Zeeland PZC Dijkwerken Ellewoutsdijk nog dit jaar af Start verkoop 1 september HEAUHY HAPPY LIFE1 1i|BEURS Film by the Sea Rooie oortjes BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 22 almanak Mobiele site PZC vernieuwd! De tractor brult op de trekkertrek Ook Kapelle bepleit snelheidslimiet goederentreinen 21 Zaterdag 27 augustus 2011 PROJECTBUREAU ZEEWERINGEN door Claudia Sondervan ELLEWOUTSDIJK - 'Volgend jaar geen overlast', bericht Projectbu reau Zeeweringen over de dijkver sterkingen bij de Van Hattum- en Everingepolder. Maar dat betekent wel dat de dijkversterking tussen Ellewoutsdijk en Zweemersdam de komende weken een tandje ho ger gaat, aanvoer van materiaal op zaterdagen en werkzaamheden tot in het begin van de avond. Aannemer Zeeuwse Stromen krijgt tot eind november de gele genheid om het dijkwerk af te ma ken, zodat de aannemerscombina tie niet volgend jaar nog eens te rug hoeft te komen op het werk. Lang dacht Projectbureau Zeewe ringen dat het laatste deel van het dijktraject bij Ellewoutsdijk pas na komend stormseizoen aangepakt zou kunnen worden. Het dijkdeel is particulier eigen dom en Rijkswaterstaat en water schap moesten in onderhandeling om de dijkversterking te kunnen voltooien. Er kwam eerder vrij baan voor de versterking dan ver wacht; net op tijd voor Zeeuwse Stromen om het te kunnen afron den. In weekeinden met evenementen, in de omgeving, zoals de Water schapsdag in de haven van Hoede- Stuur een mailtje als jouw bedrijf zich ook wil aansluiten, frank@smartexpos.nl voor mtjezonsludA zowLfr zorgen. www.healthyhappylife.nl Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl kenskerke op 24 september, wor den de transporten naar de dijk ge staakt, vertelt woordvoerder Anne ke McGovern van Projectbureau Zeeweringen. Het stuk dijk van circa 850 meter ligt op afstand van de dorpsker nen Ellewoutsdijk en Oudelande, maar overlast zal er zijn door het zware materieel dat in de omge ving rijdt, zij het over vaste routes. In september komen daar ook de landbouwvoertuigen bij als de boe ren beginnen met de aardappel en bietenoogst. Normaal mag er na 1 oktober geen graafwerk meer worden verricht aan de zeewerende dijken, maar in dit geval is besloten dat de bijzon dere omstandigheden het moge lijk maken, vertelt McGovern. „Het water van de Westerschelde slaat daar niet direct op de dijkbe- kleding. Er ligt een breed stuk Zuidschor." Als het weer meewerkt zal veel van het werk in november nog be staan uit opruimactiviteiten. Deel van die afronding is het terug brengen van de schorregrond die in mei is afgegraven om een werk- strook onderaan de dijk te kunnen maken. De grond is bewaard in de pot. De hoop is dat de grond, die de zaden van de schorreplanten in zich draagt, het herstel van het stuk Zuidschor versnelt. De Westerscheldedijk bij Ellewoutsdijk (boven) met het Zuidschor en links de Slikken van Everingen. foto Peter Buteijn Vanaf maandag weer drie keer per dag het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl Altijd actueel Compact en overzichtelijk Persoonlijk instelbaar Tip? redactie@pzc.nl De zomerredactie van deze krant sloot afgelopen donderdagavond de productie voor de zomerbijlage af met een rondleiding door Antwer pen. Het was niet zomaar een rondlei ding, maar het ging om de zogehe ten Rooie Oortjesroute. Sterke verhalen over de rosse buurt van de havenstad bleven uit, want de gids loodste hen er niet eens naar- toe. Nee, zij verhaalde amusant over de seksuele gewoontes van de Antwerpe naren in een ver verleden. Na afloop stapten de redacteuren ge dwee achter de fotograaf aan, want een plaatje met rode lichtjes zou het verhaal fraaier maken. De Zeeuws-Vlaming wist de weg wel naar de rosse buurt in de Vlaam se havenstad. Plots hield de fotograaf toch even halt. „lij weet het toch zo goed?", klonk het. Jazeker", zei hij. „Maar nor maal kom ik hier met de auto. 'SM Het 'KOOKTHEATER' wordt gepresenteerd door exposanten met gezonde voeding en dranken. IThe Greenery Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65