241 zeeland Studenten dromen 't Uusje van Flip heeft weer een échte functie SUMMERSCHOOL Dertig buitenlandse studenten hebben zich twee weken over de toekomst van de Grevelingen gebo gen. Hun visie onderstreept bestaande plannen. Visser mag geen vis verkopen regioagenda Z2 komt weer drie keer per dag zaterdag 27 augustus 2011 Jan de Ridder (links) en Frans Reijniers zijn de gangmakers achter de herge boorte van 't Üusje van Flip. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst AARDENBURC - Het Van Dongen Sportpark in Aardenburg was bij het ontstaan zestig jaar geleden het mooiste in de regio. Samenwer king van vijf verenigingen en op knappen van park, Elderschansbos en omgeving moet het park op nieuw die status geven, hopen Jan de Ridder en Frans Reijniers. De twee voormalige ondernemers zijn met hun Stichting Nieuw Elan de voortrekkers van het spon sorhome 't Uusje van Flip bij de entree van het sportpark. Voetbal vereniging AVC, tennisclub Sjef, handbooggilde Sint Sebastiaan, Stichting Recreatiebad Elder- schans en de Hondenclub Aarden burg kunnen de voormalige 'bad meesterswoning' van Flip van de Velde gebruiken voor vergaderin gen, cursussen, secretariaatswerk zaamheden en als ontvangstgele genheid en/of coördinatiecentrum tijdens toernooien of festiviteiten. Nieuw Elan koestert al langer idee ën over het opwaarderen van sportpark en de Elderschans. Na de redding van het zwembad eni ge jaren geleden, moest de hele omgeving een impuls krijgen, vond initiator De Ridder. Hij vond in Reijniers, intussen ook voorzit ter van AVC, een medestander, 't Uusje van Flip had als badmees terswoning een duidelijke functie. Nadat voormalig ambtenaar Philip van de Velde eind vorige eeuw overleed, woonde zijn vrouw er nog een paar jaar. Vanaf 2002 ver huurde de gemeente de woning een aantal jaren, maar het moest enkele jaren geleden onbewoon baar worden verklaard. De ge meente verleende Nieuw Elan voor één euro het gebruiksrecht over het huisje. Reijniers en De Ridder maakten vervolgens bedrij ven enthousiast voor het opknap pen ervan. Het Stimuleringsfonds van de Rabobank gaf een behoor lijke bijdrage en een reeks onderne mers knapten tegen kostprijs of minder de woning niet alleen op, maar zorgden ook voor vergader en secretariaatsruimtes en nieuwe toiletgroepen. Nieuw Elan en de vijf gebruikers openen het sponsor home annex bestuursgebouw mor gen. Karen van de Velde, dochter van de voormalige badmeester, ver richt samen met de Sluise sport wethouder Jan Schaalje de offi ciële openingshandeling. Nieuw Elan hoopt dat de opening van het sponsorhome als een vlieg wiel werkt voor het aanjagen van andere ontwikkelingen. Reijniers: „De speeltuin naast het zwembad moet worden uitgebreid. Een ka belbaan annex klauterbaan in het Elderschansbos zou een echte at tractie zijn. Extra wandelpaden door het bos en verbouwing van het voormalige volkshogeschool complex tot bijvoorbeeld een jeugdherberg zouden Aardenburg ook een impuls kunnen geven." door Ben Jansen De Grevelingen kan een spannend ge bied worden, waar het hele jaar door wat te beleven valt en waar geld wordt verdiend. Met de presentatie van een blauwdruk voor de versterking van het Greve- lingengebied hebben dertig studen ten uit tien landen gisteren hun summêrschool over de Dynamiek van de Delta afgesloten. In het oog springen twee knoop punten (de aanzetten van de Brou- wersdam en de Grevelingendam op Schouwen-Duiveland), herstel van een (beperkte) getij beweging, een verbinding tussen Grevelingen en Haringvliet op de lijn Herkin- gen-Middelharnis, met vertakkin gen die een aantrekkelijk water woongebied vormen en een groen middengebied waar de nadruk ligt op natuur en aquacultuur. De aanbevelingen van de aanko mende bouwkundigen, land schapsarchitecten en stedebouw kundigen sluiten goed aan op be staande plannen, zoals die zijn neergelegd in bijvoorbeeld het Uit voeringprogramma Zuidwestelijke Delta en de toekomstverkenning Zicht op de Grevelingen. Veilig, veerkrachtig en vitaal is de bood schap en die hebben de studenten na hun kennismaking van twee weken met het gebied onderschre ven. Tientallen jaren was de aan dacht voornamelijk gericht op landwinning en veiligheid voor de zee. Nu is het tijd daarnaast ook naar de natuur en de economie te kijken. Die economie komt niet echt goed van de grond als een groot deel van de ondernemers alleen maar drie zomermaanden heeft om geld te verdienen. Vandaar het voorstel van de studenten om van de Brou- wersdam een boulevard te maken die ook de rest van het jaar aan trekkelijk is, zowel voor toeristen en recreanten als voor het bedrijfs leven. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan een arena, waar bij goed weer in de open lucht en anders onder dak film- en andere voorstellingen worden gegeven en congressen en zakelijke presentaties worden ge houden. Aan die boulevard kun nen ook een gezondheidscentrum en eventueel zelfs een ziekenhuis een plaats krijgen. Het knooppunt bij de Grevelingen dam moet vooral een culturele in vulling krijgen met onder meer drijvende paviljoens waar kunste naars werken en exposeren en res taurants. Het plan voorziet ook in een her denkingsoord voor de overstro mingsramp van 1953, als aanvul- Fietspad over het water. Recreatie op drijvende eilandjes. BRESKENS - De eigenaar van vissers boot Zeelandia (de Harlingen-io) mag geen vis meer verkopen op en bij zijn boot in de haven van Breskens. Hij heeft daar geen ver gunning voor. Bij de gemeente Sluis zijn klach ten binnengekomen over stank en rook. Ook zou er visafval in het MIDDELBURG - Zeeland in 2 minu ten, het online videojoumaal van de PZC, gaat weer over op de nor male programmering. Vanaf maandag is drie keer per dag een nieuwe uitzending te bekijken via www.z2.nl. Om 10.00 uur, 16.00 uur en 22.00 uur word je in twee minuten op de hoogte gebracht van het laatste nieuws uit de provincie. Op zater- water gegooid worden. Ook het feit dat de koopwaar vlakbij het Visserij monument aan de man wordt gebracht, is een aantal men sen in het verkeerde keelgat ge schoten. Sluis heeft (nog) geen dwangsom opgelegd of ultimatum gesteld, maar gaat eerst met de ver koper in overleg. ■zsz&ss&ses&ssmsmsssfzmztsmise&ss&g&gmzm dag en zondag zijn er journaals om 18.00 uur. Het vaste onderdeel 'Zeeland in de media' keert terug in het journaal van 10.00 uur. Daarin wordt een overzicht gegeven van Zeeuws nieuws in (landelijke) kranten en televisieprogramma's. Zeeland in 2 minuten is .altijd en overal te bekijken via je computer, tablet of smartphone. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. ZATERDAG BRESKENS Jachthaven en op de Westerschelde, 10.20 uur: Sailing weekend; Veerhaven, 9.30-11.30 uur: Start Lange Strange wandeltocht over 14 kilometer langs strandpaviljoens; CADZAND-BAD Sporthal, 22.00 uur: Optreden Belgische rockbands Hidden en Tripoli; CADZAND-DORP Dorpskerk: vanaf 9.30 uur Zeeuwse streek- drachtendag met koetsen- en huifkartoch ten en klederdrachtgroepen; Terrein bij de molen, 10.30 uur: Streekpro- ductenmarkt; HENGSTDIJK Kennis tot en met maandag 29 augustus; HOOFDPLAAT Schapenpark Coede Hope, 14.00 uur: Rond leiding met onder meer een huifkartocht; HULST Reynaertland, 11.30-12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; Centrum, 8.00 uur: Vestingstedendagen met rommelmarkt, braderie, reuzenstoet (start 14.00 uur), truckshow; Café de Ster, 10.00 uur: Boekenmarkt SBNN; PAAL Café In 't Zicht der Schelde, 14.30 uur: Schieting; 21.30 uur: Muziekavond met onder meer Flip 5; Haventerrein, 9.00 uur: Saeftinghefeesten met onder meer rommelmarkt, zeilwed strijd 'De vliegende mijl', gratis rondvaar ten; PHILIPPINE Centrum, 10.00 uur: Mosselfeesten met kraampjes, mosselsteekwedstrijd, uitrei king Gouden Mossel, kunst- boeken- en curiosa markt, bing, kermisattracties en muziek Zandstraat 90,11.00-17.00 uur: open tuin De Moerbei; SCHOONDIJKE Korenmolen, 11.00 uur: Rondleiding; SLUISKIL Groenoord, 8.00 uur: Gildefeesten met on der meer fietstoertocht, speurtocht, wan deltocht, sportmiddag, dikke bandenrace en feestavond; TERNEUZEN De Veste, 9.00 uur: Koersbal; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding met vaartocht; Kinderboerderij, 14.00 uur: Creatief met wol; WESTDORPE Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wip; ZONDAG BRESKENS Jachthaven en op de Westerschelde: Sailing weekend met zeilwedstrijden; GRAAUW Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wjp;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48