sport 135 'Bolt verveel je je nooit Realist Som mist finale ■Ml Remy Vasseur derde op NK triatlon na razendsnelle marathon maandag 29 augustus 2011 r Bram Som ontbreekt morgenavond in de finale van de 800 meter op het WK atletiek in Dea- gu. De atleet uit Gaanderen eindigde als zesde in zijn halve finale in een tijd van 1.46,69 minuten. „Ik moet realistisch zijn. Ik kom nog tekort voor de finale." Som was naar Daegu gekomen na clementie van de Atletiekunie. Technisch directeur Peter Verlooy selec teerde de Europees kampioen van 2006, hoewel hij op 0,04 seconde de kwalificatie had gemist. Som heeft, na vele jaren van blessureleed, al zijn kaarten op de Olympische Spelen van Londen gezet. Om die ambitie mogelijk te maken vond Verlooy dat de hou der van het Nederlandse record op de 800 meter wed strijdhardheid moest opdoen. En dat kan volgens hem het best op een groot titeltoernooi. Som greep de kans met beide handen aan. Hij kwalifi ceerde zich zaterdag via een moeilijke serie voor de halve finale. „Maar nu bleek dat ik voor de finale op dit moment nog een maatje te klein ben", zei hij be rustend. „Natuurlijk dacht ik dat het klote was dat ik geen finale loop. Maar ik moet realistisch zijn. Ik heb hier wel weer veel geleerd. En die lessen gaan mee in mijn bagage voor volgend jaar in Londen." almere-haven - Vooraf droomde Remy Vasseur al een beetje van de Nederlandse titel op de hele triat lon, maar uiteindelijk was de Vlis- singer dolblij met het brons. Voor de 3,9 kilometer zwemmen, 180 ki lometer fietsen en 42 kilometer hardlopen had hij zaterdag 8.40.21 uur nodig en hij finishte slechts vijf minuten na zijn streeftijd. Zaterdagmorgen half acht stonden er 277 dappere triatleten op het strandje van Almere-Haven om na het startschot van burgemeester Annemarie Jorritsma te beginnen aan het zwemmen in het door de harde wind bijzonder onrustige Gooimeer. Vasseur was meteen goed weg en kon zich handhaven in de kopgroep van vier man. Na een stukje lopen over het strand (na ongeveer 1100 meter) raakte de Walchenaar de aansluiting een beetje kwijt. Uiteindelijk kwam hij als achtste uit het water. Erik Simon Strijk en Dirk Wijnal- da voerden de meute aan tijdens het fietsonderdeel, terwijl Vasseur opschoof naar de zevende stek. „Die mannen gingen zo verschrik kelijk hard, daar was niet bij te ko men", zei hij. De afsluitende hardlopen was een kolfje naar de hand van Vasseur. De winnaar van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen rolde bijna ie dereen op en noteerde de snelste marathontijd van 2.55.03, wat hem de derde plaats opleverde. „Dit viel me alles mee", liet Vasseur weten, die voor zijn finish met de Zeeuw se vlag in de hand een ereronde maakte in het triatlonstadion. „De Nederlandse titel kom misschien nog wel een keer, want ik ga zeker nog vijfjaar door." Of hij begin oktober aan de Kust- marathon meedoet, is nog even de vraag. „Mijn coach, Frank Hei doorn, vindt dat niet verstandig", vertelde hij. Dit omdat er in 2012 drie hele triatlons op programma staan voor hem: Lanzarote, Frank furt en Almere. Sjaak Sinke uit Koudekerke kreeg het goud bij de masters H65 min of meer in de schoot geworpen. Hij noteerde een eindtijd van 14.43.43 uur, terwijl de meeste concurren ten niet aan de start verschenen en eentje er na één ronde lopen de brui aan gaf De Walchenaar had voor het beha len van een Nederlandse titel de ca tegorie H70 in 2012 in gedachten: „Hoe ouder je wordt, hoe meer kans op de titel", had hij al eens la ten weten. Nu kreeg hij de titel doordat alleen hij in die categorie aan de finish kwam. Sinke finishte in Almere voor de vijftiende keer, in twintig starts. Dit feit levert hem een extra onder scheiding op, die volgend jaar opge haald moet worden. Dan debuteert hij in de klasse H70. an de 100 meter. De Jamaicaan wordt na zijn valse start gediskwalificeerd en tot zijn ergernis direct weggeleid door een foto's ap In zijn halve finale moest Som zien af te rekenen met twee tegenstanders die hij liever niet was tegengeko men, de Amerikaan Nick Symmonds en de Rus Joeri Borzakovski, niet toevallig de twee mannen die zich uit zijn halve finale plaatsten voor de finale van mor gen. Ze deden iets waar Som, die tientallen scenario's had doorgenomen met zijn coach en vertrouwelin gen, niet op had gerekend. „Je weet dat die twee van uit het achterveld racen en ineens een demarrage plaatsen." Maar dat deden ze gisteren niet. Symmonds ging van kop af aan de leiding, Borzakovski versnelde al na driehonderd meter. Daarnaast werd Som naar de bui tenkant gedwongen. „Dat kost je zeven meter of acht tiende seconde." Som liep op vijfde positie toen de mannen voor hem nog extra gas gaven. „Daar kon ik niet op antwoor den, daar ben ik nu nog niet goed genoeg voor. Maar met wat er is gebeurd heb ik weer een wijze les ge leerd: verwacht het onverwachte." De komende maanden gaat Som alles richten op Lon-. den. Hij hoopt na dit WK nog enkele topwedstrijden te kunnen lopen, in Rieti en in Brussel. Daar wil hij al de olympische limiet van 1.45,25 minuten lopen. „Schumacher heeft zijn tijd gehad. Hij heeft een geweldige carrière achter de rug, maar nu is het klaar. Hij moet gewoon plaatsma ken voor een jonger iemand. Het wordt hoog tijd dat mensen hem daarop gaan wijzen." Oud-teambaas Eddie Jordan over Michael Schumacher. In de Telegraaf. „Of je nu de vlag draagt of niet, iedere olympische deelnemer zou verplicht bij de openingsceremonie moeten zijn. De kick die je krijgt, is onvoorstelbaar." Voormalig hockey-international Jeroen Delmee in De Tele graaf. „Er zijn grote titeltoernooien geweest waarbij ik dacht: ik zou het helemaal niet erg vinden als ik nu een blessure had en naar huis zou kunnen. Vluchtgedrag dus. Dat heeft me geremd." Judoka Elisabeth Willeboordse in NUsport. „Topsport is me nog net niet afgeraden, maar het is me ook niet geadviseerd. Ik wil nog goud halen op de Spelen, maar zal me daarvoor wel moeten aanpassen. Als ik opsta, moet ik eerst mijn linkerbeen gebruiken om mijn rechterknie te ontlasten. Ik weet dat ik het met één goede en één slechte knie zal moeten doen. Want stoppen staat op dit moment even niet in mijn woordenboek. Nog niet." Judoka Carola Uilenhoed in Trouw. „Van Blaise Nkufo staat er nu een standbeeld voor De Grolsch Ves te, maar in zijn eerste twee seizoenen werd ook hij zwaar bekriti seerd. Ik ben een waardig opvolger." Mare Janko, spits bij FC Twente, in Voetbal International. „We hebben nu drie Georgiërs, maar dat is nog maar het begin. Zou toch mooi zijn, over een paar jaar een elftal met alleen maar landgenoten bij Vitesse. En dan kampioen worden." Giorgi Chanturia, Georgische dribbelkoning van Vitesse, in Voetbal International. „Een centrumspits kan geen aanvoerder zijn. Wenger heeft wel een andere aanvoerder in zijn elftal: Thomas Vermaelen. Hem de band geven is het eerste wat hij moet doen." Analist Alan Hansen vindt dat Robin van Persie geen aan voerder kan zijn van Arsenal. In het Algemeen Dagblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29