'Reynaert viel als reus Lange Strangetocht schot in 141 zeeland Veiligheid op weg naar basisscholen moet beter Webcam op stadhuis trekt (te) veel bezoek De Pit begint seizoen met Streetdogs-punk Twee Britten 's nachts opgepakt in centrum Met gids lopen door Verdronken Land Toertochten over drie afstanden vanaf Markt VESTINGDAGEN Hulst sluit zich met eigen Maximiliaan aan in groeiende almanak Karakter maandag 29 augustus 2011 HULST De onlangs op de stadhuistoren in Hulst bevestigde webcam is een succes. De interesse was zaterdag zelfs zo groot dat de website van ondernemersvereniging Hulst het niet aan kon. Rond het middaguur waren er 1480 bezoekers. Om drie uur 's middags was het probleem verholpen. Het gaat nog om een proef. Adres webcam is: www.ves- tingstadhulst.nl/webcam .html TERNEUZEN Poppodium De Pit in de Temeuzen- se binnenstad begint donderdag 1 september het nieuwe seizoen met een optreden van de Amerikaanse punkband Streetdogs. In het voor programma staan Ignored en One Step Beyond uit België en Zebra pad uit Hulst. De Pit is geopend vanaf 19.30 uur en de muziek be gint om 20.00 uur. Entree: voorver koop 10 euro; aan de kassa 12 euro. MEEST CELEZEN 1. Reus Maximiliaan gedoopt 2. Auberge de Moules wint wedstrijd 3. Vrouw lichtgewond TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Volg het PZC videomeuws via www.pzc.nl/video TERNEUZEN Twee Britten zijn gisterochtend om 4.40 uur aangehouden in de Nieuwstraat in de Temeuzense bin nenstad. Eén van de twee, een 32-ja- rige man, had een Terneuzenaar zonder aanleiding een klap in zijn gezicht gegeven. Toen de politie de Brit vervolgens wilde oppakken, probeerde zijn vriendin (31) dat te voorkomen. Zij is daarop ook gear resteerd. EMMADORP Stichting Het Zeeuwse Landschap houdt aanstaande woensdag vanaf 9.30 uur een excursie door het Ver dronken Land van Saeftinghe. Vol wassenen betalen zes euro; kinde ren de helft; donateurs gratis. Aan melden is verplicht, via 0114 633110 of j.neve@hetzeeuwselandschap.nl. Vertrekpunt is het Saeftinghe-be- zoekerscentrum in Emmadorp. De excursie duurt ongeveer drie uur. TERNEUZEN De Markt in Temeuzen is komen de zaterdag het startpunt voor drie toertochten door de Kanaalzone en omgeving. Toerclub ftc Terneuzen tekent voor de organisatie. De af standen zijn 35 kilometer (kapitein Robs-gezinsrit), 82 kilometer (kapi tein Rooibos-rit) en 140 kilometer (kapitein Van der Decken-rit). In schrijven kan in café 't Bierwinkel tje, voor de kortste rit van 9.30 tot 13.30 uur en de andere van 8.00 tot 12.00 uur. Kosten: NFTU-leden 3,50 euro, niet-leden vier euro en kinde ren tot en twaalf jaar gratis. TERNEUZEN - De verkeersveiligheid op routes naar basisscholen in Ter- neuzen moet verbeteren. De Ter- neuzense raadsleden Jack Begijn (CDA) en Bram Stoffels (TOP-Ge- meentebelangen) hebben het colle ge van B en W gevraagd in actie te komen, met name omdat volgens hen de verkeerssituatie rond basis school De Meerpaal aan de Sloe- laan erg slecht is. Dat geldt ook, stellen Stoffels en Begijn, voor ba sisscholen De Hille en De Geule in dezelfde wijk waarvan veel kin deren de drukke Sloelaan moeten oversteken. Begijn en Stoffels zijn in de pen ge klommen, omdat De Meerpaal al voor de zomervakantie een brief aan de gemeente heeft geschreven. De basisschool is bereid eigen geld en vrijwilligers in te zetten om knelpunten aan te pakken. Stoffels en Begijn juichen dit toe. De ge meente heeft echter nog altijd niet op de brief gereageerd. De raadsle den vinden dat dit op korte ter mijn moet gebeuren. De Meerpaal zet al verkeersbriga- diers in op de Sloelaan. Bij gebrek aan vrijwilligers blijft dit beperkt tot de ochtend. Automobilisten die over de Sloelaan rijden, lijken ook weinig respect te hebben voor de brigadiers. Stoptekens worden genegeerd waardoor gevaarlijke si tuaties ontstaan, schrijven Begijn en Stoffels. Dolblij was het Middelburgse stel met hun logeetje. De cavia was van alle gemakken voorzien: hooi, zaag sel, verse wortelen en groenvoer. Na een uitgebreid afscheid vertrokken de eigenaren met een gerust hart op va kantie. Na een paar dagen begon de ellende: speeltjes werden met een nij dig gebaar door de kooi gesmeten, de liefdevolle aandacht werd beloond Tip? redactie@pzc.nl met nors geknarsetand en gebrom. Een extra wortel, hooi, en voer, het hielp niets, de trekken van het door gaans schattige beestje werden steeds grimmiger. Vertwijfeld vroeg het stel zich af wat er aan de hand kon zijn, zelfs internetpagina's werden erop nageslagen. Een sms-je van oma bracht uitkomst:" jullie hebben toch wel aan zijn witlofjegedacht?" door Wilma Valk Lopers van de Lange Strangetocht bij vuurtoren Nieuwe Sluis, foto Peter Nicolai BRESKENS/CADZAND-BAD - Dat het strand tussen Breskens en het Zwin bij Cadzand-Bad zo mooi en apart is en dat er zoveel, maar liefst veertien, strandpaviljoens zijn, was voor de ruim vijfhon derd deelnemers aan de eerste Lan ge Strangetocht zaterdag een grote verrassing. De wandeling voor heel het gezin bleek een schot in de roos. Heel de dag waren alleen maar blije en vro lijke gezichten te zien. De, route liep langs het strand of over de dijk. Volwassenen, kinderen en honden - de laatste aan de lijn of in een rugzak - vermaakten zich best. Bij elk strandpaviljoen was een bij zondere activiteit. Zo was er ont bijt aan het begin bij 't Halve Mae- ntje en een barbecue aan het ein de bij de Zeemeeuw aan het Zwin. Er waren workshops yoga voor de Begin van de doopplechtigheid van de Hulster reus Maximiliaan zaterdagmiddag op de Grote Markt voor het stad huis van Hulst, met burgemeester Jan-Frans Mulder in het blauw als ceremoniemeester. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34