op reis n spectrum Bewakingscamera's gemeenten Zaterdag 27 augustus 2011 Funtastic, Middelburg Crontmij, Middelburg Wijngaardstraat, Goes Stationsbrug, Middelburg Kijkt deze ook naar binnen? A58, Arnemuiden Stapelkamp van Kapelle zelf'de veiligste gemeente van Nederland' noemt: in We- meldinge en in Kapelle. Stapelkamp zet daar zelf ook vraagtekens bij en hij heeft de politie gevraagd wat eigenlijk nut en noodzaak van die camera's zijn. „Die in Wemeldinge op het Dorpsplein kan niet eens bewegen, dus of die zoveel toegevoeg de waarde heeft? En de preventieve wer king is ook lastig te bewijzen." De camera bij het jongerencentrum in Ka pelle kan wel bewegen en vanuit het poli tiebureau in Goes live bekeken worden. Maar of het allemaal zo zinvol is, waagt de Kapelse burgemeester te betwijfelen. Hij zet ook. vraagtekens bij de kwaliteit van de beelden die worden afgescheiden. Bij slecht weer en 's avonds zijn de beelden niet denderend. Mede daarom is hij het wel eens met de be slissing van de gemeenteraad om de came ra's nog eens tegen het licht te houden. „Daar komt bij dat die camera's nu een maal een beperking van je privacy en grondrechten inhouden. Dat moet je dus op een nette manier regelen." camera's. Dat wekt de indruk dat ze bij de Grontmij wel heel belangrijk bezig zijn. Voor we het P en R-terrein op kunnen, worden we weer gefilmd; één camera op de entree en één .voor het parkeerterrein. Als we naar het tunneltje wandelen om het spoor over te kunnen steken, zie we ze al op het perron hangen. De NS heeft er niet minder dan negen geïnstalleerd onder de kap van het perron. In het tunneltje hangt er dan weer geen. Misschien dat een blind paard er geen schade kan doen, maar dat is nu een plaats waar we een camera verwacht hadden. Ook op de Stationsbrug hangen ca mera's. Natuurlijk bedoeld voor een veilige bediening van de brug, maar er moet toch een flink stuk van de openbare ruimte eveneens in beeld ko men. In de binnenstad van Middelburg kunnen we redelijk onbespied wandelen en we zet ten koers naar een van de toeristische trek pleisters, de Abdij. Onderweg stuiten we op de camera van juwelier Siebel. Ook de bezoekers van de historische abdij ontkomen niet aan het spiedend oog van de camera. Twee zijn er tegen de muren van de voor iedereen toegankelijke Kloos tergangen geschroefd. We vervolgen onze tocht door de binnen stad van Middelburg en stuiten in de Lan ge Geere op een caméra die ons en de geld automaat van de Rabobank bewaakt. Via de passage van de Lange Geere gaan we verder naar het Plein 1940 waar we zien dat Funtastic flink uitgepakt heeft met twee camera's bij de deur en één aan de gevel. Langzaamaan zette we weer koers richting het P en R-terrein, maar niet nadat we bij de rechtbank nog twee camera's aan de voorgevel hebben gezien. Dat kunnen we dan wel weer begrijpen. We houden het voor gezien en zwaaien even naar de drie camera's op de Schroe- brug. Schroeweg, Middelburg Kanaalweg, Middelburg Lange Delft, Middelburg A58, Arnemuiden Station, Middelburg Behalve deze camera's hangen er nog tientallen van de provincie, Rijkswaterstaat en bedrijven. Renesse 2 bij Transferium 1 bij rotonde bij Transferium 1 Roelandsweg 3 Hoge Zoom 1 bij voetpad vanaf Hoge Zoom Goes 1 aan Grote Kade 1 Pijntorenstraat/St. Jacobstraat 1 Sint Jacobstraat 1 Oude Vismarkt 1 Lombardstraat 1 Stalstraat 4 op Grote Markt 1 Wijngaardstraat/Vlasmarkt 1 Sint Adriaanstraat 2 Magdalenastraat 1 Singelstraat 1 Kerkstraat 1 Lange Kerkstraat 1 Korte Vorststraat/Papegaaistraat 1 Koepoort Middelburg 4 in parkeergarages 1 bij sporthal de Voorborch 1 bij stadskantoor 1 bij elke in-/uitgang provinciehuis Wemeldinge 1 op dorpsplein Arnemuiden 1 bij het zwembad 1 bij jongerencentrun het Groene Woud Vlissingen 3 in President Rooseveltlaan 1 in Bloemenlaan 1 in Scheldestraat 1 op'Boulevard Bankert Terneuzen 3 in Nieuwstraat 1 op Theaterplein 20 in parkeergarages 1 bij stadskantoor 1 bij gebouwen buitendienst 15 bij de Vliegende Vaart Oonja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77