Protest tegen bussluis in de Kadeweg Zeeland Start verkoop 1 september Film by the Sea HEALTHY HAPPY LIFE BEURS The Greenery Breda almanak www.filmbythesea.nl Mobiele site PZC vernieuwd! pzc Rooie oortjes 24 en 25 SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 ACTIE 'Wegen zijn er om te gebruiken' Bliksem velt waterleiding Het 'KOOKTHEATER' Vanaf maandag weer drie keer per'dag het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/mvr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, Zfl. en zo. om 18.00 uur Qwvm.z2.n\ Stuur een mailtje als jouw bedrijf zich ook wil aansluiten, frank@smartexpos.nl voor zonier zonjat www.healthyhappylife.ni Altijd actueel Compact en overzichtelijk Persoonlijk instelbaar n m Tip? redactie@pzc.nl De zomerredactie van deze krant sloot afgelopen donderdagavond de productie voor de zomerbijlage af met een rondleiding door Antwer pen. Het was niet zomaar een rondlei ding, maar het ging om de zogehe ten Rooie Oortjesroute. Sterke verhalen over de rosse buurt van de havenstad bleven uitwant de gids loodste hen er niet eens naar toe. Nee, zij verhaalde amusant over de seksuele gewoontes van de Antwerpe naren in een ver verleden. Na afloop stapten de redacteuren ge dwee achter de fotograaf aan, want een plaatje met rode lichtjes zou het verhaal fraaier maken. De Zeeuws-Vlaming wist de weg wel naar de rosse buurt in de Vlaam se havenstad. Plots hield de fotograaf toch even halt. „Jij weet het toch zo goed?", klonk het. „Jazeker", zei hij. „Maar nor maal kom ik hier met de auto." Studenten dromen over Grevelingen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Caissons als treffend voorbeeld van hergebruik Zaterdag 27 augustus 2011 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Na hardhandig kennis te hebben gemaakt met de bus- sluis in de Kadeweg in Zierikzee is Wil Steutel uit Burgh-Haamstede een actie begonnen om het ver keersobstakel weg te krijgen. „Ik zat fout, maar de straf die je dan krijgt staat in geen verhouding tot de overtreding." Het ongeval deed zich 16 april voor. Steutel pikte haar nichtje op uit verpleeghuis Cornelia om een beetje rond te toeren en zag de borden over het hoofd die de bus- sluis aankondigen. Ze klapte met haar auto op de (verhoogde) bus- sluis, met onder meer verwondin gen aan haar gezicht en een zwaar beschadigde auto als resultaat. „Ge lukkig had mijn nichtje niks, want je krijgt een grote klap. Je wordt ei genlijk tegelijkertijd afgeremd en gelanceerd." Van een buurtbewoner begreep Steutel dat er met enige regelmaat iemand tegen de bussluis aanrijdt. Tijd voor actie, vindt Steutel - die per post al meerdere malen haar beklag bij de gemeente Schou- wen-Duiveland heeft gedaan. „We gen zijn er om te gebruiken en niet om af te sluiten", is ze van me ning. „Dit is ook niet zomaar een B-weggetje, maar een mooie en brede weg. Waarom zou je dat dan doen?" En als dan toch tot afslui ting wordt besloten, waarom dan op zo'n 'verschrikkelijke' manier? „Het is alsof er een robotagent staat die je in je gezicht slaat en daarna met zijn knuppel probeert ook nog zoveel mogelijk schade aan je auto te veroorzaken. Je wordt echt afgestraft." Wil Steutel hoopt dat ook andere gedupeer den van zich laten horen, zodat er gezamenlijk een vuist kan worden gemaakt richting gemeente. Met als resultaat dat de bussluis wordt weggehaald. Dat er weieens aanrijdingen bij de bussluis zijn is bij de gemeente Schouwen-Duiveland (op grond van de schade, niet aan de hand van meldingen) bekend, reageert communicatiemedewerker Manon Veroude. Met politie en verkeers- deskundigen is overleg gevoerd, maar er is geen reden het obstakel weg te halen. „Het is een gangbaar iets in Nederland." Automobilis ten worden door diverse borden gewaarschuwd. Wel is de gemeente op dit mo ment met Connexxion in gesprek over een mogelijk andere busrou te. De bedoeling is de weg uitein delijk uitsluitend te bestemmen voor langzaam verkeer. Dat heeft te maken met de aanleg van de wijk Noorderpolder. Overigens, is de bussluis nu tijdelijk buiten ge bruik in verband met werkzaamhe den aan de Emil Sandströmweg. BURGH-HAAMSTEDE - Een vuurbal en daarna een enor me knal wekten de campinggasten van camping Groene- woud in Burgh-Haamstede gisterochtend hardhandig. Om 7.15 uur sloeg de bliksem in een boom en de water leiding. De schade op de vrijwel volle camping bleef be perkt tot een gespleten boom en een kapotte waterlei ding. Hierdoor stroomde 15.000 liter water over de cam ping. Bovendien viel de stroom enige tijd uit. Aan het einde van de ochtend was de waterleiding weer gerepareerd. foto Izaak Verkeste wordt gepresenteerd door exposanten met gezonde voeding en dranken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55