over Crevelingen zeeland 125 Faunabescherming eist verbod vreemde mossel Onderzoek gevolgen van vorming nationale politie INFORMATIEBIJEENKOMSTEN Logeren in een duin zaterdag 27 augustus 2011 DEN HAAG - Als we geen mossel zaad uit Ierland en Engeland meer in de Oosterschelde mogen uit zaaien dan moet je verbieden dat mensen reizen, want die zijn va ker drager van het norovirus die buikklachten veroorzaakt, zei M. van der Bent van de schelpdieren importeurs vrijdagbij de Raad van State. Die behandelde een spoedprocedu re tegen een aantal vergunningen om mosselzaad uit Ierland en En geland in de Oosterschelde uit te zetten. Volgens milieugroep Fauna bescherming levert het importe ren van exotische diersoorten gro te risico's op voor de volksgezond heid, zoals het norovirus. Immers, met de import van buitenlands schelpdierenzaad worden ook ziek tekiemen geïmporteerd die in heemse schelpdieren, zoals mosse len en oesters kunnen aantasten. Faunabescherming vroeg vrijdag om een onmiddellijke blokkade van de importvergunningen. Pauline de long, woordvoerster van Faunabescherming, somde tij dens de rechtszitting in Den Haag een groot aantal risico's op. Vol gens haar worden er met het mos selzaad naast het norovirus ook probleemsoorten zoals de Nieuw-Zeelandse waterpok geïm porteerd. Een deskundige op het gebied van de soortendeterminatie erkende dat de waterpok een pro bleemsoort is maar dat er intussen al zoveel in de Oosterschelde zijn dat één meer ook niet meer uit maakt. De Jong van Faunabescherming vindt dat de overheid te makkelijk omgaat met de risico's van uitheemse soorten. Staatsraad R. Hoekstra vroeg nog wanneer het uitzaaien van het mosselzaad be gint. Een woordvoerder van de im porteurs zei dat het uitzaaien ei genlijk het hele jaar doorgaat. Mocht de Raad van State de ver gunningen schorsen dan zullen de importeurs voorlopig geen mossel zaad meer mogen importeren. Uit spraak volgt over enkele weken. door Emile Calon ling op het Watersnoodmuseum bij Ouwerkerk. Aan de noordkant van Schouwen-Duiveland moeten bomen de twee gebieden marke- ren die in 1953 droog bleven. De toekomstige inrichters van ruimte hebben zich in hun plan nen aan de ene kant gehouden aan randvoorwaarden, zoals die HENGSTDIJK Kermis met onder meer vanaf 13.00 uur fietstocht, schieting en gaaibollen; HOEK Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vlees- kaarting; HULST Willibrordusbasiliek, 14.30 uur: Beklimmen toren; Cornelis de Vosplein, 15.30 uur: Zomerves- tingwandeling; Centrum, 8.00 uur: Vestingstedendagen. met rommelmarkt, kraampjes, oude am bachten, demonstraties; LAMSWAARDE Café de Lamsoren, 14.00 uur: Kaarten; PAAL Café In 't Zicht der Schelde, 15.00 uur: Mu ziek van allerlei genres; Haventerrein, 11.00 uur: Saeftinghefeesten met onder meer heilige, mis, schippers markt, zeilwedstrijd 'De vliegende mijl', gratis rondvaarten en live muziek; PHILIPPINE Centrum, 8.00 uur: Mosselfeesten met on bijvoorbeeld door natuurbescher- mingsregels zijn gesteld. Aan de an dere kant stellen ze ook min of meer vaste uitgangspunten ter dis cussie. Wonen in of op een dijk of duin mag niet, zeker niet als het de zeezijde betreft. Waarom niet, vroegen de studenten zich af, dat is toch heel aantrekkelijk wonen. der meer rommelmarkt, kraampjes, mu ziek, mosselen eten, kermisattracties, kin- dervermaak en toerrit, Zandstraat 90, 11.00-17.00 uur: open tuin De Moerbei; RETRANCHEMENT Strandpaviljoen de Zeemeeuw, 15.00 uur: Schattenjacht voor kinderen; SLUIS Groote Markt, 9.30 uur: Belfort oldtimer- rit; SLUISKIL Groenoord, 10.00 uur: Gildefeesten met H. mis, brunch, rommelmarkt, braderie, bingo en muziek; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding met vaartocht; IJZENDIJKE Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Kaarten; Weide aan Mauritsweg, 9.30 uur: Oogst feest met rondrit aanspanningen, ruiters, oude tractoren, spel Zonder Grenzen, de monstraties, mechanisatie show en kin- dervermaak. En ze schetsten een woondijk en een duin met recreatiewoningen. Leuk toch? De bestuurders en offi ciële plannenmakers die flink on der de indruk waren van de creati viteit van de studenten, zien al leen deze onderdelen van de blauwdruk nog niet zo snel uitge voerd worden. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg onderzoekt hoeveel werk gelegenheid verloren gaat als tal van rijksdiensten uit Zeeland ver trekken. Aanleiding is de vorming van de nationale politie waarbij tachtig tot tweehonderd onder steunende banen, zoals salarisad ministratie en IT, uit Zeeland kun nen verdwijnen. Burgemeester Koos Schouwenaar vertelde gisteren over dat onder zoek tijdens een bezoek van een vijftal leden van de Tweede Kamer a'an de Zeeuwse politie. Bij het on derzoek wordt ook gekeken naar al le andere diensten die kunnen ver dwijnen bij de concentratie van overheidsdiensten, zoals reclasse ring, kinderbescherming en rijks waterstaat. Commissaris van de koningin Kar- •la Peijs benadrukte dat er gepro beerd wordt om onderdelen terug te krijgen, bijvoorbeeld een meld kamer en de waterpolitie. „Die kunnen hier prima terecht." Ze vertelde ook dat de provincie het onderzoek van de gemeente Mid delburg steunt. „Want ook wij wil len weten wat Zeeland te wachten staat als concentratie en centralisa tie doorgaan." Ad Koppejan (CDA) en Magda Bemdsen (D66) lieten weten dat zij voorstander zijn van de nationa le politie maar dat dat niet tot ge volg mag hebben dat talloze banen uit Zeeland verdwijnen. Zij-willen niet een concentratie van alle on dersteunende diensten centraal in Nederland. Koppejan benadrukte dat hij zich hard zal maken voor behoud van werkgelegenheid. Hij is niet bang dat de ministers alleen kiezen voor concentratie en centralisatie. „Als hij mij lukt de Hedwigepolder droog te houden, moet het mij ook lukken om banen voor Zee land en de andere regio's te behou den", aldus de christen-democraat. LEESBRILCORRECTIES, OOGLASEREN en LENSIMPLANTATIES Tijdens deze informatiebijeenkomst zal oogarts dr. De Wilde een uiteenzetting geven oyer de mogelijkheden van refractieve chirurgie fnetjde meest geavanceerde apparatuur. dr. Binkhorst Eye Center biedt een breed scala aan oplossingen voor mensen die graag zonder (lees)bril of contactlenzen door het leven willen gaan. 'oensdag 7 september 2011, 20.00 uur Hotel Van Der Valk te Goes ^^^^^^^^^^^^(^11, ^20.00 uur BEC bv Antoniusziekenhuis Past. van Genklaan 6 4501 AJ Oostburg follow US OH Tel. 0117-440390 Fax 0117 - 440395 www.eyecenter.nl info@eyecenter.nl I twitter @eyecenterbec Levende dijken. knooppunt Brouwersdam Duinen bieden ruimte aan toeristen. Fietsen over water en slapen in een duin; enkele ideeën uit de koker van lertig studenten van de 7e Internatio nal Architecture Summer School. knooppunt Greveiingendam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49