opnieuw catfight tegen Decosse MORRES RUIMT OP! sport 135 Kittel wint Tonnerre pakt ABN Amro-cup zevende rit tijdens Sailing Weekend Breskens in Vuelta Even tot tien tellen morres® Kerkhove verslaat Van de Velde EXPRESS véél woonplezier zaterdag 27 augustus 2011 TALAVERA DE LA REINA - Marcel Kit tel, de Duitse wielrenner van de Nederlandse Skil-formatie, heeft gisteren de zevende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij bleef in een massasprint al zijn concurrenten voor. De zevende rit ging over 183 kilo meter van Almaden naar Talavera de la Reina. De spurt werd behoorlijk ontre geld door een massale valpartij op zo'n 250 meter voor de finish. Die crash werd veroorzaakt door een manoeuvre van de Amerikaan Ty ler Farrar die van zijn lijn afweek en daarbij de Poolse coureur van Vacansoleil, Michal Golas, aantik te. Beide coureurs smakten tegen de grond, waarna vele collega's eveneens ten val kwamen. Kittel won dit seizoen onder meer vier ritten in de Vierdaagse van Duinkerken en vier etappes in de Ronde van Polen. Ook was hij de sterkste in de Delta Tour Zeeland, die begin juni in onze provincie werd gehouden. In de Vuelta trok de talentvolle Duitser die lijn knap door. In de straten van Talavera de la Reina boekte hij zijn eerste dagsucces in één van de drie grote ronden. De Fransman Sylvain Chavanel be hield de leiding in het algemeen klassement. ENSCHEDE Door een dikke overwinning'(6-1 6-2) op Bernice van de Velde heeft Lesley Kerkhove gisteren de halve finales bereikt van het futuretoer- nooi in Enschede. Het was voor de tweede keer deze maand dat de Zierikzeese tennis ster de speelster uit 's-Gravenpol- der klopte. Eerder gebeurde dat in Koksijde in België. Lesley Kerkhove werd afgelopen weekeinde Nederlands kampioen. later ook nog een elleboog." Ge voegd bij de passiviteit van beide dames werd het voor de liefhebber een eindstrijd om van te gruwen. Amusementswaarde nul. Zulke draken van gevechten worden be slist op straffen die de scheidsrech ters uitdelen. Bosch kreeg er drie, Decosse eentje. En dat was onte recht, oordeelde de vicewereldkam- pioen. Had Decosse dan wel initia tief genomen om te scoren? Voor malig olympisch kampioen Mark Huizinga, tegenwoordig tactisch adviseur van Bosch, noemde de ar bitrage zelfs 'schandalig'. „Het kan niet zo zijn dat de één alle straffen krijgt en de ander niet." Bosch sug gereerde dat het thuisvoordeel - de hal zat met 14.000 bloedfanatieke Fransen zo goed als vol - een grote rol had gespeeld. Inmiddels is de tweestrijd veel meer dan een judogevecht gewor den. Het is een catfight tussen vrouwen die elkaar het licht in de BRESKENS - In Breskens werden gis teren de eerste zeilwedstrijden tij dens het Gaastra Breskens Sailing Weekend gehouden. Piet Vroon won met de Tonnerre in de IRC-i de ABN Amro-cup. „Ondanks de windwaarschuwin- gen zijn alle schepen binnengeko men", liet Brenda Verschelling van de organisatie gisteravond weten. „Het was soms zelfs windstil." ogen niet gunnen. Zo trok Bosch zich-tijdens het laatste Tournoi de Paris (februari) terug voor de hal ve finale tegen Decosse. Ze was li chamelijk niet helemaal in orde en wilde Decosse ook geen inzicht ge ven in de nieuwe technieken die ze had bijgeleerd. Ook gisteren speelde psychologie een prominentere rol dan gebrui kelijk op de tatami. Bosch verzuim de namelijk in de laatste minuut met een fikse achterstand alle schroom van zich af te werpen. Al leen door veel risico te nemen, kan een judoka in verloren positie de boel nog doen kantelen. „Maar dan had ik waarschijnlijk een vol punt van haar gekregen. En dat gunde ik haar absoluut niet." On danks het vierde verlies op rij wil de haar coach Van Unen niet wan hopen. „Of we de sleutel vinden om haar te verslaan? Daar hebben we nog een jaar de tijd voor. Dus waarom niet?" Er stonden 66 schepen ingeschre ven voor de wedstrijd over 36 mijl. Een aantal boten ging niet van start vanwege het verwachte slech te weer. In de IRC-2 was de J-Xcentric van John van der Starre de sterkste. In de IRC-3 was er een spannende strijd tussen de Capella van Frans Maas uit Breskens en de l'Esprit de Morbihan van Vincent de Vries uit Judoka Edith Bosch (links) verliest vï se, die haar wereldtitel prolongeerde Middelburg. Uiteindelijk trok Maas aan het langste eind. Philippe Moortgat ging er met de Wise Samantaga met de zege van door in de Swan 45-klasse. De CR-i-2-klasse werd een prooi voor NRJBALL van schipper Clae- ys. De CR 3-6-klasse werd gewonnen door René Bollen met de Salty Dog. haar Franse aartsrivaal Lucie Decos- foto Robert Vos Sinds zijn heroïsche optre den in de Tour is Johnny Hoogerland niet alleen meer in wielerkoersen te zien. Zo was hij maandag - kort na de Tour du Limousin en de Ronde van Etten-Leur en kort voor de Druivenkoers van Overijse - te gast in Knevel en Vta den Brink. Het was vanuit Yerseke even snel heen en weer naar de televisiestu dio's in Hilversum. Zijn vader reed, dus kon [ohnny op de terug weg nog even een uiltje knappen. Om half twee 's nachts waren ze thuis. Hij keek terug op de Tour en op wat hem daarna allemaal overkomen was. Natuurlijk werd het filmpje van de val in het prik keldraad tig keer getoond. Of hij zijn ei een beetje kwijt kon in het EO-programma? „Ik heb een paar keer op m'n tong moeten bijten en tot tien moeten tellen toen lob Cohen aan het woord was", kijkt [ohnny terug. „Hij zei een paar dingen waar ik moeite mee heb. Maar als je wat zegt, moet het wel raak zijn. En daar was ik in dit gezelschap niet zo ze ker van." Gisteren reed hij de Ronde van Al melo, vandaag vertrekt hij naar Bretagne voor de Grand Prix de Plouay, die morgen verreden wordt. Gelukkig zorgt de organisa tie voor de Nederlandse en Bel gische deelnemers voor een char ter, die van vliegveld Zaventem bij Brussel vertrekt. De GP Plouay is geen koers voor mietjes: 248,3 kilo meter over geaccidenteerd terrein. Het moet [ohnny liggen: hij kan dit soort zware wedstrijden als geen ander aan. „Het is een zware koers en ik heb dit jaar al heel veel gereden", be seft hij. „Ik heb op internet gezien dat ik dit jaar van alle profs de meeste wedstrijdkilometers heb ge maakt. Ik heb duizend kilometer voorsprong op nummer twee. En dan zijn al die criteriums die ik ge reden heb nog niet eens meege teld. Ik moet van week tot week bekijken hoe het gaat. Ik rust veel, eet goed en let heel goed op wat ik doe, maar ik ben geen machine. En ik wil graag tot half oktober blijven koersen, want er komen er nog een paar hele mooie aan." Tussen de bedrijven door keek Johnny ook nog naar een nieuw huis. Donderdag was hij op pad in Zeeland, gisteren in België. De plannen om iets in de buurt van Valencia te kopen zijn van de baan. „Ik denk niet dat ik me daar echt thuis kan voelen. Als dat zo is, moet je het niet doen. Boven dien, het is niet ver weg. Twee uur vliegen en je bent er." Koen de Vries 15 0! N GERICHTE WOONKAMERS 5 0 GESTYLDE BABY- Woondecoratie Bed- en Badtexti Wooncosmet ie a Kleinmeubelen •100 COMPLETE SLAAPKAMERS EN KINDERKAMERS ei Art Verlichting Tapijten Koken/tafelen Home office Onze excuses voor de hoge kortingen. Wij' maken namelijk nog meer plaats voor onze nieuuve collectie. Daarom ontvangt u op honderden winkelmodellen maar liefst kortingen tot 70%.* Mosselen incl. friet/brood en saus voor 10,- p.p. L° PL1CE morres VOORDELIG EN DIRECT MEE TE NEMEN. Morres blijft zich vernieuwen met een nieuwe afdeling MorresCxpress. U kunt hier slagen voor voordelige meubelen, die u direct mee kunt nemen. 'Vraag naar do voorwoorden of kijk op www.morres.com. De grootste woonwinkel voor Nederland én België is (E2EEÖBHI Industrieweg 2 4561 GH Hulst [Zeeuws-Vlaanderen] Tel. +31(0)416-673678 www.morres.com klantenservice@morres.nl Maar 45 minuten van Breda, 15 minuten van Antwerpen en 25 minuten van Gent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35