81 buitenland New York zit in angst voor Irene P Keizerlijke 'prins van Oranje' trouwt 999 Bloedbad in 'Casino Royale' Super-de-luxe ZEECRUISE DUBAI PERZISCHE GOLF KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cpm Aanslag op VN in Nigeria zaterdag 27 augustus 2011 ORKAAN Noodtoestanden uitgeroepen aan oostkust VS Orkaan Irene nadert kust VS Washington D.C. New York VERENIGDE STATEN VA Zaterdag 20.00 uur NC SC VA Virginia NC Noord Caroline SC Zuid Carolina GA Georgia FL Florida Lokale tijd (Ned. tijd -6 uur) 500 km infographic CN bron NHC zie onze wehsite:buitenland Amerikaanse oostkust maakt zich op voor orkaan Irene Was de sfeer aan de Amerikaan se oostkust rondom orkaan Ire ne al een paar dagen nerveus, in middels heerst volslagen paniek. Volgens de laatste voorspellin gen trekt Irene morgen dwars door New York City - en dat is nog nooit gebeurd. door onze correspondent Hanneke Keultjes new york - De inwoners van New York raken niet snel in paniek. Als burgemeester Michael Bloomberg en alle nieuwszenders zeggen dat orkaan Irene er toe kan leiden dat er dagenlang geen stroom is, er geen water uit de kraan komt en laaggelegen gebieden onder water lopen, dan is de reactie doorgaans laconiek. Dit keer is het anders. President Barack Obama heeft de Amerikanen gisteren gewaar schuwd de orkaan serieus te ne men. Hij riep de bewoners in het noordoosten van de VS, waarover de 'extreem gevaarlijke' storm ver moedelijk trekt, op het bevel om hun huis te verlaten op te volgen. Net als veel Newyorkers neemt Matthew Smith (47) die met twee zware tassen vol water, melk, inge blikt voedsel en batterijen van de supermarkt naar huis loopt, de waarschuwingen zeer serieus. „Ik had nooit gedacht dat we hier een aardbeving zouden krijgen en die hebben we deze week ook gehad." Hij woont in één van de laagste de len van New York. Voor de zeker heid zijn politiebureaus daar al uit gerust met bootjes. Gisteravond hoorde Smith dat hij en 250.000 andere New Yorkers vanavond hun huis moeten verlaten. Het openbaar vervoer in de stad wordt zondag stilgelegd. De gouverneur van de staat New York, Andrew Cuomo, heeft de noodtoestand uitgeroepen. Hier door zijn hulpmaatregelen sneller mogelijk. Andere staten en steden aan de oostkust namen soortgelij ke besluiten. Ook Washington vreest overstromingen en stroom- uitval door het noodweer. In de Dominicaanse Republiek, Haïti en Puerto Rico vielen in to taal zeker zes doden door Irene. ABUJA - Reddingswerkers laten een gewonde omlaag zakken uit het ge bouw van de VN in de Nigeriaanse hoofdstad Abuja dat gisteren doel wit was van een aanslag met een au tobom. Een vleugel van het gebouw, waar vierhonderd mensen werken, werd door de klap in puin gelegd. Reddingswerkers gebruikten drie hijskranen om het puin weg te trek- monterrey - Een tiental zwaar be wapende mannen heeft gisteroch tend (donderdag lokale tijd) in Mexico een bloedbad aangericht in een casino. Zeker 53 mensen vonden de dood toen de mannen om zich heen begonnen te schie ten en met behulp van benzine brand stichtten in het gokcomplex 'Casino Royale' in de stad Monter rey. De autoriteiten zeiden giste ren te vrezen dat het dodental nog naar boven zal moeten worden bij gesteld. De brandweer kreeg het vuur giste ren onder controle. Het aantal ge wonden was nog onduidelijk. Veel mensen in het gebouw zouden zijn gestikt als gevolg van hevige rookontwikkeling. Vooral in de toi letruimtes van het casino werd een groot aantal lichamen gevon den. Veel slachtoffers hadden zich daar opgesloten om aan de aanval lers te ontkomen. Hulpverleners hadden grote moei te om gewonden uit het pand te halen. Uiteindelijk zetten ze een graafmachine in om een gat te ma ken in een muur van het casino. Waarschijnlijk zit een van Mexi co' s machtige drugskartels achter het geweld. Casino's en andere be drijven worden stelselmatig afge perst. Als de eis tot betaling wordt afgewezen, wordt door de kartels doorgaans gedreigd met een aan val of brandstichting. Monterrey is al maanden het toneel van zeer bloedige confrontaties tussen riva liserende drugskartels. door Hans Jacobs potsdam - 'Gefeliciteerd, Herr Kai ser'. Het Duitse weekblad Stern maakte het deze week wel heel bont na het burgerlijk huwelijk van Georg Friedrich Prinz von Preussen met Sophie Prinzessin von Isenburg. Natuurlijk, de prins is de achterachterkleinzoon van de laatste Duitse keizer en hoofd van het voormalige keizershuis Hohen- zollem, maar aanspraken op kroon en troon heeft de 35-jarige nooit geuit. Hij is juist geen voor stander van terugkeer naar de mo narchie die in 1918 ten einde kwam met de vlucht van keizer Wilhelm II naar Nederland. De trouwerij in het stadhuis van Potsdam was zorgvuldig geheim gehouden. Vandaag pas is het groots aangepakte kerkelijke huwe lijk, die de Duitse tv rechtstreeks uitzendt. In de Friedenskirche in het slotpark van de voormalige Pruisische koninklijke residentie Sanssouci worden 700 gasten ver wacht, onder wie veel adel en ver tegenwoordigers van - vooral voor malige - koningshuizen. De Oranjes hebben de uitnodiging niet aangenomen. Ze komen niet vaak bij feesten en partijen van niet meer regerende vorstenhui zen, tenzij er nauwe vriendschaps- of familiebanden zijn. Toch zou de aanwezigheid van leden van het Nederlandse koningshuis niet heb ben misstaan in Potsdam. Er zijn veel gemeenschappelijke wortels: over en weer is met name in de ne gentiende eeuw regelmatig inge- trouwd. De banden gaan zelfs zo ver terug dat de bruidegom zich dankzij een oud pact, net als Wil- lem-Alexander, 'prins van Oranje' mag noemen. 9-daagse zeecruise per MS Brilliance of the Seas' t INCLUSIEF vliegreis transfers 7 overnachtingen alle maaltijden aan boord fooien Vanaf MS Brilliance of the Seas TOPCRUISE van TOPREDERIJ Royal Caribbean International Ontdek dé cruisebestemming van 2011 per topschip MS Brilliance of the Seas**** van de toprederij Royal Caribbean International! Alle hoogtepunten van het roemrijke Midden-Oosten passeren de revue, én u hebt maar liefst 2 volle dagen in Dubai. U krijgt echt waar voor uw geld, u kunt al mee vanaf slechts 999. En dan reist u éxtra compleet verzorgd: inclusief vliegreis, transfers, super-de-luxe cruise, alle maaltijden aan boord, en zelfs de fooien zijn inbegrepen! Maar let op, er zijn slechts 20 plaatsen per vertrek, V0L=V0L! waarom zou je meer betalen Dag 1-2: vliegreis Dubai, transfer, vrije tijd Dubai, start cruise. Dag 3: Fujairah met langgerekte stranden en woestijnen. Dag 4-5: 2 dagen tijd voorde Omaanse hoofdstad Muscat met o.a. de Grand Mosque en het bijzondere Al Alam Paleis. Dag 6: dag op zee, ontdek het schip. Dag 7: dag in Abu Dhahi met een indrukwekkende skyline van hotels, paleizen, wolkenkrabbers, villa's en oliebedrijven. Dag 8: vrije dag in de bijzondere glitter glamour stad Dubai! Dag 9: ontscheping Dubai, transfer, vliegreis terug. MS Brilliance of the Seas**** verwen uzelf en ontdek één van de mooiste cruiseschepen ter wereld! Geniet van de uitmuntende service aan boord, het avontuurlijke en innovatieve design, de schitterende zwembaden, de collectie kunst aan boord én maaltijden die door topkoks zijn bekroond! I 11 dec. 999 1 jan. 1049 8 jan. 10491- Prijs is p.p. op basis van een 2-persoons binnenhut s Zie www.kras.nl/32634 zfP-) Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8