de trekkertrek a. zeeland 123 VERHUIZEN MET ZORG! berco 0113 22 22 20 Adrie Duvekot Lopen voor het goede doel Nieuw atelier Quast open voor creativeling Nachtvlindernacht bij de Hollandse Hoeve Luisterhoeken en koffie in Kapelse bieb Landschapsfair bij eendenkooi extra koopjesdagen bij SEROOSKERKE Zeelandplant ruimt de voorraad op! 1 MlNG ZEELRnDPLflnL Parkeerverbod wordt wellicht in fasen ingevoerd zaterdag 27 augustus 2011 MMMMNBNBBHWNMMMMMMMMMH ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El- lesdiek wijdt de nieuwe expositie aan de overleden Borsselse land schapschilder Adrie Duvekot met etsen, tekeningen, aquarellen en schilderijen. Dochter Hanneke Du vekot opent de expositie zaterdag 3 september om 14.30 uur. monoidL mouERS Wat is het geheim van de trekkertrek in 's-Heer Abtskerke? „Het is ge woon een gezellig en spectaculair evenement", zegt Annemarie. „Er komen ook veel mensen uit de he le regio die elkaar kennen." Het gaat echter uiteraard om het spektakel. Er zijn honderd stan daardtractoren en 75 omgebouwde trekkers. Er wordt op twee banen getrokken. „Maar we knopen niet alleen een trekker aan een sleepwa- gen. We zetten bijvoorbeeld ook een vrachtwagen tegenover een bulldozer. Het is spannend te zien welk voertuig het sterkt is", aldus John. Het weiland naast het evenemen tenterrein wordt ingericht als par king. Parkeren is gratis. Leden van de Scouting Heinkens- zand treden op als verkeersregel aar. De trekkertrek begint om 09.00 uur met de proeftrekken. De wedstrijden starten om 13.00 uur. Voor de kinde ren is een traptrekkerrace. Coverband Starfish begint met spelen in de tent als de laatste pull achter de rug is. Dat zal rond 18.30 uur zijn. Meer informa tie is te vinden op www.poeltrappers.nl THOLEN - Braderie betekent meestal slenteren langs kraampjes, maar tij dens de Thoolse braderie, die gisteren begon, werd ook hard gelopen. In de binnenstad vond namelijk de zogeheten Tholenloop plaats, een initiatief van het Running Team Tholen. De opbrengst is bedoeld voor goede doelen op het gebied van kanker. Tientallen mensen deden mee. Ze liepen 4,2, 8,4 of 12,6 kilometer door de binnenstad en langs de vesten, foto Willem Mieras een voorproefje. Links John Walhout en Annemarie Krijger. foto Willem Mieras BAARLAND Baarland krijgt een nieuw creatief centrum in het atelier Quast aan de Herverkavelingsweg Journalist Rinus Antonisse opent het atelier vrijdag 2 september om 16.00 uur. Zaterdag 3 september heeft Quast open dag van 11.00 tot 17.00 uur. Het atelier biedt cursussen in crea tieve technieken. GOES De landelijke nachtvlindernacht, vrijdag 2 september, wordt ook ge vierd in Goes bij de Hollandse Hoe ve. Milieu-edücatiecentrum De Be- velanden gaat vlinders vangen met lampen, lakens en lokstoffen. Een deskundige vertelt over het leven van nachtvlinders. Voor kinderen vanaf 8 jaar. De activiteit duurt van 19.30 tot 21.30 uur en kost een euro. KAPELLE Biblioosterschelde heeft de collec tie luisterhoeken in de bibliotheek van Kapelle uitgebreid. Ook is er een koffiehoek ingericht. De verbeteringen komen voort uit een groot onderzoek onder de le den van de bibliotheek. In de hele regio hebben bijna drieduizend mensen daaraan meegedaan. ANNA JACOBAPOLDER Bij de eendenkooi in Anna Jacoba- polder wordt vandaag een lan- schapsfair gehouden. Dat gebeurt in het kader van het 75-jarig be staan van Stichting Het Zeeuwse Landschap. Er zijn onder meer fluisterexcursies, filmpresentaties, workshops en een puzzelwandel route. De eendenkooi ligt aan de Noordweg 51. Aanvang: 10.00 uur. lange vorslstraat - goes Torenstraat 24 Ruime eengezinswoning, royale tuin en achterom gelegen in kern. Vraagprijs 235.000,- k.k. Vanaf maandag weer drie keer per dag het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl 1D li1 Tot 50% korting op het TxVtX 1 hele sortiment tuinplanten. 1 I v 1 Hortensia's rozen vaste planten olijven k mB haagplanten bomen mediterrane planten Alleen op zaterdag 27 augustus van 9:00 - 16:00 kwekerij: www.zeelandplant.nl Ravesteinweg info@zeelandplant.nl Grijpskerke 06- 215 486 45 THOLEN - De gemeente Tholen overweegt het parkeerverbod voor vrachtauto's in de kernen gefa seerd in te voeren. Om ongelijkheid te voorkomen, gaat de voorkeur nog altijd uit naar een verbod voor alle kernen in één keer. In een aantal dorpen heeft dat echter wat haken en ogen. Als er eind dit jaar geen schot in de zaak zit, zal het college overwegen het verbod toch gefa seerd in te voeren. In de toekomst kunnen chauffeurs hun vrachtauto 's avonds en in het weekend parkeren op zeven daar voor aangewezen locaties. Die lig gen verspreid in de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67