gaai maken WIK'57 en DZC'09 fungeren als schietschijf ün laatste pouleduel Brouwershaven toont beterschap Duiveland enige tweedeklasser die kans in slotwedstrijd verzilvert Hoedekenskerke verspeelt voorspong maandag 29 augustus 2011 In de andere wedstrijd uit poule 14 speelden Hoedekenskerke en BW'63 onder ling gelijk: 3-3: Trainer/speler Ronald Zuijdwegt en Jeroen de Winter zorgden kort voor rust voor 2-0. In blessuretijd scoorde Mohammed Ali Yeral de 2-1. Met een fraaie lob maakte Anne van der Veer er na rust 3-1 van. Door treffers van Özkan Cakir en Fatih Bay rak eindigde het duel toch nog in 3-3. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - „De grootste winst van vandaag is dat we verder bekeren", prak Adriaan Nieuwenhuijse op- elucht na de 3-0-zege van zijn ZC'11 op Yerseke. „Want in een oule met Yerseke ga je daar voor af niet van uit", vulde de trainer vervolgens aan. Dat Yerseke zwaar gehavend naar Zierikzee was afgereisd, was voor hem geen issue. MZC'11 miste zelf ook de F's (Frank van der Helm, Fred van der Helm en Freek To- rensma). „Ik hecht hier geen enke le waarde aan, maar hoop dat ie dereen er volgende week tegen Ar- nemuiden weer is", reageerde Yer- seke-trainer Jaimy van Bloppoel op de uitslag. Hij miste Elco de Schipper, Arjen de Koeijer, Niels Poleij, Urvin van Hekelen, Frank Bakker, Bernie Steketee en Henk-Jan Stok. De spelers van MZC'11 bezorgden Nieuwenhuijse ook de nodige hoofdbrekens. Op diverse posities kan en móet de coach van Kruinin- gen keuzes gaan maken. Zo is hij over William Kik erg tevreden. „Hij speelt sober, maar doet het erg goed." Voor de positie van doelman moet hij zelfs kiezen tussen Jurgen Schoenmakers, Ruud van der Lin de én Jeffrey Bongers. „Daar moet ik nog een nachtje over slapen. Jur gen deed het vandaag goed, met Ruud in de goal staat er wat en Jef frey is vorig jaar ook belangrijk voor ons geweest. Ik heb met de jongens gepraat en het zal in elk geval zo zijn dat ze in het eerste, tweede of derde keepen. Er gaat niemand als reservekeeper mee. De A-junioren spelen ook altijd thuis als wij thuis spelen." Tegen Yerseke startte Frank Kriste- lijn als rechtsbuiten, maar was het een andere aanwinst die al snel de hoofdrol voor zich opeiste. In de twaalfde minuut opende uitblin ker Rick Bevelander, na een rush over veertig meter, de score. „Ik kon gemakkelijk doorlopen", vond hij zelf ook. Bevelander speelde een prima partij en was bij alle treffers betrokken. „Het gaat op zich heel lekker. De eerste helft mocht ik op 'tien' spelen. Dat is een leuke positie. Bij WIK kon ik daar niet spelen. Na rust speelde ik aan de buitenkant." Toen was de tegenvallende Kriste- lijn al gedoucht en hadden Rody Bakker (redding Schoenmakers) en Jarno van de Kreeke mogelijk heden -voor de bezoekers kansen op 1-1 laten liggen. In de 46e minuut raakte Matthijs Heeres de paal en vier minuten la ter kopte Yerseke-aanvoerder Bart van Steveninck ook op de paal. In de 57e minuut dolde Bevelander de captain van Yerseke en gaf de bal precies op maat voor de inko mende Heeres, die beheerst af rondde: 2-0. Negen minuten voor tijd stond Heeres aan de basis van de 3-0. Hij stuurde Martijn van Grunsven weg, die voor de goal Bevelander vond. MZC'11 boekte het eerste succes uit het bestaan door de eer ste bekerronde te overleven. MZC'11-Yerseke 3-0 (1-0). 12. Rick Bevelander 1-0, 57. Matthijs Heeres 2-0, 81. Rick Bevelander 3-0. Scheids rechter: M.J. Bleumink (Goes). Gele kaart: Björn Boot en Thomas Vos (MZC'11), Jeff Herwig en Rody Bakker (Yerseke). Aantal toeschouwers: 90. MZC'11: Jurgen Schoenmakers, Lars Holm, William Kik, Barry Hage, Björn Boot (66. Daan Ruitenbeek), Lee Mol, Martijn van Grunsven, Frank Kristelijn (46. Werner Boot), Matthijs Heeres, Rick Bevelander en Thomas Vos (79. Sander de Vries). door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Voor zowel WIK'57, DZC'09 als SKNWK zit het beker toernooi er op. SKNWK boekte te gen Robur wel de tweede zege, maar had daaraan niet voldoende. DZC09 verloor ruim (0-8) van Hontenisse, terwijl WIK'57 klop kreeg van Hulsterloo (1-8). POULE 53 SKNWK-Robur 5-2: Remco Veen- boer opende namens SKNWK de score, maar door een treffer van Michiel Ruitinga kwam Robur weer langszij. Stefan Vermeer be paalde met zijn treffer de rust stand op 2-1. Na rust maakte SKNWK het ver schil. Oleg Bondarenko maakte er 3-1 van en na een vlot lopende aan val zorgde Robert Padmos voor de 4-1. Door een eigen goal van Alex Andeweg werd het verschil nog wel teruggebracht tot twee tref fers, maar met zijn tweede goal bracht Padmos de marge alsnog op drie. MZVC-Zeeland Sport 0-4: De Vlissingers bleken effectiever in de afronding. Na een helft spelen leid de Zeeland Sport door doelpunten van Jeroen Bosgra en Anthony Op- recio. al met 0-2. Vlak na rust bete kende een tweede treffer van Jeroen Bosgra al een vroege defini tieve beslissing. Voor alle zeker heid maakte hij er vlak voor het einde ook nog 0-4 van. Met drie overwinningen op rij bekert Zee land Sport verder. POULE 54 WIK'57-Hulsterloo 1-8: „Het was heel slecht van onze kant. We kwa men er niet aan en die jongens wa ren een klasse beter", meldde WIK-trainer Nico Schoute. De Zeeuws-Vlaamse zondag-vierdek lasser scoorde acht keer, maar had zeker de dubbele cijfers kunnen halen. Voor de ploeg uit Kerkwer- ve was Dominique Reijnders als enige trefzeker. De doelpunten van Hulsterloo werden gemaakt door Christoph Praet (3X), Youri Verley, Eric Goossens (2x) en Remy van Niettegem (2x). Hulster loo is met negen punten uit drie duels poulewinnaar. Lewedorpse Boys-Sluis 5-2: Mar cel Rooze en Jasper Verdonk ver zorgden de totale doelpuntenpro ductie voor Lebo. Verdonk opende de score en uit een strafschop zorg de Rooze voor 2-0. Om en om til de het duo de stand voor het ver strijken van de eerste helft nog naar 4-0. Binnen tien minuten na rust bracht Sluis de stand terug tot 4-2. Eerst scoorde Patrick Vinke en daarna Benny Pladdet. Met zijn derde treffer bepaalde Rooze de eindstand. POULE 55 Colijnsplaatse Boys-Sluiskil 2-2: Niels Versluis schoot Colijnsplaat se Boys naar een r-o-voorsprong en via Michiel van der Weele kwam de ploeg van oud-Zierikzee- trainer Marcel van Duijn op 2-0. Daarna verzuimde de thuisploeg, zowel voor als na rust, om verder afstand te nemen. Sluiskil ging met drie spitsen spelen en dat mis te zijn uitwerking niet. Eerst zorg de Kesikbas voor de aansluitings treffer en tien minuten voor tijd maakte Van Utrecht de gelijkma ker. DZC'09-Hontenisse 0-8: De Zeeuws-Vlaamse zondag-vierdek lasser was al voor de wedstrijd ze ker van de eerste plaats in de pou le. DZC'09, de ploeg van trainer Richard van Baaien, werd voor rust al naar een 0-5-achterstand ge speeld, al had de score toen al ho ger kunnen oplopen. Voor de be zoekers scoorden Tom Rijk (2x), Jeroen Verschuren (2x), Pim van lole (2x), Kris van Meele en Den nis Malcontent. MIDDELBURG - Brouwershaven toonde in de districtsbeker een duidelijk opwaartse lijn, maar een plaats in de volgende ronde was niet weggelegd voor de ploeg van trainer Ed van Lent. Na de 13-0-nederlaag op de ope ningsdag tegen Patrijzen speelde 'Brouw' gelijk tegen Volharding en zaterdag sloot het de bekercampag ne af met een 3-2-overwinning op Borsele. In deze poule plaatste Patrijzen zich als groepswinnaar voor de vol gende ronde. POULE 57 Brouwershaven-Borssele 3-2: Brouwershaven heeft zijn laatste bekerwedstrijd met moeite gewon nen. De ploeg liep uit naar een 2-o-voorsprong via doelpunten van Nicolai Vos en Patrick Berre- voets. Maar toen Berrevoets gebles seerd uitviel, kreeg Borssele meer grip op de wedstrijd. De bezoekers kwamen via Stefan Boonman terug tot 2-1. Dennis van Grunsven maakte aan de ande re kant 3-1, maar Boonman schoot Borssele opnieuw dichterbij. Tot een gelijkspel kwam het niet. „Dat lag aan een gebrek aan felheid", concludeerde Borssele-trainer Andres de Visser. „We waren veel te slap, dat was het grootste pro bleem." Volharding-Patrijzen 1-5: Patrij zen had weinig te vrezen van Vol harding en boekte zonder enig pro bleem zijn derde opeenvolgende zege in deze poule. Riche Anbeek en Robert Dobows- ki drukten het overwicht van de bezoekers voor de rust al uit in twee treffers. Daarna werd het 0-3 door Edwin Capello, 0-4 door Bo- ban Martinovic en 0-5 door Pascal Zoeteweij vooraleer Michel Loon tjes de eindstand op 1-5 kon bepa len. SS) BBSWIiMfirMirilIjWIIBWBSBWMi -> door Peter van Kouteren en Aector Dooms MIDDELBURG - Duiveland is er even als MZC'11 in geslaagd om de twee de ronde te halen in de districtsbe ker. De Oosterlandse zater dag-tweedeklasser liet er tegen Veere geen misverstand over be staan welk team daar in poule 19 het meeste recht op had: 5-0-zege. De andere twee tweedeklasser van Schouwen-Duiveland verspeelden een bekervervolg in hun slotwed strijd. DFS verloor van FC Bergen (0-1), Bruse Boys van Internos (1-2). POULE 13 Bevelanders-Rillandia 2-2: Rillan- dia kwam uit ogenschijnlijk gesla gen positie terug. Bevelanders leid de bij rust door treffers van John Riemens en Robin van der Moere met 2-0. Ook na rust was de thuis ploeg gevaarlijk. Vooral over links ontstonden mogelijkheden. De kansen werden echter niet benut. Arjan Koopmans en Raymond Schouten brachten in de slotfase de bezoekers langszij: 2-2. DFS-FC Bergen 0-1: De teams wa ren aan elkaar gewaagd. Beide ver dedigingen gaven weinig kansen weg. De gelukkigste ploeg won dan ook. In een onoverzichtelijke situatie gaf Tim Cornel in de twee de helft het beslissende tikje, waar door FC Bergen verder bekert. POULE 16 Nieuwland-Vosmeer (zat) 15-2: Een gehavend Vosmeer, dat geen wissels had, kon het voor rust nog enigszins bijbenen. Billal Azarkan zette zijn ploeg in de beginfase zelfs op een 0-1 voorsprong. Daar na nam Nieuwland het initiatief Bij de rust was de stand 4-2 in het voordeel van de thuisclub. In de tweede helft werd Vosmeer overlopen en ging het met de doel punten erg snel. Richard Jacobs was alleen al goed voor een zeven klapper. Bruse Boys-Internos (zon) 1-2: De Schouwse ploeg startte voortva rend, speelde goed en werd daar voor beloond met een fraaie tref fer van Mare Bijdevaate. Daarna verzuimden Ton Blomaard en Tho mas Groeneveld de score op te voe ren. Het waren de Brabanders die uit een tegenaanval via een treffer van Jamal Choutier langszij (1-1) kwamen. In de tweede helft was het duel meer in evenwicht. De Bruenaren gingen nog wel voor de winst, maar werden afgestraft door een snel uitgevoerde aanval van Internos. Utle Kodra werd match winnaar. POULE 19 Duiveland-Veere 5-0: Een royale winst voor Duiveland. Veere kwam er niet aan te pas, maar hield voor rust de schade beperkt tot één treffer. Wesley Goud nam het doelpunt voor zijn rekening. In de tweede helft werd het klasse- verschil uitgedrukt in nog eens vier treffers. Dennie le Comte scoorde een hattrick, waarvan het derde doelpunt uit een strafschop. Barry Steenpoorte bepaalde de eindstand op 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47