aan een fanfare zeeland 115 Mosselsector bezorgd over geringe zaadval Erwin de Leeuw wint 'stringsteken' Kortgene Paraplu's op tijdens drachtdag Mosselvisserij is nooit ver weg op Havendagen Trekkertrek trekt tweeduizend kijkers Vrouw in Middelburg beroofd van haar tas Nazomerfair biedt stands en muziek Schouws forelviskampioenschap maandag 29 augustus 2011 f Wie 16 december 2009 in Wemeldinge nog niet in kerstsferen was, werd dat zeker. Muziekvereniging Oefening Kweekt Kunst spreidde zich gisteravond over de straten van Wemeldinge en bracht er stemmige kerstliederen ten gehore. OKK maakte ook van de gelegenheid gebruik om te collecteren voor de vereniging. MnrnamM Ook dames wisten de string uit de rok te steken. foto Willem Mieras door Melita Lanting ZIERIKZEE - De bijeenkomst van de Zierikzeese visserijvereniging Helpt Elkander leek zaterdag min der feestelijk dan de Havendagen die zich buiten afspeelden. Voor het tweede achtereenvolgen de jaar blijft mosselzaadval op de bodem uit, treurde voorzitter ]an Schot. „En alle mzi's ten spijt, de bodemvisserij is de kurk waar de sector op drijft. Nu die motor ha pert, hapert ook de overgang van de bodemzaadvisserij naar invang van mosselzaad via mzi's." Schot pleit dan ook voor een langere overgangsperiode. Naast het uitblijven van broedval op de bodem hebben de mossel- zaadinvanginstallaties te maken met een enorme vraatzucht van zeesterren. Het gevolg is dat op sommige plaatsen veel minder mosselzaad wordt geoogst dan ver wacht. Deze mini-mosseltjes zijn dezelfde als die over een jaar of twee jaar op de borden van de con sument moeten liggen. Maar er zijn ook positieve berich ten, constateert Schot. „Sinds vori ge week hebben alle Nederlandse mosselen (hangcultuur en bodem cultuur) een MSC-certificaat. „Een certificaat dat nodig is voor ver koop in de supermarkten." B mmmmmmiims&mmmmmMmmmmtmmsmi 'S-HEER ABTSKERKE Zo'n tweeduizend bezoekers heb ben zaterdagmiddag net buiten 's-Heer Abtskerke de elfde editie van Trekkertrek bijgewoond. Overi gens waren er niet alleen veel toe schouwers, ook het deelnemers veld was met 175 inschrijvingen omvangrijk. Ondanks de regen kon toch een volledige wedstrijd wor den gereden. Uitslagen en foto's zijn vanaf dinsdag te vinden op: Q www.poeltrappers.nl MIDDELBURG Een zestigjarige vrouw is zaterdag rond 16.00 uur in de Dauwendael- sestraat in Middelburg beroofd, al dus de politie. De Middelburgse werd in die straat aangesproken door twee voor haar onbekende jongens. Plots trok een van hen haar handtas van haar schouder. Hij sprong vervolgens achterop de fiets van de andere jongen en ze fietsten er snel vandoor in de rich ting van de Kruitmolenlaan. De po litie stelt een onderzoek in naar de ze straatroof.' RILLAND Op het terrein van motorhuis De Knalpot in Rilland is zaterdag 3 sep tember van 10.00 tot 18.00 uur weer de Nazomerfair Rilland. Naast 55 stands met onder meer streekproducten zijn er een clown, valkenier, suikerspinkar, ponywa gen en luchtkasteel. Het motorhuis houdt open dag en huurt een DJ in. EgggBSBaanHmr ÜUWVI wwhYEHMi CADZAND - Het regende zaterdag af en toe behoorlijk in het Land van Cadzand. De 160 deelnemers aan de vierde Zeeuwse streekdrachten- dag in Cadzand en omgeving had den de weersverwachting goed ge volgd. Ze waren voorbereid, met de para plu in de aanslag. Dat was ook wel nodig, want er stond na de ope ning in de kerk van Cadzand een rondrit door de polders op het pro gramma. Alle Zeeuwse drachten waren vertegenwoordigd. De Cad- zandse viel extra op tussen alle an dere, door de soberheid. Oorijzers en -krullen, die de andere drach ten opfleuren, zijn er in de loop der tijd uit verdwenen. Opmerkelijke verschijning zater dag was de zesjarige Nina Krist uit Vlissingen. Vergezeld door opa en oma showde ze in de kerk van Cadzand vol overtuiging haar Wal- cherse dracht uit 1850. Trots vertel de ze dat ze in klederdracht met koningin Beatrix op de foto is ge gaan. „Ik heb vier rokken over el kaar aan en ik vind ze allemaal heel mooi. Wel lekker warm." Oma Jannie Riemens kon op dat moment niet achterblijven en liet haar schitterende faalje (een recht hoekig gevouwen lap) zien. Op de slip staat het jaartal 1849 gebor duurd. „Als dat niet mooi is." door Frank Balkenende KORTGENE - Erwin de Leeuw uit Kortgene heeft zaterdagavond het eerste Kortgeense kampioenschap 'stringsteken' gewonnen. Dat is een variant op het traditionele ringsteken. Bij stringsteken zitten de stekers niet op een paard, maar rijden ze op skelters. Doel is de ring te ste ken die onderuit een rokje knip oogt. Wie de string steekt, pikt au tomatisch een damesstring mee. De Leeuw bleek op de voor deze KERKWERVE - Wederom ging een buitenstaander aan de haal met de titel Open Schouws Kampioen Fo relvissen. Nog nooit slaagde een in woner van Schouwen-Duiveland er in de titel te pakken. Mario Leuken uit Helmond ver sloeg zaterdag onder slechte weers omstandigheden de overige deel nemers door acht forellen op te vissen uit de visvijver op recreatie boerderij Valt Langeraad in Kerk- werve. Leuken plaatste zich zo door Melita Lanting Het was gezellig druk, ge noeglijk en gemoedelijk. Samen op de stoep zitten om een bak mossels te eten of je zelf laten overtuigen dat je geen voorstelling van de historische spe len kan missen. De slotdag op za terdag bood een afwisselend pro gramma. De havendagen Zierikzee zijn volgens voorzitter Jan Schot van de visserijvereniging Helpt El kander dan ook 'de gezelligste da gen van Schouwen-Duiveland'. De onmiskenbare geur van zee en mossels in de pan kwam je al van verre tegemoet op de Nieuwe Ha ven. Een geur die werd vermengd met de mierzoete lucht van versge bakken stroopwafels en ver schraald bier bij de bierstand. De Nieuwe Haven was als van ouds het centrale punt voor de Ha- gelegenheid afgesloten Kaaioprit de niet te kloppen man. Als win naar mocht hij de 'gouden string' mee naar huis nemen. Hij besloot de bokaal een plaatsje te geven in café-restaurant Graaf van Buren. Een groep van tien dorpsbewo ners, die eerder al een actie voor Serious Request en een wedstrijd eiergooien organiseerde, zette het evenement op touw. Er deden vijf tig mensen mee aan het stringste ken. video op www.pzc.nl/bevelanden HBSMKHMNBMHBMMMMMMNMMBIHMI rechtstreeks voor het Nederlands kampioenschap. Het Open Schouws kampioen schap was de vierde wedstrijd in een serie van vijf De laatste vier wedstrijden tellen mee voor het eerste Zeeuwse kampioenschap. De winnaar van dit kampioen schap wordt bekend op zaterdag 17 september, wanneer de slotwed strijd wordt gevist in Kerkwerve. De beste vier forelvissers gaan door naar het NK. vendagen. Met in het water de ver sierde mosselkotters en op de wal versierde huizen. Een traditie die het feest een extra tintje geven. Want waar zie je raam na raam volhangen met attri buten die te maken hebben met de visserij of de stoeltjes op de stoep waar bewoners met vrien den en familie een biertje drin ken? Toeristen kwamen er op af en fla neerden langs de huizen om dan zomaar een toevallige ontmoeting met de mosselprinses te krijgen. Dit jaar viel de eer te beurt aan An- nemarie Noorthoek. „We hebben haar van ver gehaald", zei voorzit ter Wim Schot van de Havenda gen. Annemarie Noorthoek woont in het Zeeuws-Vlaamse Hoek. „Maar haar relatie met Zierikzee is haar stiefvader, Sjaak Praet van de ZZ5."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27