141 zeeland Bewoners vieren vijftig jarig Koen Minderhoud wint alle prijzen Koninklijk lintje voor Margriet Landman Streekdrachten bijeen in Land van Cadzand ringrijden maandag 29 augustus 2011 foto MarceSla Davidse door Harmen van der Werf cadzand - Het regende zaterdag af en toe behoorlijk in het Land van Cadzand. De honderdzestig deel nemers aan de vierde Zeeuwse streekdrachtendag in Cadzand en omgeving hadden de weersver wachting goed gevolgd. Ze waren voorbereid, met de para plu in de aanslag. Dat was ook wel nodig, want er stond na de ope ning in de kerk van Cadzand een rondrit door de polders op het pro gramma. Alle Zeeuwse drachten waren ver tegenwoordigd. De Cadzandse viel extra op tussen alle andere, door de soberheid. Oorijzers en -krul len, die de andere drachten opfleu ren, zijn er in de loop der tijd uit verdwenen. Opmerkelijke verschijning zater dag was de zesjarige Nina Krist uit Vlissingen. Vergezeld door opa en oma showde ze in de kerk van Cadzand vol overtuiging haar Wal- cherse dracht uit 1850. Trots vertel de het meisje dat ze in kleder dracht met koningin Beatrix op de foto is gegaan. „Ik heb vier rokken over elkaar aan en ik vind ze alle maal heel mooi; Wel lekker warm." Oma Jannie Riemens kon op dat moment niet achterblijven en liet haar schitterende faalje (een recht hoekig gevouwen lap) zien. Op de slip staat het jaartal 1849 gebor duurd. „Als dat niet mooi is." middelburg - Tot verrassing van Margriet Landman verscheen zater dag, tijdens een familiebijeen komst in de Mug in Middelburg, plotseling burgemeester Koos Schouwenaar. De verbazing was nog groter toen hij liet weten dat het hare majesteit had behaagd haar te benoemen tot Lid in de Or de van Oranje-Nassau. De Middel burgse (64) is al jaren vrijwilligster bij eerst de Middelburgse Mixed Hockeyclub en nu, na de fusie, HC Walcheren. Ze wordt met recht de moeder van de hockeyclub ge noemd omdat ze daar allerlei werk zaamheden doet. Niet voor niets is ze al tijden erelid van de vereni ging. Naast haar werk voor de hockeyclub is ze ook al heel lang actief als collectant en zet ze zich in voor de Vrienden van Middel burg. De Maeuku Singers openen het Moluks feest met een optocht door de wijk. OOST-SOUBURG 'Saamhorigheid, het is een eenheid' Salmon Waisapy (93) en Eo Lopulissa (86) genoten zater dag van het feest in de Mo lukse wijk in Oost-Souburg. Vele honderden mensen kwamen naar het feest ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van deze wijk. Salmon is de eerste en de oudste wijkbewoner en hoopt er nog lang te wonen. „Het is hier gezellig." Eo onderschreef die woorden. „We staan klaar voor elkaar." Zijn zoon Mes (61) woont elders in Souburg maar weet wat de kracht is van de wijk: „Saamhorigheid. Het is een eenheid." Bob Latuheru verliet de wijk toen hij trouwde maar kan zich nog goed herinneren hoe het was om vanuit het kamp in die wijk te recht te komen. „In het kamp had den we met pns gezin met vijf kin deren in totaal twee slaapkamers. Hier moest ik mijn slaapkamer al leen maar delen met mijn jongere broer." Terugblikkend noemt hij het op vallend dat het Rijk voor de Mo lukse gemeenschap aparte wijken bouwde. Daarna is dat nooit meer gebeurd. Niet voor Surinamers die in de jaren zeventig massaal naar Nederland kwamen. Niet voor An- dllianen, Marokkanen of Turken. Toch vindt hij dat die Molukse wij ken bewijzen dat een gemeen schap zich niet afsluit van de rest van de samenleving. „Juist niet." ker. Leo Wabeke werd derde met 25 ringen. De eerste beker werd ge wonnen door Jan Besuijen en de tweede beker mocht Majanda Ha melink mee naar huis nemen. Ook in de pollepelkamp bleek Jan Besuijen de sterkste. In Veere reed de afdeling Gapinge haar wedstrijd. 33 Rijders reden 27 beurten. Aan het einde van de dag waren er vijf rijders met de volle honderd procent. Krijn Coppoolse wist in de aansluitende kamp het dagkampioenschap naar zich toe te trekken. Dennis Willeboordse werd tweede en Jennie Paauwe leg de beslag op de derde plaats. Maar ten Spiljard en Abco Jobse vielen net buiten het ereschavot. De eer ste beker was wel voor Spiljard. westkapelle - Op maar liefst zes verschillende plaatsen reden de ringrijders afgelopen zaterdag hun wedstrijden. In Westkapelle was het Koen Min derhoud die alle prijzen naar zich toe trok. Met 29 van de 30 ringen werd hij dagkampioen, voor Kees van Sighem en Yorick Faasse. Hier mee veroverde hij het dagkam pioenschap. Verder legde hij be slag op de vijfde beker, de eerste jeugdbeker, de biocup en als slag room op de taart veroverde hij in een schitterende kamp de polle pel. Hiervoor moest hij de ïomm-ring steken. De 2e beker ging naar de nummer 3 in het klas sement: de zeer jeugdige Yorick Faasse. wonnen door Marco van de Voor de. In Biggekerke lag het niveau weer, als vanouds, hoog. Roald Leendert- se, Leon Leendertse en Robby Koets staken alledrie de dertig rin gen. Roald ging er vandoor met het dagkampioenschap. In de pol lepelkamp liet hij de eer over aan zijn broer Leon, die deze felbegeer de prijs mee naar huis mocht ne men. De afdeling Zuid-Beveland reed een wedstrijd in Kapelle. Na dertig beurten hadden Peter de Vos en Theo Wagenaar 26 ringen gesto ken. In de kamp die volgde, bleek De Vos de sterkste, waardoor hij zich dagkampioen mocht noe men. Tevens won hij de derde be ïn Dishoek reed de afdeling Kouder kerke een wedstrijd. Na 23 beurten was het Simon de Pagter die er met de winst vandoor ging. Met 21 ringen werd hij dagkampioen, te vens won hij de eerste prijs in de grote finale. David van de Voorde werd tweede met achttien gesto ken ringen. De pollepel werd ge Wijkbewoonster op weg naar het feestgebeuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14