwin Nuytinck speelde vorig seizoen nog voor RBC Roosendaal. Nadat die club failliet werd verklaard, stapte hij over naar Excelsior. maakte veel goed. „Toen Rodrigu ez eraf moest en op 35 seconden reed, had ik al het idee dat het kon als Bauke de rit zou winnen", glun derde Rabo-ploegleider Erik Dek ker. „Nu hij tweede was, werd het iets krapper, maar gelukkig had Bauke ook de extra seconden van zaterdag al binnen. Die bonifica ties zijn toch erg belangrijk." Als eerste Nederlander na Max van Heeswijk mocht Moilema als nieu we leider het podium op. Waar Van Heeswijk destijds am per een dag in het - toen nog goud kleurige - tricot rondreed, moet ge vreesd worden dat ook Moilema snel, althans voorlopig, afstand zal moeten doen van zijn trui. In Salamanca staat er vandaag im mers een tijdrit over 47 kilometer BRUSSEL Club Brugge en Anderlecht hebben gisteren in de topper van de Bel gische voetbalcompetitie gelijkge speeld. Het werd 1-1. De doelpun ten vielen in de slotfase. Vadis Odjidja zette de ploeg van Adrie Koster in de 84e minuut uit een strafschop op voorsprong. Milan Jo- vanovic maakte in extra tijd gelijk. Eerder had Anderlecht twee straf schoppen gemist. Club Brugge, vierde, houdt door het resultaat een punt voorsprong op Anderlecht. foto Jose Manuel Vidal op het menu: niet bepaald de spe cialiteit van de Nederlander. In de Ronde van Zwitserland, waarin hij dit voorjaar vijfde werd in het eindklassement, bleef hij in de slot- tijdrit over 32 kilometer steken op de 29e plaats op ruim twee minu ten van winnaar Fabian Cancella- ra. Op de voorlaatste dag van de Tour eindigde Moilema in Greno ble op een ontluisterende 147e plaats, al ging hij toen niet meer voluit. „Bauke moet morgen gewoon een geweldige tijdrit rijden en alles ge ven wat hij heeft. Dan zien we daarna wel of er schade is en zo ja, hoeveel. Het wordt een belangrij ke dag, maar dat was het ook ge weest als Bauke de trui niet had ge dragen", aldus Dekker. KUSTMARATHON Op het Kustmarathonblog wordt vooruitgeblikt op de Kustmarathon: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49