zeeland 123 het dak en ontstopten de wastafels 'Blijf bij ons' Vertraging van aanleg fietspad bij Sint Jansteen door vondst asbest bsrco Belfort Oldtimerrit viert jubileum met twee ritten door omgeving extra koopjesdagen bij zaterdag 27 augustus 2011 Z door Eugene Verstraeten SINT JANSTEEN - Bij de aanleg van het fietspad tussen Sint Jansteen en Heikant zijn bij de Clingedijk as best platen aangetroffen. Omdat bij voorbereidend grondonderzoek geen sporen van asbest waren ge vonden, waren er aanvankelijk twij fels over de aard van gevonden ma teriaal. Uit voorzorg is het werk wel voortgezet alsof er asbest ge vonden was. Dus onder andere met mensen met beschermende pakken en met speciale graafmachi" nes. Het opgegraven materiaal werd meteen verpakt. Nu blijkt dus dat het inderdaad om asbest gaat. „Het zijn behoorlijk grote platen", aldus een woordvoerster van het waterschap Scheldestromen, dat sa men met de gemeente Hulst het fietspad aanlegt. „We weten niet waar ze ooit voor gebruikt zijn. Mo gelijk als fundering voor het pad." Het is nog niet bekend hoeveel as best er in de grond zit. Daarom kan ook nog niets gezegd worden over de extra kosten. „Maar dit is uiter aard een financiële tegenvaller", al dus het waterschap. De vertraging van de aanleg is een week of drie, is de verwachting. Het verlichte, anderhalve kilometer lange fietspad loopt straks vanaf de kruising van de Vylainlaan en de Nieuwe Ellestraat in Heikant, via de Oude Drijdijck tot de aanslui ting met de Meidoornstraat in Sint Jansteen. Van daaruit kunnen fiet sers dan hun weg vervolgen via de Tragel en de fietstunnel onder de provinciale weg. Vooral voor de middelbare schooljeugd uit Koe wacht en Heikant is het fietspad een aanwinst. Maar de route vormt ook een aantrekkelijk parcours voor recreatieve fietsers. Het fietspad kost, zonder de kosten voor de asbestruiming meegere kend, 390.000 euro. Het water schap betaalt bijna de helft, Hulst veertig procent en de provincie zo'n dertien procent. SLUIS - De jaarlijkse Belfort Oldti merrit in Sluis is morgen toe aan een jubileumeditie.. De oude au to's komen voor de tiende keer sa men. De pakweg 75 deelnemers verza melen vanaf 9.00 uur op de Groote Markt. Om 10.30 uur wor den ze door wethouder Conny Al- mekinders weggeschoten voor een rondrit door Sluis en een uitstapje naar Vlaanderen. Daarna volgt een lunch in Oostburg en een rondrit door West-Zeeuws-Vlaanderen. Na een stop in Nieuwvliet worden de oldtimers rond 16.00 uur terug in Sluis verwacht. Daar zijn ze nog een poosje te bekijken op het par keerterrein van restaurant De Lin- denhoeve aan de Beestenmarkt. ouderenzorg en ben nooit meer vertrokken." Medewerkers prijzen het feit dat hun manager niet 'van buitenaf is gekomen, maar iemand van Em- maüs zelf is, die langzaam is opge klommen. Emmaus is sinds 2002 onder deel van ZorgSaam. De eigen identiteit is behouden, vinden de drie vrouwen. Het katholieke verle den werkt onder meer door in het feit dat et nog steeds diensten zijn, maar ook indirect: er is veel aan dacht voor geestelijke bijstand en 'zielenzorg'. Zo mogen bewoners op hun verjaardag kiezen wat ze willen eten en een wens doen. „Je zou denken dat ze dan met de on mogelijkste dingen komen, maar dat is niet zo", zegt Grootaert. „De meesten willen eens gaan winke len, naar de markt, of een vrien din bezoeken." Het zorgt ervoor dat de medewer kers blijven beseffen dat ze veel kunnen betekenen voor de bewo ners. Grootaert: „Ik houd mezelf dagelijks voor dat het niet vanzelf sprekend is dat deze mensen geluk kig zijn, maar dat het ook niet moeilijk hoeft te zijn een bijdrage aan hun welzijn te leveren." Het dorp Emmaus komt voor m een Bijbelverhaal, waarin Jezus na zijn wederopstanding aan zijn leerlingen verschijnt Zij spreken de woorden: 'Blijf bij ons Heer, de dag is bijna om en het wordt al donker'. De stichters van Emmaus vonden dat toepasselijk voor een bejaardentehuis. begin jaren negentig. De eerste ka- douche. De zusters woonden aan- ze een woning in het dorp. Vrijwillger Rita Hulleman, locatiemanager Katrien Grootaert en medewerker Marlou Bron (vlnr) kijken uit naar het jubileumfeest. foto Mark Neelemans lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47