de Havendagen van Zierikzee zeeland 115 Veel uitvallers in 22ste editie van de Omloop Agressief stel in Renesse aangehouden Aanhouding na mishandeling jongen Demonstratie bolus bakken Zeilmeisje Laura komt aan in Australië Pepperspray spuiter aangehouden Nieuw receptenboekje promoot gebruik van brood bij warme hap Vrouw in Middelburg beroofd van haar tas maandag 29 augustus 2011 Twee jongens worden verdacht van het mishandelen van een 13-ja- rige jongen. De twee (16 en 17 jaar en afkomstig uit Schouwen-Duive- land) zouden de jongen zaterdag hebben geschopt en geslagen. Na verhoor zijn de twee weer naar huis gestuurd. RENESSE ZIERIKZEE Een 29-jarige man en een 23-jarige vrouw uit Duitsland zijn zater dagnacht aangehouden in Renesse. De vrouw was aan het dansen in een discotheek maar zij viel steeds op de grond. Omstanders wilden haar helpen, maar dat werd niet op prijs gesteld. Het koppel deelde klappen uit. Ze zijn ingesloten. BRUINISSE ZIERIKZEE ZIERIKZEE De politie heeft zaterdagavond een 16-jarige jongen uit de gemeente Schouwen-Duiveland aangehou den. Hij stond op de Nieuwe Haven in Zierikzee te spuiten met pepper spray. De jongen heeft afstand ge daan van het busje pepperspray. gegeven. Aan het einde van de dag, als de kramen al weer opgeruimd zijn, gaan de mosselvissers, brandweervrijwilligers en reddingsbrigade met elkaar de strijd aan op een glibberige paal tijdens het boegsprietlopen. foto Izaak Verkeste door Melita Lanting ZIERIKZEE - Niet regen, maar voor al de harde tegenwind viel de deel nemers aan de monstertocht Om loop van Goeree dit jaar zwaar. Za terdag werd de 22ste editie gelo pen van de wandeltocht van 110 ki lometer rond het eiland Goe- ree-Overflakkee. Een tocht die bin nen 24 uur moet worden vol bracht. De start was traditiege trouw vrijdagavond in Ooltgens- plaat. Daar gingen 376 mensen op pad voor de 110 kilometer. Daar van zouden 106 de eindstreep niet halen. „Op het strand hadden mensen het zwaar", zei een woord- door Melita Lanting voerder van de organisatie. Diep in de nacht, harde tegenwind en striemend zand in het gezicht was voor delen reden te stoppen. Aan de langste afstand deden 18 Zeeuw en mee. Het merendeel daarvan heeft de tocht uitgelopen. De tocht is - afgezien van wat re gen in de ochtend - verder onder goede omstandigheden verlopen en er hebben zich volgens dê orga nisatie geen problemen voorge daan. Naast de 110 kilometer wan delen kent de omloop van Goeree ook tochten van 55 of 30 kilome ter. In totaal deden aan de tochten 642 mensen mee, afkomstig uit heel Nederland. ZIERIKZEE - Nederlanders zouden best eens vaker brood kunnen eten. Vooral brood als volwaardig element bij de warme maaltijd is onbekend. Daarom heeft Zeelandia (grond- stofFenfabrikant voor bakkerij pro ducten) samen met de Schou- wen-Duivelandse kok Erik van Da len van Culi Vivre speciale recep ten ontwikkeld. „De achterliggen de gedachte is dat je meer kan met brood dan alleen kaas of pinda kaas erop smeren", zegt Richard de Boer van Zeelandia. „En brood wordt in vrijwel iedere woon plaats dagelijks vers gemaakt." Van Dalen heeft geprobeerd vrij eenvoudige, maar bijzondere recep ten te ontwikkelen, zoals een wen telteefje met aardbeien of een broodbol gevuld met bouillabais se. „Simpele dingen. Het is de be doeling dat het gemiddelde huis houden er wat mee kan", aldus Van Dalen. Alle recepten zijn verzameld in een boekje en daarin staan niet al leen recepten van volledige gerech ten. Ook is aandacht voor een bijna vergeten techniek zoals pa neermeel maken van oud brood, in plaats van weggooien of aan de eendjes voeren. „Lekkerder dan uit een pakje en het is een voorbeeld van iets wat een deel van de mem sen niet meer weet", zegt Van Da len. Het receptenboekje is alleen ver krijgbaar bij de warme bakker. Zeilmeisje Laura Dekker is in Au stralië aangekomen. Dat staat te le zen op haar website. De tocht naar Australië verliep niet zonder problemen. De laatste 48 uur voor ze voet aan wal kon zet ten heeft ze niet kunnen slapen omdat het een moeilijk gebied is om te zeilen. Ruig en verradelijk door de vele zandbanken. Haar grootzeil scheurde tijdens de tocht over de Golf van Dieman. Zelf is Laura Dekker er zonder kleerscheuren vanaf gekomen. MIDDELBURG Een zestigjarige vrouw is zaterdag rond 16.00 uur in de Dauwendael- sestraat in Middelburg beroofd, al dus de politie. De Middelburgse werd in die straat aangesproken door twee voor haar onbekende jongens. Plots trok een van hen haar handtas van haar schouder. Hij sprong vervolgens achterop de fiets van de andere jongen en ze fietsten er snel vandoor in de rich ting van de Kruitmolenlaan. De politie stelt een onderzoek in naar deze straatroof. Wie bolussen wil leren bakken, kan komende woensdag terecht in de Brusea in Bruinisse. Tussen 14.00 en 17.00 uur wordt een de monstratie bolusbakken gegeven. De baksels zijn - tegen een kleine vergoeding - ook te proeven. Ook tijdens Open Monumenten dag (op zaterdag 10 september) wordt er in de Brusea te Bruinisse een demonstratie bolussen bakken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43