Luxe villa's Veerse Meer van de baan Studenten dromen j 24 {zeeland De Schotsman sluit de waterspeelplek om e-coli 'Overleg nodig over probleem ZorgSaam' Zeeland in 2 minuten weer drie keer per dag ZILVEREN SCHOR Plan wordt aangepast Zeeuws-Vlaamse bouw vraagt om 'streepje voor' SUMMERSCHOOL Dertig buitenlandse studenten hebben zich twee weken over de toekomst van de Grevelingen gebo gen. Hun visie onderstreept bestaande plannen. zaterdag 27 augustus 2011 door Carla van de Merbel arnemuiden - Op het terrein van groepsaccommodatie Het Zilveren Schor bij het Veerse Meer komen geen 65 luxe vakantievilla's. De ei genaar van Het Zilveren Schor, vrijetijdsconcem Libéma uit Ros malen, heeft haar oorspronkelijke plannen met het terrein gewijzigd. Wat er wel komt, wil Libéma nog niet zeggen. TVvee jaar geleden was het nog de bedoeling dat de gebouwen van het huidige Zilveren Schor zouden worden gesloopt en dat er een va kantiepark met 65 luxe villa's zou verrijzen. Maar dit plan is alweer lang geleden ingetrokken. De toet singscommissie voor plannen rond het Veerse Meer vond het niet haalbaar. De Middelburgse projectontwikke laar Arcus werkt nu in opdracht van Libéma aan een nieuw plan. Voor vragen over de inhoud daar van, verwijst Arcus naar Libéma. Volgens een woordvoerder van dit vrijetijdsconcem 'wordt het nieu we concept momenteel nog uitge werkt' en kan er verder niets over gezegd worden. „In het najaar doet Libéma een nieuw voorstel aan de gemeente." De plannen verderop aan de oever van het Veerse Meer, op de plek van het voormalige hotel op Oran jeplaat, gaan wel door. B en W van Middelburg stellen de gemeen teraad voor om in de vergadering van 19 september in te stemmen met het nieuwe bestemmingsplan daarvoor. Op 12 september praat de commissie Ruimte erover. De drie ingediende zienswijzen op het plan zijn door de gemeente on gegrond verklaard. Als alle vergunningen rond zijn, hoopt projectontwikkelaar Bogor uit Gorinchem hier in de eerste helft van volgend jaar te beginnen met de sloop van het oude hotel en de bouw van een nieuw hotel, 34 vakantieappartementen en 18 bungalows. Het openbare strandje voor het huidige hotel blijft. door Claudia Sondervan kamperland - De Provincie Zee land heeft een zwemverbod inge steld voor de waterspeelplaats van camping De Schotsman in Kam perland. In het water van de ondie pe waterspeelplaats in het Veerse Meer is een sterk verhoogde con centratie van de E-colibacterie ge vonden. De camping heeft de wa terspeelplaats gesloten. De watermonsters zijn maandag 22 augustus genomen. Voor zover bekend zijn er geen mensen ziek zijn geworden door de besmetting met de bacterie. E-coli veroorzaakt darmkramp en diarree. De vervui ling is afkomstig van een nabijgele gen waterzuiveringsinstallatie van de camping die via een sloot in het Veerse Meer loost Door werve lingen of een andere stroming is dat looswater bij de speelplek ge raakt, vermoedt directeur Carel Co- lijn, directeur Ruimte, Milieu en Water bij de provincie. De provin cie liet gisteren verbodsborden plaatsen bij de waterspeelplaats. RCN De Schotsman heeft beslo ten de speeltoestellen weg te halen en het strandje met gras in te zaaien. Het vakantiepark denkt nog na over een nieuwe speelplek. door Martijn de Koning terneuzen - Johan Robesin roept zijn collega's in de Scheldemond- raad op om te praten over de 'di ploma-ongelijkheid' in de Neder landse en Belgische gezondheids zorg. Robesin, zelf namens de Zeeuwse staten lid van de raad waarin West-Vlaanderen, Oost- Vlaanderen en Zeeland samenwer ken, doet dat naar aanleiding van uitspraken van een woordvoerder van ZorgSaam in deze krant. Die gaf aan dat de ziekenhuisorganisa tie behoefte heeft aan meer opera tiekamers, maar dat dit lastig te rea liseren is wegens een gebrek aan ok-verpleegkundigen. Zorgsaam zou best Belgische verpleegkundi gen willen aantrekken, maar stuit daarbij op het praktische pro bleem dat Nederlandse en Bel gische diploma's niet hetzelfde waard zijn. Dat moet niet kunnen, vindt Robe sin. De Scheldemondraad praat al regelmatig over arbeidsgerelateer- de, grensoverschrijdende proble men en moet daar nu specifiek de problemen in de gezondheidszorg bij nemen, meent hij. Robesin vraagt de raad daarom het onderwerp voor de volgende vergadering op de agenda te zet- middelburg - Zeeland in 2 minu ten, het online videojoumaal van de PZC, gaat weer over op de normale programme ring. Vanaf maandag is drie keer per dag een nieu we uitzending te bekijken via www.z2.nl. Om 10.00 uur, 16.00 uur en 22.00 uur word je in twee mi- nuten op de hoogte gebracht van het laatste nieuws uit de provincie. Op zaterdag en zondag zijn er jour naals om 18.00 uur. Het vaste on- derdeel 'Zee land in de me dia' keert terug in het journaal van 10.00 uur. Daarin wordt een overzicht gegeven van Zeeuws nieuws in (landelijke) kranten en tele- visieprogram- ma's. HH Zeeland in 2 minuten is al tijd en overal te bekijken via jè computer, tablet of smartphone. terneuzen - Zeeuws-Vlaamse aan nemers steunen het appèl van de Terneuzense WD-ftactie om loka le bouwbedrijven gedurende de crisis een streepje voor te geven bij aanbestedingen voor gemeentelij ke bouwprojecten. De Terneuzense liberalen willen door de voorkeurspositie de lokale aannemers aan het werk houden. De economische crisis is in de bouwsector immers goed te voe len. De concurrentie met de Bel gische bouwsector is volgens bouwondernemers al wat vermin derd sinds het prijsverschil tussen Nederlandse en Belgische aanne mers is gedaald. door Ben Jansen De Grevelingen kan een spannend ge bied worden, waar het hele jaar door wat te beleven valt en waar geld wordt verdiend. Met de presentatie van een blauwdruk voor de versterking van het Greve- lingengebied hebben dertig studen ten uit tien landen gisteren hun summerschool over de Dynamiek van de Delta afgesloten. In het oog springen twee knoop punten (de aanzetten van de Brou- wersdam en de Grevelingendam op Schouwen-Duiveland), herstel van een (beperkte) getijbeweging, een verbinding tussen Grevelingen en Haringvliet op de lijn Herkin- gen-Middelharnis, met vertakkin gen die een aantrekkelijk water woongebied vormen en een groen middengebied waar de nadruk ligt op natuur en aquacultuur. De aanbevelingen van de aanko mende bouwkundigen, land schapsarchitecten en stedebouw kundigen sluiten goed aan op be staande plannen, zoals die zijn neergelegd in bijvoorbeeld het Uit voeringprogramma Zuidwestelijke Delta en de toekomstverkenning Zicht op de Grevelingen. Veilig, veerkrachtig en vitaal is de bood schap en die hebben de studenten na hun kennismaking van twee weken met het gebied onderschre ven. Tientallen jaren was de aan dacht voornamelijk gericht op landwinning en veiligheid voor de zee. Nu is het tijd daarnaast ook naar de natuur en de economie te kijken. Die economie komt niet echt goed van de grond als een groot deel van de ondernemers alleen maar drie zomermaanden heeft om geld te verdienen. Vandaar het voorstel van de studenten om van de Brou- wersdam een boulevard te maken die ook de rest van het jaar aan trekkelijk is, zowel voor toeristen en recreanten als voor het bedrijfs leven. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan een arena, waar bij goed weer in de open lucht en anders onder dak film- en andere voorstellingen worden gegeven en congressen en zakelijke presentaties worden ge houden. Aan die boulevard kun nen ook een gezondheidscentrum en eventueel zelfs een ziekenhuis een plaats krijgen. Het knooppunt bij de Grevelingen dam moet vooral een culturele in vulling krijgen met onder meer drijvende paviljoens waar kunste naars werken en exposeren en res- 1 taurants. Het plan voorziet ook in een her denkingsoord voor de overstro mingsramp van 1953, als aanvul- Fietspad over het water. Recreatie 00 drijvende eilandjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68