61 binnenland Burgemeester Verver 'fout' Een beetje knagen rosada 'Internaat INTEGRITEIT Cultuur van angst in Schiedam Tbs'er kondigde moordplan aan HERVORMING KONINGSCHAP De PW wil de koning uit de regering zetten. SP, PvdD, D66 en GroenLinks willen dat ook. Het lijkt erop dat de PvdA hen aan een Kamermeerderheid helpt, maar is de PvdA wel om? factory outlet pumn zaterdag 27 augustus 2011 Oud-burgemeester wist ge meentebelang niet van privé- belang te scheiden. Op gemeentehuis Schiedam heerst een cultuur van angst. Volgens Verver werkten onder zoekers bewust naar bepaalde conclusies toe. SCHIEDAM - De conclusies van een integriteitsonderzoek over oud-burgemeester Wilma Verver van Schiedam die gisteren in de openbaarheid kwamen, zijn ver nietigend gebleken. Uit het onder zoek, uitgevoerd door het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeen ten (Bing), blijkt onder meer dat Verver (VVD) zich schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrenge ling. Op het gemeentehuis van Schiedam heerst bovendien een cultuur van angst, stelt Bing. Colle geleden en ambtenaren hebben corrigerend opgetreden noch weer stand geboden, aldus het rapport. Verver zelf is ontstemd over het rapport. De onderzoekers hebben bewust naar bepaalde conclusies toegewerkt, zegt zij: „De geruch ten zijn direct voor waar aangeno men en de onderzoekers zijn ver volgens op zoek gegaan naar getui gen die daar zo veel mogelijk bij aansloten." Bing onderzocht on der meer het handelen van de al opgestapte burgemeester met be trekking tot een aannemersbedrijf met wie zij in een privéconflict was verwikkeld. De burgemeester misbruikte haar macht om te zor gen dat het aannemersbedrijf min der gemeenteopdrachten kreeg. Verver zegt zich ervan bewust te zijn dat zij achteraf bezien op som mige punten beter had kunnen handelen. „Waar gehakt wordt val len spaanders, een foutje is im mers menselijk." Dat met een kriti sche blik 'naar het verleden' is ge keken, snapt ze. Maar dan moet dat wel rechtvaardig gebeuren en dat is niet gebeurd, aldus Verver. In Schiedam is geschokt gerea geerd op het rapport. „Verbijste rend", zo noemde raadslid en frac tievoorzitter Marcel Houtkamp (D66) de resultaten van het onder zoek. „Het college van B en W stond erbij en keek ernaar maar deed niets", aldus Houtkamp. Ook waarnemend burgemeester Joan Leemhuis-Stout is geschokt over het rapport en met name over de angstcultuur onder ambtenaren, liet ze weten. O zie onze website:binnenland Het complete integriteitsrap- port Schiedam van Bing VUCHT - De 36-jarige tbs'er die donderdag in gevangenis Vosse- veld in Vught drie bewakers neer stak, had zijn moordplan aange kondigd toen hij een jaar geleden werd opgenomen. „Binnen een jaar maak ik hier iemand kapot", zou hij hebben gezegd. Dat vertellen bronnen binnen de inrichting. De man heeft meerdere moorden op zijn naam. Toen rond 16.30 uur zijn celdeur openging omdat het etenstijd was, sloeg hij toe met een gekartelde schaar die hij eerder moet hebben verduisterd. Een man uit Berlicum werd het ernstigst toegetakeld. Hij werd twee keer in zijn hals gestoken en per ambulance naar het zieken huis vervoerd. Gisteren kon hij te rug naar huis. 'Als een haas' moet Beatrix uit de regering, aldus Geert Wilders. Ook anderen par tijen willen het koning schap uitkleden. Zover komt het niet, met dank aan de PvdA. door Sandra Donker en Laurens Kok Als de situatie penibel wordt, kunnen de Oran jes altijd rekenen op de PvdA. De partij waar van oudsher republikeins bloed door de aderen stroomt, wierp zich al vaker op als redder van de monarchie. Of het nu loop den Uyl was (Lockheed-affaire) of Wim Kok (kwestie-Zorreguieta), ze hielpen het koningshuis telkens overeind te blijven. En nu ziet het daar weer naar uit. Ditmaal behoedt de PvdA toekom stig koning Willem IV voor een marginaal bestaan als lintenknip per. Radicalere oppositiepartijen als SP, GroenLinks, D66, Partij voor de Dieren en gedoogpartij PW willen de koning uit de rege ring, maar de sociaaldemocraten vinden dat het takenpakket groten deels intact moet blijven, blijkt uit een notitie die gisteren verscheen. En zonder steun van de PvdA is er geen meerderheid voor vergaande republikeinse wensen. Geert Wil ders kan de steun voor zijn langve rwachte wetsvoorstel over moder nisering van het koningschap wel op zijn buik schrijven. Hij wilde het staatshoofd in 2007 al 'als een haas' uit de regering zetten nadat hij meende kritiek op de PW in de kersttoespraak te horen. Helemaal zonder kleerscheuren ko men de Oranjes er ook bij de PvdA niet vanaf. Belangrijkste wij ziging: de rol die koningin Beatrix nu nog vervult tijdens de formatie is straks uitgespeeld. Niet de ko ning, maar het parlement neemt de leiding bij de vorming van het nieuwe kabinet. Het moet afgelo pen zijn met de bezoekjes aan 60 merkwinkels op één toplocatie in Roosendaal Elke woensdag, zaterdag en zondag in augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! Check het programma op WWW.ROSADA.NL Je vindt bij ons o.a. winkels van: Calvin Klein River Woods H BJÖRN BORG NikeFactoryStore Mcttmique Noordeinde. Formeren kan de Ka mer best zelf stellen de sociaalde mocraten ferm vast. Is dat wel zo? Paul Bovend'Eert waagt het te betwijfelen. De hoog leraar staatsrecht van de Radboud Universiteit in Nijmegen moet er een beetje om glimlachen. De Tweede Kamer mag namelijk al sinds de jaren zeventig de konin- door Paul Bots MAASTRICHT - Annemieke Klijn kreeg in de jaren negentig als eer ste toegang tot de archieven van zwakzinnigeninstellingen Sint An na en Sint Joseph in Heel. Dat kwam onlangs in het nieuws door dat er in de jaren vijftig meer dan dertig bewoners in korte tijd over leden. Klijn onderzocht de Lim burgse zwakzinnigenzorg van de periode 1879-1952. Hield Sint Joseph dossiers achter? „De patiëntendossiers heb ik alle maal mogen inzien, op voorwaar de dat ik geen namen van patiën ten zou gebruiken. Het gaat om tienduizend dossiers, waarvan ik er zo'n negenhonderd bestudeerd heb. Broeder Ivo (Ramakers, de man die de overlijdens destijds bij de gemeente meldde, red.) had de stukken thuis. Hij heeft veel voor mij verborgen gehouden. Ik kreeg Het schrikbeeld van prins Willem-Alexander, een koningsschap dat tot het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6