PZC Volgend jaar sta ik op de US Open Zeeuwse havens Enkele uren code naar overslagrecord oranje voor Zeeland Rapport brand schokt Kamer Oudste schip opgegraven Straus-Kahn niet vervolgd Rebellen in hoofdkwartier 12 zaterdag 27 augustus 2011 door Nadia Berkelder Het voelde niet als de finale van een Nederlands kam pioenschap, zegt Lesley Kerk- hove uit Zierikzee. „Het was als een wedstrijd in een ge woon toernooi, ook omdat ik dit jaar al vaker tegen Angelique Van der Meet heb gespeeld." En toch is ze sinds afgelopen zaterdag echt Nederlands kampioen ten nis. Ze versloeg Van der Meet - die uit 's Heer Abtskerke komt - in twee sets in de finale. „Ik had niet verwacht dat ik het Nederlands Kampioen Lesley Kerkhove versloeg zaterdag Angeli que van der Meet in de finale van het Ne derlands Kampioenschap tennis. Het was de eerste keer dat de uit Zierikzee afkomstige tennister een nationale titel bij de senioren behaalde. Kerkhove won eerder al jeugdtitels, onder meer voor meisjes onder 18 jaar (in 2009). toernooi kon winnen. Daar had ik ge woon helemaal niet over nagedacht. De eerst twee rondes gingen niet erg goed. Ik won wel, maar goed spelen deed ik niet." Kerkhove speelt al vijftien jaar tennis: vanaf haar vierde. „Ik ben begonnen bij LTC Zierikzee. toen ik zeven was, mocht ik voorspelen en ben ik bij de bond in Goes gaan tennissen. Op mijn twaalfde ben ik naar Rotterdam gegaan, om te trai nen en voor school. Ik reed iedere dag heen-en-weer met een vriend. Een paar jaar later kwam ik bij Jong-Oranje en ben ik naar Almere verhuisd." Sinds twee jaar is ze fulltime met tennis bezig. Dat betekent niet, zoals veel men sen denken, dat ze nu bakken met geld verdient, zegt Kerkhove. „Nee ik kan er niet eens echt van rondkomen. Ik verdien nog niet erg goed. Wel een beetje, maar ik moet ook alles zelf betalen: mijn reizen en mijn hotels. Ik probeer quitte te spe len, maar dat kan niet als je bij het begin van een toernooi wordt uitgeschakeld." Ze speelt het liefst in Nederland, omdat haar familie dan kan komen kijken, en omdat ze dan minder lang van huis moet. „Als ik onderweg ben, zie ik eigenlijk al leen hotels en tennisbanen, verder niet zo veel. Ik reis de laatste tijd alleen, al zijn er vaak wel andere Nederlandse speelsters in het hotel. Dat is nog wel gezellig." Haar droom is natuurlijk een Grand Slam: ze hoopt volgend jaar september mee te mogen doen aan de kwalificatie voor de US Open, het grandslam toer nooi in Amerika. „Dit jaar nog wil ik naar de driehonderd op de wereldranglijst toe. Ik sta nu nog in de vierhonderd. Ik denk dat het haalbaar is om in september mee te doen aan die kwalificatie voor de US Open." Tot die tijd speelt ze zoveel moge lijk toernooien om punten te verdienen voor de wereldranglijst. reacties: 509 Politici verdienen geen wachtgeldregeling - 86% 'Cultuur is geen kostenpost, maar draagt bij aan een goed vestigingsklimaat' Commissaris van de koningin Karla Peijs bij opening Zeeland Nazomerfestival MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1Overvallers tabakwinkel Goes bekennen. 2. Ongelukken op A58. 3. Jongen (16) uit Tholen betrapt tijdens vernielen graven. IN BINNEN- EN BUITENLAND \j De politieke partijen in de Tweede Kamer vinden het schokkend dat er zo veel mis ging bij de bestrijding van de grote chemie- brand in januari van dit jaar op industrieter rein Moerdijk. Verantwoordelijk minister Ivo Opstelten beloofde direct alle aanbeve lingen van twee kritische rapporten over te nemen. De Zeeuwse havens stevenen af op een overslagrecord van 35 miljoen ton. Wat stukgoed betreft is Zeeland Seaports nu de derde haven in de re gio van de Hamburg-Le Havre Range, met ruim 7,352 miljoen ton (na Bre men en Antwerpen. Wordt de totale overslag berekend, dan komen de Zeeuwse havens op de tiende plaats. Bij de graafwerkzaamhe den aan de Bierkaai in Hulst is een i3e-eeuws -schip aangetroffen. Moge lijk is het nog ouder. Het is in ieder geval het oudste schip dat tot nog toe in Zeeland is gevon den. Het ligt in de oude havengeul van Hulst. De boot is gebruikt als funda ment voor een woning. Het KNMI heeft dinsdag opnieuw ge waarschuwd voor zwaar weer. Vooral Zeeuws-Vlaanderen en het oosten van Zeeland kregen veel regen en windstoten te verduren. In Vogelwaar de sloeg de bliksem in, waarbij brand jes onstonden. Enkele uren gold de co de oranje voor Zeeland, de op een na hoogste waarschuwing. Dominique Strauss-Kahn wordt niet ver volgd voor seksueel geweld jegens een ka mermeisje. Procureur Cyrus Vance stelde dat de vrouw zo vaak had gelogen, dat hij niet van de juru kon vragen haar verhaal- over de verkrachting te geloven. De oud IMF-topman wacht nog wel een civiele aan klacht door het kamermeisje in Amerika. MAANDAG 29 AUGUSTUS De Libische opstandelingen hebben Bab al-Aziziya, het zwaar bewaakte hoofdkwar tier van Muammar Kaddafï in Tripoli, dins dag veroverd. Van de Gids van de Revolutie en zijn zonen ontbrak ieder spoor. De rebel len gaan er vanuit dat hij in of vlakbij Tripo li is. Aanhangers van Kaddafï blijven op di verse plaatsen hevige tegenstand bieden. Duizenden leerlingen in het voortgezet onderwijs naar school na zomervakantie. DINSDAG 30 AUGUSTUS Zeezwemtocht. De start is om 19.00 uur op het Badstrand bij Vlissingen. I lllll II li Optreden zanger/gitarist Tim Knol om 21.00 uur op het Abdijplein in Middelburg. DONDERDAG 1 SEPTEMBER Eerste dag van meerdaagse Vliegende Hollander Shantyfestival in Terneuzen. Einde introductie nieuwe studenten Hogeschool Zeeland met feest in de plaatwerkerij. ZATERDAG 3 SEPTEMBER Slot Zeeland Nazomerfestival met optreden Milow op Abdijplein om 20.30 uur. Lesley Kerkhove in actie in Middelburg eerder dit jaar. foto Ruben Oreel VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 86