Zeeland PZC 13 AZC Goes draait zonder problemen BEVELANDEN-THOLEN 15 17 ASIELZOEKERSCENTRUM Bewoners en buren zijn volgens burgemeester tevreden Muzikade Goes trekt veel volk m Zeilmeisje Laura in Australië Vrouw in Middelburg beroofd van haar tas Fietster botst op plots geopend autoportier almanak Karakter Maandag 29 augustus 2011 Kampioenschap 'stringsteken' in Kortgene Een magistrale tekst echt tot leven gewekt Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het AZC Goes functioneert sinds de officieuze opening begin dit jaar zonder noemenswaardige incidenten. Volgens burgemeester René Ver hulst draait het asielzoekerscen trum soepel. Er zijn nauwelijks tot geen klachten, niet van bewoners en ook niet van de buren, al zijn dat er niet zoveel, want het AZC bevindt zich op de grens van de bedrijventerreinen Poel I en IV, pal naast de Stoomtrein Goes-Bor- sele. Verhulst zit zelf bij alle over legvergaderingen met omwonen den en politie. „Uit die bijeenkom sten blijkt dat het asielzoekerscen trum vrij goed marcheert." Ook het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat de opvang van asielaanvragers in Nederland in eerste instantie regelt, hoort geen klachten uit Goes. De medische zorg is volgens Goes en COA goed geregeld, ook al zijn er geen contracten afgesloten met Goese huisartsen. Aanleiding om daar nog eens goed te kijken was een vroeggeboorte in het AZC, waarbij de traumaheli werd inge zet. Verhulst: „Maar die heli zou ook voor andere inwoners kunnen zijn ingezet bij vroeggeboortes. De medische zorg in het AZC is op or de. Er komt één per week een huis arts van elders langs. Daarnaast is er dagelijks een verpleegkundige aanwezig en is 24 uur per dag een telefoonlijn beschikbaar voor medi sche vragen." Minister Gerd Leer van Immigra tie en Asiel zei bij de opening van het AZC Goes in april dat wat hem betreft het centrum langer dan de afgesproken vijf jaar open kan blijven. Misschien wel vijf of tien jaar langer. Over dat luchtbal lonnetje van Leers is sindsdien geen overleg meer geweest tussen de minister en de gemeente. Goes houdt voorlopig vast aan het con tract, dat loopt tot 2016. Momenteel verblijven 275 mensen in AZC Goes. Er is plek voor 300 vluchtelingen. Het gros komt uit Somalië, Irak, Afghanistan, Iran en Armenië. Uitgeweken Libiërs, Sy- riërs en Tunesiërs kiezen zelden voor Nederland. Overigens loopt het aantal asielaanvragen terug: tot 1 juli 2011 zijn dat er 6900 tegen over 16.136 in 2010. GOES - Muzikade, het tweedaagse muzikale evenement in en rond de Goese stadshaven, heeft ruim drieduizend bezoekers getrokken. Het vrijdagprogramma stond in het teken van licht klassieke muziek. Op het podium ver schenen onder anderen Marjon van Iwaarden, Mare Canto, Meet5Reed en De Musicalvrien den. Zaterdag was het mede door het opklarende weer drukker. Zo'n tweeduizend mensen ston den op de kaden om te genieten van een hap je en een drankje en. natuurlijk muziek van coverband Kaas en de regionale helden Albert- ina en Peter Heyt. Albertina stapte zelfs in een boot voor een 'drijvend' concert. jsssst^gs^o!ssgmzm!r!sasssa3^3S!^aeisiswas^!fs^gi^s&s^smsmssBBsm»aimsismBSXB^ami SYDNEY Zeilmeisje Laura Dekker is in Au stralië aangekomen. Dat staat te le zen op haar website. De tocht naar Australië verliep niet zonder pro blemen. De laatste 48 uur voor ze voet aan wal kon zetten heeft ze niet kunnen slapen omdat het een moeilijk gebied is om te zeilen. Ruig en verradelijk door de vele zandbanken. Haar grootzeil scheur de tijdens de tocht over de Golf van Dieman. Zelf kwam Laura Dek ker er zonder kleerscheuren vanaf. MIDDELBURG Een zestigjarige vrouw is zaterdag rond 16.00 uur in de Dauwendael- sestraat in Middelburg beroofd, al dus de politie. De Middelburgse werd in die straat aangesproken door twee voor haar onbekende jongens. Plots trok een van hen haar handtas van haar schouder. Hij sprong vervolgens achterop de fiets van de ander en ze fietsten er snel vandoor in de richting van de Kruitmolenlaan. De politie stelt een onderzoek in naar deze roof. GOES Een 66-jarige vrouw uit Goes is za terdagmiddag gewondgeraakt op de Anjelierstraat in haar woon plaats. Een 63-jarige automobilist uit de Belgische plaats Boom open de zijn portier, maar zag de vrouw die aan kwam fietsen over het hoofd. Bij de botsing met het por tier kwam de vrouw ten val. Ze is met niet nader bekendgemaakt let sel overgebracht naar het Ooster- scheldeziekenhuis, waar ze een nacht ter observatie moest blijven. Het evenement was op touw gezet door de Stichting Goese Kaden en de Stichting Goes Promotie. Tom de Koning van Goes Promotie was uitermate tevreden over de opkomst en de sfeer. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Dolblij was het Middelburgse stel met hm logeetje. De cavia was van alle gemakken voorzien: hooi, zaag sel, verse wortelen en groenvoer, wat wil een dier nog meer. Na een uitgebreid afscheid vertrok ken de eigenaren met een gerust hart op vakantie, hun kleine makker zou niets tekort komen. Na een paar da gen begon de ellende: speeltjes wer den met een nijdig gebaar door de kooi gesmeten, de liefdevolle aan dacht werd beloond met nors geknar setand en gebrom. Een extra wortel, hooi, en voer, het hielp allemaal niets, de trekken van het doorgaans schattige beestje wer den steeds grimmiger. Vertwijfeld vroeg het stel zich af wal er aan de hand kon zijn, zelfs inter netpagina's werden er op nagesla gen. Een sms-je van oma bracht uit komst:" jullie hebben toch wel aan zijn witlofjegedacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25