Zeeland Leonardo: Verschil in bureaus Dromen van varen over de wijde zee WALCHEREN 14 en 15 ONDERWIJS Dit jaar 45 leerlingen in drie klassen 13 17 Vrouw in Middelburg beroofd van haar tas Fietster botst op plots geopend autoportier Zeilmeisje Laura in Australië almanak Karakter Maandag 29 augustus 2011 Bewoners vieren vijftig jaar Molukse wijk szsssmssssssnammmi door Emile Calon OOST-SOUBURG - Het Leonardo-on- derwijs in Oost-Souburg merkt dat er onderzoeksbureaus zijn die niet voldoen als het gaat om het vaststellen dat een kind hoog be gaafd is. Om die reden overweegt de school te gaan werken met een lijst van bureaus, aldus directeur John Eckhardt. Volgens hem komt het zelfs voor dat hoog begaafde kinderen wor den gediagnosticeerd als autisten en vervolgens verkeerd begeleid worden. „Er is een heel groot ver schil in kwaliteit tussen de ver schillende bureaus, ook al zijn ze gecertificeerd." Hij stelt zelfs vast dat er binnen de afzonderlijke bureaus opmerkelij ke verschillen bestaan tussen de deskundigen die een kind testen. „De ene psycholoog van bureau A komt tot opmerkelijk andere resul taten dan zijn collega van datzelf de bureau." Het kwaliteitsverschil tussen bu reaus en psychologen zou volgens hem wel eens een reden kunnen zijn dat lang niet alle hoog begaaf de kinderen als zodanig worden herkend. „Maar negentien procent van de hoog begaafde kinderen komt op de universiteit terecht." Eckhardt benadrukte dat hij niet wil treden in de keuzevrijheid van ouders als het gaat om het kiezen van een bureau. „Maar als ouders ons vragen waar hun kind getoetst kan worden, willen wij hen wel naar goede bureaus doorverwij zen." De directeur vertelde ook dat hij wordt benaderd door bureaus die hem vragen hen aan te bevelen bij de ouders. „Daar beginnen wij ech ter niet aan." Dit schooljaar zitten er 45 kinde ren in de drie Leonardogroepen in Een magistrale tekst echt tot leven gewekt Tip? walcheren@pzc.nl Oost-Souburg. Vorig jaar waren het er 64. Volgens Eckhardt is het verschil te verklaren omdat er aan het einde van het vorige school jaar veel leerlingen zijn doorge stroomd naar het middelbaar on derwijs. Er zijn ook kinderen te ruggekeerd naar het reguliere on derwijs omdat het Leonardo-on- derwijs voor hun ouders te duur werd. Er wordt nu namelijk een bijdrage van 850 euro per kind ge vraagd omdat het niet lukte vol doende sponsorgeld bijeen te krij gen. Eckhardt kon niet vertellen hoeveel kinderen om die reden zijn afgehaakt. MIDDELBURG Een zestigjarige vrouw is zaterdag rond 16.00 uur in de Dauwendael- sestraat in Middelburg beroofd, al dus de politie. De Middelburgse werd in die straat aangesproken door twee voor haar onbekende jongens. Plots trok een van hen haar handtas van haar schouder. Hij sprong vervolgens achterop de fiets van de andere jongen en ze fietsten er snel vandoor in de rich ting van de Kruitmolenlaan. De politie stelt een onderzoek in naar deze straatroof. GOES Een 66-jarige vrouw uit Goes is za terdagmiddag gewond geraakt op de Anjelierstraat in haar woon plaats. Een 63-jarige automobilist uit de Belgische plaats Boom open de zijn portier, maar zag de vrouw die aan kwam fietsen over het hoofd. Bij de botsing met het portier kwam de vrouw ten val. Ze is met niet nader bekendgemaakt letsel overgebracht naar het Oosterschel- deziekenhuis, waar ze een nacht ter observatie moest blijven. WEBSITE Zeilmeisje Laura Dekker is in Au stralië aangekomen. Dat staat te le zen op haar website. De tocht naar Australië verliep niet zonder problemen. De laatste 48 uur voor ze voet aan wal kon zet ten heeft ze niet kunnen slapen omdat het een moeilijk gebied is om te zeilen. Ruig en verradelijk door de vele zandbanken. Haar grootzeil scheurde tijdens de tocht over de Golf van Dieman. Zelf is Laura Dekker er zonder kleerscheuren vanaf gekomen. door Emile Calon VLISSINGEN - Vader en zoon Aer- nouts droomden aan boord van de Oosterschelde zaterdag even weg. In gedachten voeren ze met die driemaster mee naar Kaapver dië. Na afloop van de bezichtiging van het schip besloten de twee in woners van Goes dat ze nu maar eens serieus moeten gaan sparen om die reis werkelijkheid te laten worden. De twee, Hans (51) en Simon (22), houden van zeilen en waren naar Vlissingen Maritiem gekomen om even de sfeer te proeven aan boord van het grootste gerestau reerde zeilschip van Nederland. Tot nu toe varen ze vooral op het Veerse Meer en de Oosterschelde, maar ze willen ook wel eens 'se rieus aan de slag'. Het gerestau reerde vrachtschip Oosterschelde, dat nu reizen maakt met betalen de passagiers, biedt daar een uitge lezen kans voor, zo vonden ze al lang. Hans: „Nu moet het maar ge beuren." Het was zaterdag zeer druk rondom de Vlissingse Dokha ven waar tal van boten lagen voor Vlissingen Maritiem. „Je kon over de hoofden lopen", zei bestuurslid Henk Kramer. Zo konden belang stellenden ook een kijkje nemen op de loodsenboot Menkar. Nor maal ligt het voor de Walcherse kust en dient het als station voor loodsen die schepen van en naar de Scheldemonding brengen. De beide dochters van Hugo Raas vonden de Menkar een mooi schip. Maar hun voorkeur ging toch uit naar de Antares die ze daarvoor hadden bezocht. Deze oude loodsenboot is recent ver bouwd tot een cruiseschip. Raas vertelde zijn dochters Anne (10) en Joyce (8) dat het te koop is, waarop ze in koor riepen dat hij het dan moest kopen. „Als cadeau voor mama, die houdt van varen", aldus de oudste. Hun vader lachte en hield hen vervolgens voor dat ze dan nooit meer zakgeld kunnen krijgen, 'zo duur is het'. Zondag ging het slotevenement, de vloot- schouw, voor de tweede achtereen volgende keer niet door wegens de weersomstandigheden. Tip? redactie@pzc.nl Dolblij was het Middelburgse stel met hun logeetje. De cavia was van alle gemakken voorzien: hooi, zaag sel, verse wortelen en groenvoer, wat wil een dier nog meer. Na een uitge breid afscheid vertrokken de eigena ren met een gerust hart op vakantie, hun kleine makker zou niets tekort komen. Na een paar dagen begon de ellende: speeltjes werden met een nij dig gebaar door de kooi gesmeten, de liefdevolle aandacht werd beloond met nors geknarsetand en gebrom. Een extra wortel, hooi, en voer, het hielp allemaal niets, de trekken van het doorgaans schattige beestje wer den steeds grimmiger. Vertwijfeld vroeg het stel zich af wat er aan de hand kon zijn, zelfs inter netpagina's werden er op nagesla gen. Een sms-je van oma bracht uit komst:" jullie hebben toch wel aan zijn witlofje gedacht?" Veel bezoekers van Vlissingen Maritiem willen een kijkje nemen op de driemasttopzeilschoener Oosterschelde, het grootste gerestaureerde zeilschip van Nederland. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13