dan ging hij slaan' zeeland 13 enige manier om dit soort drama's te voorkomen Kantoren Belastingdienst dreigen uit Terneuzen en Goes te verdwijnen Meer teken dan ooit gevangen Mogelijk nieuwe Zeeuwse kazerne Mijnenjager ruimt vier explosieven Duitser zwaar mishandeld bij Cadzand-Bad maandag 29 augustus 2011 'Ik denk dat ze het heel moeilijk heeft gehad. Het verhaal gaat dat Bianca uiteindelijk toch bij hem weg wilde' Een buurvrouw uit de Banckertlaan in Breskens 'Ik vind het niet helemaal fair om de verantwoordelijkheid speciaal aan jeugdzorg, het Openbaar Ministerie of de politie toe te dichten.' Koos Schouwenaar, burgemeester van Middelburg en korpsbeheerder De recherche verricht onderzoek in de Banckertlaan. foto Tim Koster zetten. En dat kan maar in beperkt mate. Alleen bij hoge uitzondering wordt iemand wel eens gedwon gen opgenomen. We kunnen ie mand niet vastzetten omdat we het vemoeden hebben dat hij iets gaat doen. Er zijn landen waar dat gebeurt, maar daar spreken wij hier schande van. Zolang we vin den dat we mensen alleen onder strenge voorwaarden gevangen mogen houden, accepteren we met zijn allen het risico. Ik vind het niet helemaal fair om de ver antwoordelijkheid speciaal aan jeugdzorg, het Openbaar Ministe rie of de politie toe te dichten." Toenmalig minister Hirsch Ballin beloofde extra maatregelen na het familiedrama in Zierikzee in 2010, toen een man twee van zijn drie kinderen doodschoot, zijn vrouw verwondde en zelfmoord pleegde. Mensen met een gebieds- of con tactverbod zouden onder elektro nisch toezicht komen te staan, be loofde de minister nu bijna ander halfjaar geleden. Bovendien zou den burgemeesters en officieren van justitie meer bevoegdheden krijgen om iemand te laten opne men. Die maatregelen zijn tot nu toe nog niet van kracht, zegt Schouwenaar. Van de tweehonderdduizend slachtoffers van huiselijk geweld in Nederland kwamen er in 2010 44 om het leven. Huiselijk geweld komt ontzettend vaak voor, zegt Bruno Vanassche van het Veilig heidshuis in Vlissingen. Ook in Zeeland. En alleen daarom al is het onmogelijk om alle daders con tinu te volgen. Slachtoffers van ge weld maken soms speciale afspra ken met de politie: maar in alle ge vallen moeten mensen die be dreigd worden zelf waarschuwen. In Zeeland werd vorig jaar 51 keer een tijdelijk huisverbod opgelegd; daders mogen in dat geval tien da gen niet in de buurt van hun ei gen huis komen. Tegelijkertijd gaan de hulpverleners aan de slag. „Maar na tien dagen zijn de proble men vaak nog niet opgelost", zegt Vanassche. „Het is lastige materie, ongrijpbaar. Het gaat er ook om wat mensen zelf willen. Slachtof fers kiezen er vaak voor om toch verder te gaan met de dader. Als er kinderen in het spel zijn kunnen we vaak iets afdwingen, maar an ders niet. Het is erg complex." wacenincen - In Nederland zijn dit jaar al meer teken gevangen dan de totalen van de afgelopen ja ren. Het tekenseizoen is nog niet voorbij. Dat meldt de universiteit van Wageningen. Dit station vangt op twaalf vaste posten jaarlijks te ken voor onderzoek. Het aantal gevangen nimfen (nog jonge teken) is groot en het is juist de nimf die vaak voor besmetting met de borerelia-bacterie zorgt. Deze bacterie veroorzaakt de ziek te van Lyme. Waarom er zoveel te ken zijn gevangen is onduidelijk. Onderzoekers hadden juist ver wacht minder teken aan te treffen vanwege het droge voorjaar. middelburg - Het ministerie van Defensie spreekt met het Zeeuwse provinicebestuur over de komst van een nieuwe kazerne naar Zee land. Gedeputeerde Sjoefd Heijning (WD) bevestigde zaterdag een be richt hierover in het NRC. Het ministerie van Defensie sluit kazernes in Brabant en Den Haag om geld te besparen: duur vast goed wordt afgestoten. Er is in Vlis singen nog een marinekazerne, maar die wordt nauwelijks ge bruikt. Tot eind vorige eeuw had ook Middelburg een kazerne, aan de Zuidsingel, voor de opleiding van administratief personeel. vlissingen - De mijnenjager Hr. Ms. Zierikzee heeft afgelopen week op de Noordzee vier explo sieven tot ontploffing gebracht. Het ging om twee Engelse vlieg tuigbommen en twee Duitse con- tactmijnen. De mijnen zijn gevon den bij Vlissingen en Zeebrugge, de bommen bij IJmuiden. De ex plosieven zijn voor ontploffing naar een veilige plek gesleept. De Nederlandse marine maakt na het ongeluk met een viskotter in 2005 intensiever jacht op explosie ven uit de TWeede Wereldoorlog. www.pzc.nl Z2 Vanaf maandag is het Z2 videojour naal doordeweeks weer drie keer per dag te bekijken. Om 10.00, 16.00 en 22.00 uur. Op zaterdag en zondag zijn er journaals om 18.00 uur. Zie www.z2.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Nadia Berkelder goes - De belastingkantoren in Goes en Terneuzen gaan mogelijk dicht. De Belastingdienst moet de kantoren concentreren in twaalf steden in Nederland. Daar zijn geen Zeeuwse steden bij. Dat blijkt uit een interne notitie van de Belastingdienst die in het bezit is van deze krant. Daarin staat dat het ministerie van Bin nenlandse Zaken alle kantoren van alle rijksdiensten wil concen treren op twaalf plaatsen in het land. Steden in Drenthe en Zee land komen niet in dat rijtje voor. Het ministerie overlegt op ambte lijk niveau met gemeenten en pro vincies. Pas eind van dit jaar wor den definitief knopen doorgehakt. „Voor mij is dit nieuw", zegt de Goese wethouder Loes Meeuwis- Se. „Ik heb alleen begrepen dat alle regio's hun ideeën moeten indie nen." Ook op het gemeentehuis in Terneuzen zegt men van niets te weten. Bij de provincie spreekt men met het Rijk over het behoud van werkgelegenheid bij Rijkswater staat en de politie, laat een woord voerster weten. „Maar dat de Belas tingdienst zou vertrekken is hier niet bekend. Voor zover wij weten zal die niet verdwijnen." In de ope ratie om banen bij Rijkswaterstaat te behouden, moet Goes trouwens slikken: het personeel dat daar werkt, vertrekt in de toekomst ver moedelijk naar Middelburg. Vakbond AbvaKabo FNV bevestigt dat de discussie over concentratie van rijksdiensten loopt, maar noemt het 'voorbarig' om te spre ken over vertrek van de Belasting dienst uit Zeeland. „Er zijn uitzon deringen mogelijk. Zeker voor diensten met een publieksfunctie zoals de Belastingdienst of de douane." Bij de Belastingdienst ZuidWest, waar Goes en Terneu zen onder vallen, wil niemand commentaar geven. cadzand-Bad - Een 37-jarige Duit ser is gisterochtend tussen half vijf en vijf uur zwaar mishandeld op de Vlamingpolderweg in Cadzand- Bad. Een voorbijganger vond het slachtoffer met een bebloed hoofd langs de kant van de weg in een grasveldje. Vlakbij zijn verschillen de vakantieparken. De man is mo gelijk door meerdere personen on der handen genomen. Hij is met zwaar letsel naar een ziekenhuis in Knokke vervoerd. De politie had hem gistermiddag nog niet kun nen horen. Hoeveel mensen bij de mishandeling.betrokken waren en over de toedracht, was dan ook nog niets meer bekend. L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3