73 Belg Willems op herhaling in HVV'24 zit in bestuurlijke crisis 321 sport Adriaanse heeft Fer niet nodig Springequipe mist winst in Nations Cup Fenerbah^e vraagt om vrijwillige degradatie Ook Italiaanse voetballers in staking Judoka Verkerk grijpt naast brons RONDE VAN ZIERIKZEE De Belgische veteraan Mario Willems is oppermachtig in de Ronde van Zierikzee en schrijft de Schouwse wie lerwedstrijd voor de tweede keer op zijn naam. zaterdag 27 augustus 2011 ENSCHEDE Als het aan Co Adriaanse ligt, houdt FC Twente het geld dat be stemd is voor Leroy Fer in de knip. „We hebben hem niet echt nodig." In die mening staat de trainer bin nen de club overigens alleen. FC Twente-voorzitter Joop Munster man wil nog altijd een poging wa gen om Fer te halen. Adriaanse zegt best blij te zullen zijn als de middenvelder komt, maar kan er ook mee leven als het niet gebeurt. „Ik ben meer iemand die zegt: hou je geld maar in je zak. Ik ben niet zo'n koper." ROTTERDAM De Nederlandse springruiters zijn er voor eigen publiek niet in ge slaagd de winst in de Nations Cup veilig te stellen. Het Oranje viertal eindigde in de finale van het sei zoen in Rotterdam als vierde. Dat was niet genoeg om de voor sprong van vier punten op Duits land en Groot-Brittannië te verdedi gen. Beide concurrenten bezetten na twee manches de eerste plaats met 10 strafpunten. In de noodzake lijke barrage bezorgde Ludger Beer- baum met zijn paard Gotha de Duitsers de dag- en de eindzege. ISTANBUL De Turkse topclub Fenerbah^e wil per direct vrijwillig degraderen en komend seizoen in de tweede Turkse klasse voetballen. De rege rend landskampioen heeft daartoe een verzoek ingediend bij de Turk se bond. Fenerbahge ziet geen an dere uitweg meer om alle proble men - die zijn ontstaan na de ster ke vermoedens van betrokkenheid bij een groot omkoopschandaal - het hoofd te bieden. ROME De Italiaanse voetballers komen dit weekeinde niet in actie. Ze gaan in staking omdat, ze het niet eens zijn met de arbeidsvoorwaar den. De eerste speelronde stond op het programma. De spelers in Italiaanse dienst, on der wie Wesley Sneijder, Maarten Stekelenburg en Clarence Seedorf, willen onder meer dat er meer ga ranties komen voor de betaling van salarissen. De Italiaanse voet balbond probeerde donderdag een staking af te wenden met het voor stel te komen tot een noodfonds. PARIJS Judoka Marhinde Verkerk heeft gis teren naast de bronzen medaille op de WK in Parijs gegrepen. Ze ver loor het beslissende duel om een derde plaats in de klasse tot 78 kilo gram van de Amerikaanse Kayla Harrisson, de wereldkampioene van 2010. Verkerk, wereldkampioene van 2009, startte goed in sportpaleis Bercy. In de kwartfinale was ze ech ter kansloos tegen Akari Ogata, waarna ze via een zege op de Hon gaarse Abigel Joo om brons mocht vechten. S In de wielerronde van Zierikzee gingen liefst 73 renners van start. door Barry van der Hooft HULST - Het eerste elftal van HW'24 kan zich vandaag in de uit wedstrijd tegen SSV'65 plaatsen voor de volgende ronde van de dis trictsbeker. Wanneer de ploeg daarin slaagt, zal het sportieve suc- ■cesje nauwelijks onderwerp van ge sprek zijn. De voetbalvereniging uit Hulst verkeert namelijk in een bestuurlijke crisis, na het opstap pen van voorzitter John van der Hoeven en de voltallige jeugdcom missie. Van der Hoeven is nog geen negen maanden voorzitter geweest van HW'24. De clubman volgde me dio november boegbeeld Gerard van de Voorde op, die de voorzit tershamer na zestien jaar neerleg de. Onder leiding van Van der Hoeven moest de club een reorga nisatie ondergaan, maar dat plan riep nogal wat weerstand op bij verschillende leden. Van der Hoeven stuurde eerder de ze week een e-mail rond die be stemd was voor de leden van HW'24. 'Tijdens mijn presentatie van het reorganisatieplan, waarin de visie voor de toekomst van HW'24 werd weergegeven, ben ik op een dusdanige manier behan deld dat ik tot dit besluit moest ko men", schreef Van der Hoeven. 'Dit besluit betreur ik ten zeerste omdat ik het allerbeste met HW'24 voor heb. Ik wens jullie sportief en bestuurlijk het allerbes te toe'. Als hem telefonisch om een reac tie wordt gevraagd, zegt Van der Hoeven: „Ik ga er niet dieper op in. Als je meer informatie wilt, moet je contact zoeken met de zit tende bestuursleden." Een dag nadat de voorzitter zijn vertrek kenbaar had gemaakt, stuurde de jeugdcommissie een e-mail rond, waarin werd verteld dat de leden hadden besloten per 28 augustus hun functies ook neer te leggen. 'Dit naar aanleiding van de mail van 25 augustus jl. met be trekking tot het aftreden van de voorzitter John van der Hoeven', schreven de leden van de jeugd commissie onder meer. 'De jeugd commissie heeft haar voortbe staan afhankelijk gemaakt van de reorganisatie van de vereniging, die op stapel stond. Nu deze reor ganisatie niet doorgaat is er voor de jeugdcommissie geen basis' meer om verder te functioneren.' Dat de reorganisatie geen door gang vindt heeft dus vervelende ge volgen voor de club, die de afgelo pen tijd al in moeilijk vaarwater zat. De eerste selectie is bijzonder smal, jeugdspelers willen niet in het tweede elftal uitkomen, Carlo Blommaert stopte als bestuurslid technische zaken en trainer Eric Brems kondigde tijdens de Cofely Cup al aan dat dit zijn laatste sei zoen wordt bij de zondag-derde klasser. De Belg uitte tijdens dat toernooi zijn ongenoegen over het gebrek aan daadkracht binnen HW'24. „Het bestuur blinkt al een maand uit in afwezigheid", zei Brems. „Ik heb drie jaar de kar ge trokken. Nog negen maanden, dan gaat voor mij de deur dicht." Gerard van de Voorde is nog altijd vice-voorzitter van de club. Hij zit met de huidige situatie in zijn maag. „John van der Hoeven is om persoonlijke redenen gestopt, die alleen door hem kunnen wor den uitgelegd", zegt Van de Voor de. „Ik voel me niet geroepen daar een draai aan te geven." Hij zegt de huidige gang van zaken te be treuren. „Ik zeg altijd dat het glas half vol is, maar het begint er nu wel op te lijken dat het halfleeg is. Maar de mensen die zich nog wél voor HW'24 inzetten, doen dat met meer dan honderd procent. We moeten orde op zaken stellen en een nieuwe weg inslaan." Mario Willems komt juichend over de finish.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62