Zeeland PZCI 3 Inzameling plastic gaat ondergronds Mario Leuken kampioen forelvissen MMi - Karakter SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 17 AFVAL Gemeente komt tegemoet aan bezwaren De kunst van het netjes ploegen almanak 11_ Maandag 29 augustus 2011 Mosselvisserij is nooit ver weg op Haven dagen Zierikzee Een magistrale tekst echt tot leven gewekt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil twintig onder grondse containers aanschaffen voor de inzameling van plastic ver pakkingsafval. Daarmee komt de gemeente tegemoet aan de bezwa ren van omwonenden tegen de eerder dit jaar geplaatste knaloran je containers. Op een aantal plaatsen is het de be doeling het volledige milieuparkje (ook papier- en glasinzameling) di rect ondergronds te plaatsen. Dat is bijvoorbeeld het geval op de hoek Ooststraat/Muyeweg in Nieu- werkerk en de Dr. Schutterstraat in Oosterland. Daarmee lopen burgemeester en wethouders vooruit op een inven tarisatie die eind van dit jaar ge maakt gaat worden van alle contai nerparkjes op Schouwen-Duive land. Wanneer mogelijk wordt ech ter meteen helemaal ondergronds gegaan om te voorkomen dat de gemeente twee keer op dezelfde plek moet graven. De onaangekon digde plaatsing medio februari van bovengrondse plastic afvalbakken op vijftien verschillende locaties veroorzaakte veel ophef Met na me de omvang en kleur van de containers bleken bij velen een doorn in het oog. De ondergrondse container komt aan die bezwaren tegemoet, om dat er straks alleen nog een 'neu trale' zuil zichtbaar zal zijn. Daar mee is deze oplossing bij uitstek geschikt voor plaatsing midden in een wijk met veel omwonenden, aldus B en W. Over de inzamellocaties, die deels zijn gewijzigd naar aanleiding van de reacties van dorpsraden en om wonenden, is een brief naar 194 omwonenden en dorpsraden ge stuurd met het verzoek te reageren op de voorstellen. Die actie lever de maar veertien reacties op. In de gevallen dat de gemeente niet aan verzoeken voldoet, heeft dat te maken met zaken als ver keersveiligheid of de wens de inza meling midden in een kern te con centreren. Vrees voor geluidsover last en ongedierte wijst de gemeen te van de hand. De ondergrondse containers zijn voorzien van ronddraaiende schaaldelen in plaats van de dicht slaande kleppen waarmee de con tainers nu zijn afgesloten. Daarmee wordt een groot deel van de geluidsoverlast weggenomen en krijgt ongedierte geen kans '.Vf»**»' ■m-ó OUWERKERK - De regen kwam met bakken uit de hemel tijdens de start van het Schou- wen-Duivelandse kampioenschap ploegen. Wat 's ochtends nog een goed begaanbaar stopperveld leek, veranderde rond de middag is een grote modderpoel. Voor. de moderne trekker geen probleem, maar de antieke exemplaren hadden het er aanzienlijk moeilij ker mee. Doorslippende wielen speelden de deelnemers parten. De 33 deelnemers moes ten 2000 vierkante meter ploegen. Geen recht lapje grond, maar scheef, om de moei- lijkheidsgraag te verhogen. Kampioen modern werd Jaap de Vlieger uit Nieuwerkerk. Johan nes Dorst uit Dreischor werd eerste in de cate gorie antiek en Bart van der Wekken uit Kerk- werve werd - als enige deelnemer in deze ca tegorie - kampioen met de trekpaarden. De winnaars gaan door naar het Zeeuws kam pioenschap. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl door Melita Lanting kerkwerve - Wederom ging een buitenstaander aan de haal met de titel Open Schouws Kampioen Fo relvissen. Nog nooit slaagde een in woner van Schouwen-Duiveland er in de titel te pakken. Mario Leuken uit Helmond ver sloeg zaterdag onder slechte weers omstandigheden de overige deel nemers door acht forellen op te vissen uit de visvijver op recreatie boerderij Van Langeraad in Kerk- werve. Zijn vissen wogen bij el kaar 3,2 kilogram. Door kampioen van Schouwen-Duiveland te wor den, plaatste Leuken zich recht streeks voor het Nederlands kam pioenschap. Tweede werd Piet Damsteeg uit Ot- toland. Hij viste zeven forellen op met een totaal gewicht van 1,9 ki lo. Leen Vogel uit Har- dinxveld-Giessendam werd derde met vier vissen (1,2 kilo). Het Open Schouws kampioen schap was de vierde wedstrijd in een serie van vijf die in april van dit jaar van start ging. De laatste vier wedstrijden tellen mee voor het eerste Zeeuwse kam pioenschap. De winnaar van dit kampioenschap wordt bekend op zaterdag 17 september, wanneer de slotwedstrijd wordt gevist in Kerk- werve. De beste vier forelvissers gaan door naar het Nederlands kampioenschap. Dolblij was het Middelburgse stel met hun logeetje. De cavia was van alle gemakken voorzien: hooi, zaag sel, verse wortelen en groenvoer, wat wil een dier nog meer. Na een uitgebreid afscheid vertrok ken de eigenaren met een gerust hart op vakantie, hun kleine makker zou niets tekort komen. Na een paar da gen begon de ellende: speeltjes wer den met een nijdig gebaar door de kooi gesmeten, de liefdevolle aan dacht werd beloond met nors geknar setand en gebrom. Een extra wortel, hooi, en voer, het hielp allemaal niets, de trekken van het doorgaans schattige beestje wer den steeds grimmiger. Vertwijfeld vroeg het stel zich af wat er aan de hand kon zijn, zelfs inter netpagina's werden er op nagesla gen. Een sms-je van oma bracht uit komst:" jullie hebben toch wel aan zijnwitlofje gedacht?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41