keer weeralarm is uniek binnenland 15 Hurtigruten Slachtoffer is toekomstig 'astronaut' mil t+A 9 Beleef een Noorse Kerst Jkk \Jf BBI Travel Bouw kolencentrale gaat toch door Brand Moerdijk kostte 71 miljoen Opgepakt met nog 998 celdagen te goed Avro, NTR en VPRO bundelen krachten Kroon bij afscheid van Petraeus in VS Forse daling aantal boerenlandvogels Ik dacht: de motor is opgeblazen' zaterdag 27 augustus 2011 gaan dinsdag of woensdag weer aan de slag. Leerlingen van het Scheldemond College in Vlissingen konden giste ren alvast hun nieuwe schoolboeken ophalen. Dat wordt veel boeken kaften in dit weekeinde. foto Marcelle Davidse GRONINGEN De bouw van de kolencentrale in de Groningse Eemshaven wordt niet stilgelegd. Dat heeft de provin cie gisteren bekendgemaakt. Vol gens gedeputeerde Van der Ploeg zijn veel van de bezwaren van de Raad van State, die woensdag een streep door de vergunning zette op grond van de natuurbeschermings wet, 'reparabel'. BREDA/MOERDIJK De totale kosten van de zeer grote brand bij Chemie-Pack in Moerdijk afgelopen januari worden geraamd op ruim 71 miljoen euro. Dat staat in de bestuurlijke verantwoording die de veiligheidsregio Midden- en West-Brabant op haar internetpagi na heeft gepubliceerd. Het bedrag ligt veel hoger dan de 40 miljoen euro die tot dusver werd genoemd. DEN HAAG De marechaussee heeft gisteren sa men met de politie van de Duitse deelstaat Nedersaksen een 24-jari- ge Nederlander aangehouden, die nog een gevangenisstraf van 998 da gen moet uitzitten in Nederland. De man was veroordeeld voor een overval met geweld die hij in Ne derland had gepleegd, aldus de poli tie. AMSTERDAM De Avro, de VPRO en de NTR bun delen hun krachten op het gebied van kunst- en cultuurprogram ma's. In 2012 moet er sprake zijn van een verregaande samenwer king, zei Bart Römer, netmanager van Nederland 2, gisteren. On danks de bezuinigingen, wil hij kunst- en cultuurprogramma's blij ven maken voor een breed publiek. DEN HAAG Kapitein Marco Kroon, die met de Militaire Willemsorde is onder scheiden, is woensdag bij de af- scheidsceremonie van de Ameri kaanse generaal David Petraeus in Washington. Petraeus heeft Kroon op persoonlijke titel uitgenodigd. De Amerikaanse generaal en Kroon hebben elkaar ontmoet op hun missie in Afghanistan. WAGENINGEN De laatste 20 jaar is het aantal boe renlandvogels erg gedaald. Bij de snelste dalers in Nederland zijn de patrijs (-66 procent), grutto (-56), graspieper (-51) en kneu (-49). Bij andere vogelsoorten is een kleine re daling te zien. Dat blijkt uit een Europees onderzoek waarbij 145 vo gels in 25 landen zijn gemonitord, meldt natuurbericht.nl. Drenthe, Friesland en Groningen was de eerste helft van de middag code oranje van kracht: een waar schuwing voor extreem weer. Door de forse neerslag bij een ver- deelcentrum in Terneuzen waren radiostations in delen van het land niet goed te ontvangen. Volgens een medewerker van zendmastbe heerder Novec werd er gisteren ge werkt aan een oplossing. Het treinverkeer tussen Zwolle en Amersfoort lag stil door bliksemin slag en koperdiefstal en tussen JOURE - Peter Kok (48) uit Heerhu- gowaard en zijn gezin schrokken zich een ongeluk, toen gistermid dag op de snelweg A7 in Friesland vlak voor hun auto de bliksem in sloeg. Het gezin was op weg naar een vakantiepark bij Emmen, toen het vlak bij het verkeersplein van Joure een enorme klap naast de au to hoorde. Een seconde later reed de auto over de vuurbol van de bliksem heen. „Ik had helemaal niet door dat het om bliksem ging. Ik dacht dat de motor was opgebla zen. We hebben direct de kinderen uit de auto gehaald. Ik heb er ook niet bij stil gestaan dat de wagen mogelijk onder stroom stond. Ge lukkig was dat niet het geval", al dus Kok. De bliksemschicht liet en kele gaten van 20 centimeter door snee in het wegdek achter. Winterswijk en Lichtenvoorde reed een trein tegen eèn omgeval len boom. Niemand raakte daarbij gewond. In de Achterhoek en Twente woed den windhozen. In Bentelo waai de daardoor het dak van een var- kensschuur, zeker tien varkens kwamen om. In Lichtenvoorde ging de bovenkant van een grote tent op een bouwlocatie van een bloemencorso eraf Ook hier: nie mand raakte gewond. Het KNMI verwacht in het week einde geen grote weerproblemen. Dit komt vooral door de koelere lucht die over Nederland trekt. Wel zullen hier en daar nog buien vallen. zie onze website:binnenland Radio-ontvangst in Nederland gestoord door hevige regen HOENSBROEK - Een 53-jarige Hoens- broekenaar die in de nacht van donderdag op vrijdag zwaar is mis handeld, blijkt toekomstig 'astro naut' Ger Dalemans te zijn. Medebewoners van het apparte mentencomplex waar Dalemans woont zijn niet verrast door de ge beurtenissen, omdat de 'eerste Limburgse ruimtetoerist' er op straat geen geheim van maakte dat hij veel geld uitgaf aan verre reizen en over contanten beschikte. Hij belde deze zomer de krant met de mededeling dat de Belasting dienst achter hem aanzat. Die was door de bank ingeseind, omdat Da lemans zijn ruimtereis van ruim 66.000 euro contant had betaald. Dalemans werd rond vier uur he vig bloedend en strompelend door passanten aangetroffen. Uit zijn eerste verklaring blijkt dat de Hoensbroekenaar rond één uur vanuit de woning van een kennis terugliep naar zijn woning. Daar stond hij plotseling oog in oog met vier mannen, die hem in el kaar sloegen en hem zijn huissleu tels afhandig maakten. Dalemans werd daarop in een au to geduwd en meegenomen naar een onbekende bestemming. Tweeënhalf uur later werd hij vast- getaped en zwaargewond uit de wagen gegooid op een veld in Schimmert. Hij heeft diverse bot ten gebroken en een zeer geha vend gezicht. Zijn appartement bleek doorzocht. De politie trof een grote chaos aan. Onduidelijk is nog of er iets is meegenomen. 13 Daagse Hurtigruten Noorderlicht Express 17, 20 23 december 2011 Vanaf €1343 pp Geen single toeslag! Stelt u zich een reis voor langs de besneeuwde Noorse fjorden, met tempe raturen die soms zelfs het zeewater doen bevriezen, onder een sterrenhemel waar het magische Noorderlicht danst. Binnen wacht u een gemoedelijke warmte aan boord van het schip dat u van Bergen naar Kirkenes nabij de Russische grens, om de Noordkaap en over de poolcirkel, terugbrengt naar Bergen. Kerstavond viert u op traditioneel Noorse wijze aan boord, het schip blijft die dag in de haven liggen. Tijdens dit avontuur kunt u tevens meedoen aan één van de adrenaline verhogende sneeuwscootersafari's of huskytochten. Exclusief vertegenwoordiger van Mi HURTIGRUTEn telefoon (+31-0)50-3136000 www.demooistezeereis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5