381 sport 35 Martijn de Kok loopt stoïcijns Raadtgever en Franse maken de koers hard HALVE MARATHON VAN WESTENSCHOUWEN Martijn de Kok heeft geen boodschap aan losse veters en een verkeerd gestuurde concurrent en is het snelst in de bossen van Westenschouwen. Vader voorop in ATB-koers Steenwijk Staal scherpt eigen juniorenrecord aan Eversdijk verrast met zege in ATB-marathon Harmes sterkste in Herselmanloop Carambowl verovert titel bandstoten Duinkerke moet genoegen nemen met zilveren plak maandag 29 augustus 2011 Anjolie Engels en Michel Schrier liepen zaterdag geen 21,1, maar 35 kilometer. De kopgroep trotseert de regen. Van links naar rechts Arjan Beije, Tjitte van den Buijs (de latere winnaar van de 12 kilometer), Huub van Noorden, Alwin Vermeulen en de latere winnaar Martijn de Kok. foto Johan van der Heijden STEENBEEK Middelburger Milan Vader heeft za terdag in Steenwijk een ATB-wed- strijd voor nieuwelingen gewon nen. De mountainbiker van X-tre- me kwam met 45 seconden voor sprong over de streep. Mede door dit resultaat eindige hij op de twee de plaats in de Dynasys topcompe- titie. Bij de jeugd waren er ook nog eer ste plaatsen voor de X-treme-leden Emma Verloop (cat. 2) en Mick van Dijke (cat. 4). ANTWERPEN Tommy Staal (AV'56) heeft za terdag op het Internationaal Ant werps Atletiekgala het Zeeuwse re cord op de vijf kilometer bij de ju nioren B aangescherpt. De zeven tienjarige atleet uit Burgh-Haam- stede liep op de atletiekbaan in Antwerpen naar een tijd van 15.29 minuten. Daarmee dook hij ruim onder het oude record van 15.56 minuten, dat ook op zijn naam stond. Zijn tijd was goed voor een achtste plek. Aan de race deden ook senio ren mee. HOUFFALIZE De achtste editie van Houffalize Mountainbike Marathon is gis teren gewonnen door Matthijs Eversdijk uit Wilhelminadorp. De achttienjarige coureur van het Bee- bikes ATB team, die nog een belof te is, zette in het begin het hele eli- teveld al op achterstand en hield zijn voorsprong honderd kilometer vast Bij de masters werd Robbert de Moor uit Axel derde. Zijn wed strijd in de Belgische Ardennen ging over zestig kilometer. KAPELLE Erwin Harmes heeft vrijdagavond de tweede editie van de Herselman loop op zijn naam geschreven. De atleet uit Nieuw- en Sint Joos- land raffelde het exact vijf kilome ter lange parkoers af in 15 minuten en 35 seconden. Ronnie Over- gaauw (Domburg) finishte als tweede, Huub van Noorden (Yerse- ke) werd derde. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar de pas vijftienjarige Lin- dy van Anrooy (Kapelle) in 21.02. Er kwamen bijna honderd atleten in actie. GOES Het teamkampioenschap bandsto ten van het district Delta Zuid- West is gewonnen door De Caram bowl 1 uit Goes. Die ploeg bleef het Lewedorpse LBV net voor. De Carambowl dankte zijn over winning aan het Belgisch punten systeem. Hoewel de LBV'ers onge slagen bleven en zij met één par- tijpunt verschil ook wonnen van de latere kampioen, kwamen zij niet verder dan een tweede plaats. Carambowl werd dankzij zeven partijpünten meer de nieuwe kam pioen. door Wim de Vos HANSWEERT - Harde wind en een fikse regenbui maakten de Ronde van Hansweert zaterdagmiddag tot een zware exercitie voor de renners. Vooral durfallen en stoempers als de routiniers Dennis Raadtgever en Frangois Franse le ken zich in hun element te voelen. Zij waren de uitblinkers in de wed strijd die uiteindelijk gewonnen werd door Raadtgever. De Kapel- lenaar boekte daarmee zijn derde overwinning van het seizoen. De renners hadden niet alleen te maken met zware weersomstandig heden, maar ook met de 'be klimming' van de Westerschelde- dijk. Dat was een kuitenbijter van formaat in elk rondje van 1250 meter. Toch viel op dat punt niet de beslissing in de wedstrijd. Met name Raadtgever en Franse maakten er een harde koers van. Maar het duurde lang voordat ze er definitief samen op uit konden gaan. „De anderen wilden zich blijkbaar niet zomaar gewonnen geven en wat we ook probeerden, de groep bleef maar terugkomen. Daardoor werd het een hard gevecht", zeiden de twee na af loop. De jonge Jarno Vader uit Middel burg was in het eerste wedstrijd- deel zowat telkens de spelbreker voor de twee routiniers en later, toen de hemelsluizen helemaal open stonden, spartelde Maikel Roks uit Sint-Willebrord lang te gen. Pas zo'n twaalf kilometer voor de finish was het peloton niet langer in staat om tegenstand te bieden. Raadtgever en Franse re den weg en sloegen een klein gaat je. Uiteindelijk viel de beslissing uit in het voordeel van Raadtge ver, die vrijdagavond in Zierikzee tijdens een regenbui nog onderuit gingy maar toch als zevende en als beste Zeeuw finishte. Nico Ringel- berg maakte het erepodium com pleet. De overige zeges in Hansweert wa ren voor Peter Hoogerheide uit Dirksland (amateurs B), Theo Muis uit Gorinchem (40+) en Ma rio Roegiest (Sas van Gent). Thijs de Lange (ZRTC Theo Mid delkamp) uit Kattendijke is giste ren als vierde geëindigd in de drie daagse juniorenwedstrijd De West-Brabantse Pijl. De wedstrijd bestond uit drie ritten in lijn en een tijdrit. HUIJBERGEN - Joannathan Duinker ke heeft zaterdag in Huijbergen zijn Nederlandse titel bij het tijdrij den voor ID-renners niet kunnen prolongeren. De Goesenaar moest Martijn Roest uit 's-Gravenhage, die zich anderhalve week geleden aanmeldde als ID-renner, voor la ten gaan. Duinkerke kwam een halve mi nuut tekort op de rit over 6200 me ter. Hij kreeg derhalve het zilver omgehangen. Edwin Maas (Terneuzen) werd vijfde, Marijn Stahl (Terneuzen) zevende en de Hulstenaren Marco van de Boomgaard en Peter ]ahn respectievelijk achtste en negende. Bij de vrouwen kwamen Irma Van Duyn uit Schoondijke (tweede) en Saskia Hopmans uit Hulst (derde) op het ere podium terecht. Vivian Geense uit Hilversum verlengde haar kampioenstitel wel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40