reizen 4 el Onderwijzers en medici kamperen Voor meer informatie/boekingen 0172 - 46 96 96 of kijk op: www.vandervalkvakanties.nl €165 499 In het zuiden van Vlaanderen groeit hop, een onmisbaar bestanddeel van een lekker biertje. Maar tussen de hoge hopstaken kun je ook prima fietsen. door Bert Sitters Zaterdag 27 augustus 2011 reizen@wegener.nl 024-3650360 ^^EAertrpuwa/yerzorpaSrhyooraeliolU NU in prijs verlaagd! Boek voor 31/08/11 Unieke zeecruise per MSC Lirica Ontdek Dubai, Abu Dhabi en Muscat OOSTENRIJK ITALIË /GARDAMEER LUXE ZEECRUISE DUBAI DUITSLAND/BERLIJN 4/6/8-daagse autoreis o.b.v. All Inclusive 4-daagse busreis incl. ontbijt 9-daagse busreis incl. halfpension 8-daagse zeecruise o.b.v. volpension [Aankomst: vele data t/m maart 2012 Zie www.vandervalkvakanties.nl Volop keuze uit vele mooie accommodaties! Tirol, Salzburgerland, Stiermarken Veel last-minute voordeel! Ook winter 2011/2012 al boekbaar Ga mee kerstshoppen in Berlijn! Deze busreis is de topper in ons winterprogramma Volop bezienswaardigheden en kerstmarkten Verblijf in Van der Valk Hotel Berliner Ring Vertrek: 28/11, 06/12 en 15/12 Ziewww.vandervalkvakanties.nl/bu116 Complete, verzorgde busreis naar Italië! Verblijf in 3* Hotel Royal en Suite Excursieprogramma inbegrepen incl. Venetië! Vertrek 9 september laatste plaatsen, boek nu! Vertrek: 9 september en 7 oktober 2011 Zie www.vandervalkvakanties.nl/bu239 Vertrek: iedere zo. van 30 okt. t/m 4 mrt. 2012 Zie www.vandervalkvakanties.nl/zc201 Ontbijten kun je in een typisch Vlaamse taverne. foto BefiPsitters SUR FRANS DEEL In het Franse deel zijn slechts een paar be- wegwijzerde rou tes, maar fietsen op kleine weggetjes gaat prima met een toeristische kaart In formatie over het Fran se deel: www.cdt-nord.fr (klik op Nederlands, linksboven) www.tourisme-saintomer.com (klik op het Nederlandse vlagge tje, rechtsboven) www.franceguide.com ©8ELGISCH DEEL In het Belgische deel zijn fiets- knooppunten pn diverse thema fietsroutes. Voor fietsverhuur en arrangementen in de Belgische Westhoek: www.fietsen-wandelen.be (klik op: Westhoek informatie voor Belgisch deel) www.westtoer.be www.toerisme- vlaanderen.nl Een serie over allerlei soorten campings, in dit laatste dee! de landgoedcamping. door Joost Bosman De plensbui van daarnet ver dampt snel door het warme weer. Langzaam verspreidt de avondnevel zich tussen de beu ken langs de oprijlaan van landgoed Het jagershuis in Wehl. Tussen het groen door, in de intussen scheme rende augustusavond, doemt het ge lijknamige landhuis op. Het staat nog leeg, maar de renovatie is bijna klaar. Als ik er omheen loop, gaat mijn fantasie met me op de loop. Het zou hier kunnen spoken. Een gekwelde ziel die nog niet klaar was met leven en zo nu en dan voor een van de hoge ramen verschijnt. Zo'n huis is Het Jagershuis. De geschiedenis van de Achterhoek- se landgoedcamping begon in 1825, toen Wehl na de ondergang van Na poleon bij Nederland werd gevoegd. Twee neven uit het (later) adelijke geslacht Van Nispen tot Sevenaer kochten het grootste deel van de Wehlse heide aan en de familie liet er in t88o de villa bouwen. Zeventig jaar geleden was Het Jacht huis een natuurcamping. „Toen kon je hier kamperen op voorwaarde dat je meehielp aan onderhoud van het landgoed", zegt Toon Thijssen, die met zijn vrouw Leida als vrijwilliger de camping beheert. „Uiteindelijk kwamen de kampeerders alleen nog voor de lol, werken deden ze niet meer. Daarom besloot de Stichting Natuurkampeerterreinen in 2006 dat voor de camping betaald moet worden. Het onderhoud wordt nu door een club vrijwilligers gedaan." Volgens Thijssen komen de gasten naar het Het Jagershuis voor hun rust. Het landgoed is lommerrijk, met bijzondere bomen als de se quoia, de zwarte walnoot en de douglasspar. Er komen veel mensen uit het onderwijs, maar ook medici en kunstenaars, aldus de beheerder. „Een apart slag mensen, nauw ver bonden met de natuur. Laatst een man van 80 jaar, hij had hier vroe ger gekampeerd en gewerkt. Zijn zoon bracht hem nog één keer te rug. Hij had tranen in zijn ogen." Als ik terugloop naar mijn tentje, is het inmiddels donker geworden. In het lichtschijnsel van de tot sanitai re voorziening omgebouwde schuur springen kikkers voor mijn voeten. Bomen rond het veld lijken zwarte woudreuzen, de slapende koeien in de wei ernaast staan in een sprook jesachtige nevel. Onder de fonkelen de sterrenhemel val ik in slaap. S Kamperen op het landgoed Het Jachthuis kost tussen de 8 en 17 euro en kan van 1 april tot 1 november. Er zijn een kleine vijftig land goedcampings in Nederland. Op www.gastvrije- landgoede- ren.nl staat meer infor matie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 90