Ook Kapelle wil 60 op spoor De tractor brult op 221 zeeland EXTRA VAKANTIEGELD! anthonise Auto's bekrast GOEDERENTREINEN Trillingen vormen hinder Aantal ingediende bezwaren bij gemeente Goes neemt fors toe I AutoTeam trakteert /7\ AutoTeam Vanaf 1 september zaterdag 27 augustus 2011 Stijldansen GRATIS kennismakingslessen op zaterdag 10 september. Aanvang 20.00 uur Zaal Lammerenburcht in Vlissingen. Schrijf je nu in!! www.dansschoolbras.nl Tel. 0118-638 345 tholen - Zeven, auto's zijn tussen woensdagavond en donderdagmid dag bekrast in Tholen-stad. Vier van deze auto's stonden vol gens de politie geparkeerd aan de Maria van Vlaanderenstraat. In de Van Glymestraat werden twee wa gens van krassen voorzien en in de Jan van Beaumontstraat één. De politie onderzoekt de zaak. door Frank Balkenende kapelle - Ook Kapelle pleit voor een permanente snelheidsbegren zing van goederentreinen op de Zeeuwse lijn. Maximaal zestig kilo meter per uur, is de inzet van het Kapelse college van burgemeester en wethouders. Dat is de reden waarom de ge meente het maatregelenpakket van Prorail voor de Zeeuwse lijn aanvecht bij de Raad van State. In Kapelle zijn al maatregelen getrof fen: betonnen dwarsliggers, rail dempers en hoge schermen. Ze zijn nodig om geluidsoverlast van het groeiende goederenvervoer per spoor te beperken. Buurgemeente Goes onderzoekt al een tijd mogelijkheden om spoor- hinder rigoureus aan te pakken. Er loopt een onderzoek naar de aan leg van een spoorbak, die behalve geluid ook trillingen moet indam- goes - De gemeente Goes heeft .het aantal bezwaarschriften in 2010 fors zien toenemen. Het wa ren er 203 ten opzichte van 140 het jaar ervoor. De groei van het aantal klachten zat hem vooral in de sociale hoek. Met name tegen besluiten die de gemeente nam in het kader van de Wet Werk en Bijstand werd vaak bezwaar aangetekend: 101 keer ten opzichte van 58 in 2009. De groei van de andere bezwaren - bijvoor beeld tegen bouwplannen of par keerboetes - steeg minder hard. Overigens vindt tegenwoordig bij elk bezwaarschrift nog een soort bemiddelingsgespek plaats. „In een aantal gevallen leidt dat alsnog tot een oplossing", aldus wethou der Jan de Pooter. In 2010 werden hierdoor 35 bezwaren ingetrokken. men. Op dit moment is er geen wettelijke kader dat railbeheerder Prorail verplicht trillingen van goe derentreinen terug te dringen. Goes kijkt tegelijkertijd of een per manente snelheidsverlaging (maxi maal 60 kilometer per uur) dezelf de reductie oplevert als een spoor bak. De Kapelse wethouder Evert Da- men spreekt tegen dat zijn ge meente op het Goese idee meelift. „We zijn al langer voor een lagere snelheid. We denken dat dat no dig is voor een gezond leefklimaat, want ook in onze gemeente heb ben aanwonenden last van trillin gen. Het verschil van mening met het ministerie van Infrastructuur 8c Milieu draait om de vraag of een snelheidsverlaging een bron maatregel is of niet. Wij vinden van wel. Als we nu geen bezwaar maken, verspelen we ons recht van spreken." door Frank van Cooten Liefhebbers van brullende tractoren kunnen van daag hun hart ophalen in 's-Heer Abtskerke. Het is weer Trekkertrek op een landbouwperceel aan de Kloetingseweg. Dit jaar voor de elf de keer. Ook de mensen die niet eerder in het dorp zijn geweest hebben geen enkele moeite het feestterrein te vinden. Een groot bord aan het be gin van het dorp kondigt het eve nement aan. De feesttent is al van ver te zien. En anders hoefje al leen maar op het geluid af te gaan. Het gebrul van de tractor-pk's klinkt de ware liefhebber als mu ziek in de oren. En dat zijn er veel in 's-Heer Abts kerke, weten John Walhout en An- nemarie Krijger van de Stichting Trekkertrek 's-Heer Abtskerke. Ook vandaag worden weer rond de 2500 bezoekers verwacht. „Sinds het wegvallen van het schaapscheerdersfeest in Nisse is de trekkertrek een van de grotere evenementen van de gemeente Borsele. En er komen zeker niet al leen maar boeren hoor", zegt An- nemarie. „Ik schat de verhouding op vijftig/vijftig. De trekkertrek is zeker geen boerenevenement." In het dorp was vroeger de zeer ac tieve jongerenvereniging Poeltrap pers actief Een aantal mensen van die stichting, waaronder John Wal hout en Annemarie Krijger, beslo ten elf jaar geleden met de trekker trek te beginnen. „Daar was gelijk veel animo voor. Alleen Aagteker- ke en Kapelle kenden een trekker trek. We begonnen met dertig tot veertig standaardtractoren en hon derd bezoekers." De jongerenvereniging be staat niet meer. De jeugd verkiest veelal de spelcom puter boven een activiteit van de jongerenvereniging. „Natuurlijk is het jammer dat er geen animo meer was voor onze activiteiten. Maar het is ook begrijpelijk. De jeugd is veel mobieler geworden. Ouders rijden nu makkelijker met hun kinderen naar de Efteling dan vroeger. Een jongerenvereniging is blijkbaar niet meer van deze tijd." De trekkertrek is daarentegen nog steeds springlevend. Het evene ment groeide en groeide. De orga nisatie vond het na de tweede edi- IJO^Jrortm^ogjueuwe^auto^uitvoorraad^én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. LJLA voel je v r i j Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10°ó voordeel geldig mei registratie uiterlijk 30 september 2011 Alleen op voorraadmodellen en met in combinatie met ondere acties. De 1.000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederlond B.V. uitgekeerd op de bonk/girarekenmg van de koper, no aflevering/registratie von een nieuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klontenorders (particulier/KZM) von t juli t/ry 30 september 2011 met een uiterlijke kentekenregistrotiedotum von 30 november 2011Kijk voor de voorwoorden op www.opel.nl Wijzigingen voorbehouden. tie daarom verstandig een stich ting op te richten. Wat wel onver anderd is, zijn de vele vrijwilligers die zich met hart en ziel inzetten voor de trekkertrek. Een dikke vijf tig in totaal. Een hechte club die nooit nee zegt. Veel sponsors dragen de trekker trek een warm hart toe. „Die ge ven geen geld, maar stellen de ma terialen beschikbaar. Daar hebben we veel meer aan." De huur van een bulldozer kost behalve de transportkosten toch zo'n zeventig euro per uur. Dat is veel geld. Een sponsor stelt die bulldozer be schikbaar. „Dat waarderen we enorm. Er is één hoofdssponsor en dat is het Heartbreak café in Goes. De liefhebbers van onze trek kertrek komen ook in dat café. Vandaar." MEEST GELEZEN 1Teler knalt door ondanks verbod 2. Spoor van vernielingen Rilland 3. Taakverzwaring onderwijs Zeeland STELLING Reageer op de stelling op de websi te: Buitenbaden moeten beter inspe len op klimaatverandering. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto makelaars Koophuis Makelaars wordt Anthonise Makelaars Vrijwilligers van de jaarlijkse Trekkertrek in 's-Heer Abtskerke nemen alvast

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66